Резултати от 1 до 6 от общо 6

проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #1

    проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

    имам проблем, причината за който(мисля) е видео картата.

    когато играя на 3D игра - например World of Warcraft(ВоВ) или Rome Total War(РТВ), по време на играта, но след 2-3 часа от стартирането на компа се появяват следните дефекти. Във ВоВ текстурите се "омазват" - например пътищата заприличват на шахматни полета, дърветата и те, сякаш текстурите се пикселизират. Също така , на някакъв период от време ( да кажем 10 мин) екарана замръзва, в слушалките се чува гаден звук и когато ефекта премине - "героя" ми е се е придвижил, на някакво разтояние напред в света. В РТВ , се получава забиването, но текстурите са ок.
    Този дефект , за който писах по-горе се засилва с времето. Например, преди 2 седмица се случи след 4-5 часа работа на компа, а днес - след 2-3 часа.

    Първото ми предположение беше, че съм активирал някоя настройка на ВоВ, която не се поддържа, от видео картата, но факта че имам подобен проблем в РТВ(а играта инсталирах преди малко и е с настройките по подразбиране), ме навежда на мисълта, че проблема е по-скоро хардуерен.

    След това предположих, че видео картата прегрява. Обаче вентилатора и работи, и като пипна радиатора не го намирам за прекалено горещ.

    компа е със следната конфигурация:
    атлон ХР +2000 (1,67 ГХ), 512 Рам, GForce 5500, захранване - 400W.
    WinXP SP2, directx 9.0c, драйверите на видео картата са - 71.89

    Молбата ми е за препоръка на тестващ софтуер видеото или за идея какво може да се е случило.

    п.п. пропуснах да добавя, че преди време компа оставаше доста време пуснат - по 10-12 дена.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

    Пусни някоя програма да следи напреженията и температурите - SpeedFan, Everest... След това стартирай някоя игра или benchmark - 3D Mark например, и като се появят проблемите, виж какви са отчетените стойности. Ще си спестиш време, ако в настройките на драйверите и на играта зададеш максимално качество на картината - висока резолюция, Anti Aliasing, филтриране и т. н.

  4. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #3

    Re: проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

    Преди време имах подобни проблеми с една ГалаксиГФ2 при клок.На пипане не беше прекалено гореща(като други карти, които съм имал например), но като спрях да я мъча, всичко се оправи. Та предположението ми е прегряване.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

    GF-FX5500 са фабрично кокнати 5200
    прегряването им е по дефалт !
    Може да пробваш с други драйвери ли да смениш биоса , но не мисля че ще ти помогне много
    Тези карти дават най-много брак
    най-често прегрява транзистора на захранването -точно над вентилаторчето е - може да му сложиш един рам синк за всеки случай !

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

    описаният дефект се получава най-често при прегряване на паметта (паметта на картата имам предвид)

    опитай се да охладиш повече чиповете й (било то с повече въздух, било чрез залепяне на малки радиаторчета)

  7. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #6

    Re: проблем с видео карта - GForce FX 5500 ?!

    успях да локализирам проблема. сори, че не можах да пиша по-рано.

    както мислехме проблема е в прегряването. днес (всъсщност вчера) сложих картата на единия от комповете в офиса, там имах доста по-добра видимост и успях да забележа, че вентилатора се върти , но с доста променливи обороти - ту засилва, ту намалява. оня ден като проверявах вентилатора , го направих с ръка и установих, че работи. заблудил съм се, че всичко с него е ок. изглежда че се е задръстил с прахолях и не може да върти с необходимата скорост.

    утре (т.е днес ), ще го нося да се сменя и продължавам напред - For the Aliance !!! )

    10кс на всички. заключете темата моля.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видео карта
    От veni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-06-07, 01:24
  2. Проблем с видео карта
    От mastersku във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 26-02-06, 01:24
  3. проблем с видео карта
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-05, 22:47
  4. проблем с кодеци и/или видео карта
    От rums във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 20-09-05, 15:10
  5. проблем с видео карта???
    От cerber във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-05, 10:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе