Резултати от 1 до 4 от общо 4

Creative live 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    7
    #1

    Creative live 5.1

    Имам звукова карта Creative live 5.1 и spdif с отпичен изход със стандартна букса.На звуковата карта има spdif I/O (някаква букса с 5 крачета в права линия ).Искам да connect spdif към звуковата карта за да изкарам звука по оптика към усилвател. Пробема идва в това ,че не знам дали е възможно да стане и как. Това е линк на стандартната букса за spdif : http://article.pchome.net/2002/12/19/8pe667_spdif.JPG

    тази правоъгълната с 5 пина,

    a на мен ми трябва нещо такова:

    http://lnx.cirax.it/negozio2/catalog/images/0837.jpg

    този който е на широката страна на SB

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    53
    #2

    Creative live 5.1

    по оптика без някакъв допълнителен порт "оптика изход" няма да стане... (имаше навремето Sound Blaster live 5.1 Platinium, който имаше един 5.25" Drive bay или нещо подобно, на който имаше цифрови входове и изходи съответно коаксиален и оптика) Можеш да ползваш "минижак стерео към RCA" кабел през "digital out" (жълтия порт на снимката) na SoundBlaster-a и към цифровия коаксиален вход на усилвателя (ако има такъв). Ако ще го правиш така в настройките на картата задължително трябва да сетнеш spdif passthrough опцията и също така отметката "Digital output only". Ако имаш още въпроси питай аз съм си вързал по този начин звуковата карта с външен рисийвър.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    7
    #3

    Creative live 5.1

    Пуснах оптиката от звуковата карта към усилвателя, но пак излизат само 2 канала , и а не мога да намеря отметката за spdif passthrough .Това за Digital output only съм го отметнал.Пробвах с dvd и само тогава изкарва 5.1 звук през останалото време е стерео.

    Any ideas

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    53
    #4

    Creative live 5.1

    значи винаги стереото ще ти излиза на 2.1 или ляв и десен и субууфер. ако имаш някакви опции на усилвателя като например "all stereo" или пък Pro Logic можеш да слушаш стерео сигнал "PCM" от всичките колони закачени за усилвателя. Няма друг начин ... през този начин на свързване през цифровите изходи - входове. На Creative "digital" колоните имат и един "Digital DIN" вход и чрез специален кабел се докарват още 2 стерео канала към колоните им като те имат и CMSS чрез който можеш да настройваш. нормалните битови усилватели и рисийвъри нямат такъв вход .. той си е измислен от Creative. ако искаш да слушаш от всичките си вземи аналог импут колони. а и друго... ако гледаш пък много филми с AC3 или DTS звук няма да има проблем по този начин в момента както са ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да си пусна 5.1 на Creative 5.1 SB Live?
    От get във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-06, 09:47
  2. Creative Soundblaster Live 5.1 ???
    От spidera във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-04, 23:51
  3. help za creative live 5.1
    От batcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 21:51
  4. Creative Live 5.1
    От saint056a във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-02, 14:11
  5. Win XP + Creative SoundBlaster Live !
    От VencedOr във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-11-01, 12:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе