Резултати от 1 до 15 от общо 15

Видео карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    5
    #1

    Видео карта

    Здравейте приятели. Имам един въпрос.

    Каква видео карта да си взема за да може да ми вървят добре игрите без да засичат и т.н. Искам примерно да играя на моя компютър fifa2004 или нещо от по новите игри но с моята стара видео карта нищо не става.

    Нека компетентните хора в този приятен форум да споделят впечатления за видео карти и да ме насочат към най-доброто решение за момента



    Благодаря предварително ЧАо

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Видео карта

    първо кажи каква ти е машината в настоящия момент, за да преценим дали препоръчаното няма да е под или над възможностите й, и второ - каква сума си готов да заделиш

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Видео карта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте приятели. Имам един въпрос.

    Каква видео карта да си взема за да може да ми вървят добре игрите без да засичат и т.н. Искам примерно да играя на моя компютър fifa2004 или нещо от по новите игри но с моята стара видео карта нищо не става.

    Нека компетентните хора в този приятен форум да споделят впечатления за видео карти и да ме насочат към най-доброто решение за момента



    Благодаря предварително ЧАо



    <div align="right">Originally posted by tano_karidi*-*02/11/2004*:* 15:50:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре дошъл във форума []

    Ако е само до ФИФА2004 ще ти свърши работа и наи-обикновенa GF MX440, но такава карта няма да ти е достатъчна, ако искаш да играеш някои от последните хитове. Ако кажеш горна граница на сумата, която можеш да отделиш ще улесниш тези, които могат да ти дадат съвет. Защото така както си написал "най-доброто решение за момента" (X800 или 6800) доста ще трябва да се поизръсиш...



    @FearMe

    Давай мигач, бе.. .[]


  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Видео карта

    На така зададения въпрос, бих отговорил по следния начин:

    Ако си привърженик на АТИ - Радеон 9800Pro или всичко над нея.

    За фен на nVidia -> FX 5900 XT и всичко нагоре.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    Видео карта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....За фен на nVidia -> FX 5900 XT .....



    <div align="right">Originally posted by Pat - 02/11/2004 : 16:09:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Бе как ше я препоръчваш тая тояга бре

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Видео карта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....За фен на nVidia -> FX 5900 XT .....



    <div align="right">Originally posted by Pat - 02/11/2004 : 16:09:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Бе как ше я препоръчваш тая тояга бре



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*02/11/2004*:* 21:46:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Как тояга бе?!? Лично мнение, ама това е картата с най-добро съотношение цена-производителност (заедно с Ti 4200, която вече е за без пари, пък всичко върви* на нея). Е, все пак си признавам, че съм фен на nVidia [:P]



    *<font size="1"> или поне тръгва </font id="size1">[]

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Видео карта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....За фен на nVidia -> FX 5900 XT .....



    <div align="right">Originally posted by Pat - 02/11/2004 : 16:09:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Бе как ше я препоръчваш тая тояга бре



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*02/11/2004*:* 21:46:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е, аз не съм техен фен, затова като за минимум мисля, че става все пак

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Видео карта

    Вземи си 6800 Ultra ;p

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    5
    #9

    Видео карта

    Процесора ми е 2GHz и малко на Celeron. В момента съм с Voodoo3 и искам да я сменя. За видео картата може би ще отделя около 250-300 лева. Всъщност какво означава 6800 ? Аз съм чувал че ATI са много добри в момента. Искам да ми върви Warcraft Fifa2004-2005, GTA3 NFS6 и т.н. Нужна ми е информация както за вида на картата така и за цената ако може

    Някой който е геймър и има личен опит може да сподели как се е справил с моя проблем.



    4ао за сега приятели



    п.с. Благодаря на всички които са изказали мнение досега

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #10

    Видео карта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Процесора ми е 2GHz и малко на Celeron. В момента съм с Voodoo3 и искам да я сменя. За видео картата може би ще отделя около 250-300 лева. Всъщност какво означава 6800 ? Аз съм чувал че ATI са много добри в момента. Искам да ми върви Warcraft Fifa2004-2005, GTA3 NFS6 и т.н. Нужна ми е информация както за вида на картата така и за цената ако може

    Някой който е геймър и има личен опит може да сподели как се е справил с моя проблем.



    4ао за сега приятели



    п.с. Благодаря на всички които са изказали мнение досега



    <div align="right">Originally posted by tano_karidi*-*03/11/2004*:* 10:34:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За 260-280 лв. можеш да си вземеш FX 5900XT. Mалко по-евтина е Radeon 9800SE, която обаче е пръчка [], а за 9800Pro няма да ти стигнат парите. Не го слушай KOKOSH, той е екстремист, за него всичко по-слабо от 6800 е тояга [].



    За да се ориентираш можеш да погледнеш и тази статия.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    5
    #11

    Видео карта

    5900XT aма какво е това GF, MANLI, ASUS...? 9800Pro за Radeon ли се отнася, горе долу каква и е цената на 9800Pro? 4ao за сега))



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*03/11/2004*:* 11:00:03</div id="right">

    [/quote]

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Видео карта

    за картите сега на пазара от chaintech 5900xt имам до момента най-добри впечатления - стабилна, бърза, 2.2ns памет и спокойно можеш да очакваш о/с от порядъка на 460/850 (ако все пак бройката ти не е куца). това ти гарантира не само изброените, а и всички игри на пазара на добро качество и добра скорост. с тази карта ограничаващия компонент в системата ти ще бъде вече процесора и при последваща смяна ще постигнеш още по-високи резултати.

    по-бързите карти за момента за теб ще бъдат неоправдана инвестиция - повече пари, но при ограничаващия те процесор няма да има смисъл от тях

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    5
    #13

    Видео карта

    какъв трябва да ми е процесора за да може тази карта да я ползвам максимално?

    GF FX5900XT PRO/128M/TVOUT/DVI - това ли е цялото име на картата?

    GF - какво означава?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    42
    #14

    Видео карта

    GF = GeForce

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #15

    Видео карта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">какъв трябва да ми е процесора за да може тази карта да я ползвам максимално?

    GF FX5900XT PRO/128M/TVOUT/DVI - това ли е цялото име на картата?

    GF - какво означава?



    <div align="right">Originally posted by tano_karidi*-*03/11/2004*:* 14:40:23</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Отзад-напред:

    1. GF = GeForce, което е търговска марка на nVidia

    2. GF FX5900XT PRO/128M/TVOUT/DVI - идентифицира модела на картата. Като добавиш (избереш []) производител, ще си напълно наясно за какво да питаш в магазина. FearMe ти препоръча Chaintech, аз бих го послушал.

    3. Не бъркай най-добрия процесор изобщо с най-добрия за твоите цели и възможности. В тази връзка на приблизително същата цена (около 240 лв.) можеш да си вземеш P4-2.4 вместо Celeron-а (и по голям няма да ти навреди, ама вече стават доста по-скъпи - напр. P4-3.0 е към 290-300 лв.) Не ти препоръчвам AMD процесор по две причини: обективна (за да не сменяш дъно и памет) и субективна...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 21:26
  2. Най-... AGP видео карта
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-05, 17:28
  3. Видео карта до 110$ ?
    От spidera във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-04, 16:33
  4. Видео карта?
    От TOTOGADA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-04, 03:01
  5. Видео карта
    От neon във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-03, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе