Резултати от 1 до 8 от общо 8

Tv-Out и проблем със субтитри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #1

    Tv-Out и проблем със субтитри

    От скоро имам нов 29' инчов телевизор и естествено реших да се възползвам от TV-OUT-а на видеокартата и да си гледам филмите на TV-то.
    Всичко си тръгна нормално, с изключение на една малка, но доста досадна подробност за мен, а именно когато гледам филм с BSPlayer субтитрите, които на монитора си вървят перфектно ги няма никави на телевизура. Предполагам не съм първият човек, който се сблъсква с този проблем, надявам се да споделите вашият опит с разрешаването на проблема.

    ПП. Опитах с DivXG400 получи се но само с Media player.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    Тъй като не даваш никакво инфо, започвам да предполагам:
    Настроил си картата в Dual mode, а не в Clone. Ако е първото, съм забелязал такива случаи - текста се рендира от плейъра и не попада върху картината. Поиграй си с Video Settings, както и с Display properties на картата.
    За начало най-безболезнено е използването на Clone mode - т.е. образа на монитора се "клонира" върху образа на ТВ-то, т.е. те са идентични. Дотолкова, че дори и рефрешовете са еднакви - да не се стреснеш, като почне да ти трепка монитора. Нормално е, картата му подава картина с 60Hz - колкото и на ТВ-то.
    След това вече започни едно по едно да отмяташ, ще го хванеш...
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #3

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    Картата е GB Radeon 9250 128/128 използвам точно Clone mode - Theater mode - Same as source video

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #4

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    значи пич знам какво става , и при мен беше така , значи титрите на бсплеъра са мнооо кофти , каквото и да го правиш не можеш го накара да ги покаже през тв-аута , затова си инасталираи vobsub , после в настроиките на бсплеъра има един таб в субтитри и там даваш отметка да се лоадват и vobsub филтрите , a ot nastrokikite na vobsub-а си го прасвиш да се заражда винаги когато се плеъва видео , това е , след това няма начин да не стане

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    @batco, проблема се крие във видео настройката "Overlay" на BS плеара. Поиграй си с нея и субтитрите ще се появят. Не помня точно какво се отмяташе , защото си ползвам WMP+DivXG400* и досега съм нямал проблеми с филмите , а повярвай ми аз почти друго не правя на компа. . Пробвал съм и "vobsub" - не ми хареса - има доста излишни опции и настройки които само могат да създадът проблеми на обикновенния потребител. (пример - обърнат образ* )

    P.S. Настройките на видео картата са правилни.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от batco
    От скоро имам нов 29' инчов телевизор и естествено реших да се възползвам от TV-OUT-а на видеокартата и да си гледам филмите на TV-то.
    Всичко си тръгна нормално, с изключение на една малка, но доста досадна подробност за мен, а именно когато гледам филм с BSPlayer субтитрите, които на монитора си вървят перфектно ги няма никави на телевизура. Предполагам не съм първият човек, който се сблъсква с този проблем, надявам се да споделите вашият опит с разрешаването на проблема.

    ПП. Опитах с DivXG400 получи се но само с Media player.

    В настройките на BSplayer-a отиваш на титри и чекваш Draw subtitels in overlay mode , падаше се второто ит горе на доло и субтитрите ще се появят , голям кеф е да гледаш на 29" ! Приятни забавления ! !

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    Послушай @Stenly-то , батката знае много , и никога не греши .*

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #8

    Re: Tv-Out и проблем със субтитри

    Благодаря Ви момчета получи се!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със субтитри
    От Petrichor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-14, 20:25
  2. Проблем с 3D субтитри
    От eurekA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-12, 23:36
  3. Проблем с 3д субтитри
    От Mitnick1 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 28-04-12, 23:05
  4. Проблем със субтитри
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-12, 08:37
  5. Проблем със субтитри
    От Lubaka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 16-06-07, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе