Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с TV-out!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с TV-out!


    Проблема ми е с TV-Out-a. Значи да почна от начало. Картата ми е ASUS EN6600 SILENCER/TD/256. Вчера се опитах да си пусна едно филме че да гледам обаче не ми беше инсталиран TV-Out-a. Затова се пробвах сам. Пуснах го на Clone, сигнал за ТВ-то B/Pal. И се появи картина. Обаче е черно бяла. От какво може да е? А странното е че като рестартна компа и отначало когато излиза логото на Windows си е цветно. Много ще се радвам ако можете да ми помогнете. Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Проблем с TV-out!

    Aко си на 100% сигурен, че картата е запомнила настройките, провери кабела дали е читав... т.е. ако видеото/ДВД-то (дали твоите, дали на комшията/приятеля, все тая) го свържеш към ТВ и видиш цветен образ - кабела е ОК.
    Вярвам, че ТВ-то ти е ПАЛ, нали?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #3

    Re: Проблем с TV-out!

    Може да ти прозвочи глупаво,но си провери всички видеоканали или, например аз на моя телевизор имам 3 - AV1 , AV2 и AV3, когато пусна AV2 има перфектна, но чернобяла картина, а на AV3 си е цветно.
    Честно ти казвам отне ми доста време докато се сетя да превключа на AV3 , защото телевизора има само 2 входа и предположих, че има и само два видеоканала.
    Това може да е изключително частен случай, но аз все пак да кажа!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #4

    Re: Проблем с TV-out!

    Цитат Първоначално публикувано от deadlyman
    Проблема ми е с TV-Out-a. Значи да почна от начало. Картата ми е ASUS EN6600 SILENCER/TD/256. Вчера се опитах да си пусна едно филме че да гледам обаче не ми беше инсталиран TV-Out-a. Затова се пробвах сам. Пуснах го на Clone, сигнал за ТВ-то B/Pal. И се появи картина. Обаче е черно бяла. От какво може да е? А странното е че като рестартна компа и отначало когато излиза логото на Windows си е цветно. Много ще се радвам ако можете да ми помогнете. Предварително благодаря
    Бате, аз нещо не можах да схвана..... какво означава "не ми беше инсталиран TV-Out-a"?
    Аз до колкото знам продцедурата е следната: ръчкаш кабела във видео картата, другия край в TV-то, пускаш TV-то, пускаш компа и картината излиза!

    А що се отнася за проблемчето.....аз имах абсолютно същия проблем с моята ASUS EN6600GT, само че при мен и логото на вин-а беше черно бяло и решението беше следното: на сайта на Асус, в секцията за ъпдейт на БИОС-а на видео карти имаше специален БИОС, чието описание гласеше: "Ако видео картата ви предава черно бяло, флашнете с този БИОС"! Това и направих.....последва рестарт на компа и хоп, стана цветно :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе