Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    14
    #2

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    Ами ще си купиш някоя геймърска с тоя PCI-E. Про карти още няма за тази архитектура.
    За 3ДсМАКС Wildcat майката, и който твърди обратното или не е ползвал или не разбира.
    В работата съм с 2хXeon 2.4 и кофти видео, в къщи с единичен процесор 2.0 и Wildcat 5110 (доста старичък). В разултат на това в къщи рендя около 4 пъти по-бързо.
    И един съвет: забрави за Quiadro i FireGL.
    Това е от мен. Успех.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    14
    #3

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    В грешка съм. Извинявай. Не го бях виждал до сега.


    http://3dlabs.com/press/detail.asp?ref=109

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    Евтино, сполучливо решение:
    http://www.hardwarebg.com/reviews.php?read=30
    С PCI-E седят по-трудно нещата - разпитай Кирил /авторът на статията/, мисля, че имаше моднато Quadro na ПЦИ-Е...

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Евтино, сполучливо решение:
    http://www.hardwarebg.com/reviews.php?read=30
    С PCI-E седят по-трудно нещата - разпитай Кирил /авторът на статията/, мисля, че имаше моднато Quadro na ПЦИ-Е...
    Изобщо не ми се модва нищо защото гаранцията от 1 год. веднага ще отпадне. Фирмата която събира компютрите ми е личен приятел и като гледам всеки месец колко рекламации прави на Мост и др. вносители, просто ми става страшно

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    ... След като не ти се модва вземи REALIZM800, ако ти е скъпо REALIZM500, ако пак ти е скъпо - ще ти се наложи да модваш ако искаш добра производителност...
    Не знам защо съм останал с впечатлението, че искаш карта за $200, която е с производителност на такава за $2000... ако е така, единственият възможен вариант е този към който съм те насочил. А ако не е така и си решил да отделиш голяма сума за видеокарта.., не съм достатъчно в час за да ти препоръчам най-изгодния модел FX Quadro или Wildcat Realizm

    ПС - модване от 6800 към Куадро става и софтуерно през Рива Тунер, така че не виждам притеснения относно гаранцията.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ... След като не ти се модва вземи REALIZM800, ако ти е скъпо REALIZM500, ако пак ти е скъпо - ще ти се наложи да модваш ако искаш добра производителност...
    Не знам защо съм останал с впечатлението, че искаш карта за $200, която е с производителност на такава за $2000... ако е така, единственият възможен вариант е този към който съм те насочил. А ако не е така и си решил да отделиш голяма сума за видеокарта.., не съм достатъчно в час за да ти препоръчам най-изгодния модел FX Quadro или Wildcat Realizm

    ПС - модване от 6800 към Куадро става и софтуерно през Рива Тунер, така че не виждам притеснения относно гаранцията.
    Много добре знам, че няма хубаво и евтино . Под оптимално разбирам, че ако ще ползваш компа за.... общо казано "счетоводство" и свързаните с него неща, една и съща бързина ще ти даде и AMD SEMPRON 2500+/64BIT/S754 който е 65$ и ATHLON64 2800+/512K CACHE за 118$, но разликата в цената е чувствителна. За да има такава разлика в цената, явно има защо, но на мен дали ми трябва, а нуждите на всеки са различни.

    Не, че не бих дал 200$ за карта, но ако ми даде 2 пъти повече от тази която струва 100$, а аз тепърва ще се сблъсквам с този 3Д софтуер. Надявам се, че вече си ме разбрал какво търся

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Re: Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс

    Ами... не разбрах честно казано.. $200 е минимумът, който съм споменал и е свързан с модване, говорих за 4-цифрени суми..., защото съм останал с впечатление, че търсиш карта за сериозна работа.
    А примерът с А64 2800+ и Семпрон 2500+... защо еднаква само ако със счетоводство се занимавам... Мисля, че ще добутам горе-долу еднаква, независимо с какво се занимавам. Е.. айде поне 2600+ да е Семпрона, че с този множител 7 при 2500...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ВИДЕО КАРТА
    От Миленчо Ве във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-13, 16:56
  2. Помощ за стара видео карта
    От oska във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-12, 23:12
  3. Помощ за избор на видео карта!
    От parfuna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-09, 19:43
  4. Помощ за избор на видео карта!
    От GOGETIT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 44
    Последно: 01-03-09, 19:18
  5. Помощ за видео карта MSI 6600 GT
    От kobra във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 09-12-05, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе