Резултати от 1 до 6 от общо 6

ATI Radeon9550 проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #1

    ATI Radeon9550 проблем

    Здравейте,
    темата касае пряко темата за изгорелия TV out на горепосочената карта.
    цитат:
    "имам една дефектирала видеокарта.Дефекта е вследствие на неправилно включване TV Out в антенен вход на телевизор.Има видимо нагорели резисторчета близо до изхода.А иначе картата работи на ниски разделителни способности и* честоти на опресняване - напр. начален екран или в безопасен режим" - край на цитата.
    Правих експерименти с картата под различни ОС и ето какво излезе:
    WinPE-Bart-* работи 640х480 до 1024х768(тук няма възможност да сменям честотата и незнам каква е);
    Win Infr@ -работи само на 800х600;
    Tilix-работи само на 1024-768 -75Hz;
    Кnoppix-същите като по-горе;
    WinXp - работи само на 640-480 -60Hz ,* и на 1024х780 - 60Hz;
    На честотите и резолюциите, на които не работи прави следното:
    под Линукс-екрана се размазва;
    под Win - монитора става черен и след няколко секунди минава в Standby режим.
    Връщането в режим "по подразбиране" става чрез даинсталиране на* картата под SafeMode режим и рестарт.
    Според вас какво става и има ли някакъв вариант да се закрепи картата на резолюция 1024х768 на85Hz(например).Защото се оказва че в различните режими картата си работи, но под различни ОС. На мен ми се ще да я закрепя под XP на 1024х768 на85Hz.
    Ще съм благодарен за всякакви експертни съвети.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #2

    Re: ATI Radeon9550 проблем

    Пич занеси я там откъдето си я взел и обясни че не работи като хората... това е което ми хрумва...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: ATI Radeon9550 проблем

    Момент - от къде сменяш честотата - ати имат контролен панел в техните драйвери - махаш отментката Use Dcc - в отметката на Ati Displays , - и даваш ръчно режим 1024 х 768 @ 85 кхз / 100 - вече зависи от монитора

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #4

    Re: ATI Radeon9550 проблем

    здравейте, пак съм аз!
    Реших да споделя развитието на нещата, като пак ще оставя отворен края- за решения, съвети, "съболезнования" и пр.
    След анализ на режимите на работа реших че има лека надежда картата да запали след преинсталиране на БИОС-а й.
    Оказа се,за съжаление, че с оригинален БИОС на 9550 пак дава същия проблем.
    С БИОС на 9660 резултата е трагичен - при стартиране дъното издава звук за повреден елемент и не иска да тръгне изобщо.Дори в БИОСА на дъното не може да се влезе за внасяне на корекции. И това продължава до oтстраняване на картата от AGP- слота.
    Е това е, някой ако има нещо да каже- думата е ваша..
    Bye

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: ATI Radeon9550 проблем

    купувам я за 20 лв

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    58
    #6

    Re: ATI Radeon9550 проблем

    пи4 аз имам същия проблем без да имам проблем с теоут-а си просто си смених биоса то4но с този който пи6ат хората по всички статии и .... познай пиииип.... така 4е не е от тваута

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам P4 2.4(@3.0), 512ddr, 80gb, Radeon9550
    От waterman76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 05-07-06, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе