Резултати от 1 до 10 от общо 10

Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #1

    Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Здравйте,

    Имам следни въпрос за видеото на този лаптоп:

    Inspiron 6400
    Processor Intel ® Core™ Duo Processor T7200 (2.00 GHz, 4 MB L2 cache, 667 MHz FSB)
    Chipset Intel® 945GM
    Memory 1024MB 533MHz Dual Channel DDR2 SDRAM (2x512)
    Hard Drives 120GB (5.400rpm) SATA Hard Drive
    Graphics 256MB ATI® MOBILITY™ RADEON® X1400
    HyperMemory(TM) graphics card

    Идеята че ще се ползва за видео презентации и незнам дали графичната карта е добра за тази работа.
    Проблема идва от там че за този модел това е максимома от старана на видео, а по високия модел в този клас
    Dell Inspiron 9400 е с GeForce 7900 GS, но цената е ми идва доста и незнам какво да направя според някои от
    моите познати няма да имам ядове с видеото, но аз пак съм с едно на ум тъй като не запознавам видео
    картите на Ati, а това е доста солидна инвестиция

    МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    малко ми подсказа !
    http://www.ati.com/products/Mobility...400/index.html

    ATI’s Mobility™ Radeon® X1400 provides best-in-class graphics performance for thin-and-light notebooks, delivering enhanced 3D gaming, high quality video playback, and longer battery life. Boost graphics performance with the dedicated 90-nanometer process Graphics Processing Unit (GPU) with an ultra-threaded 3D architecture, ring-bus memory controller, and a native 16x PCI Express® bus interface. Render lifelike 3D characters and scenes with any OpenGL® and DirectX® 9 game and enjoy astonishing effects with full DirectX® 9 Shader Model 3.0 support. With ATI’s Avivo™ High-Definition video and display enhancements and PowerPlay™ 6.0 advanced power management, Mobility Radeon X1400 creates a new performance threshold for mobile productivity and entertainment.


    Това мисля че отговаря на въпроса ти , и следващия път може би исам може да го направиш
    А ако не ти отговаря ще ти кажа - Това е най-добрата карта от класът си , с DX9 & Shader Model 3.0 support, също така и Open GL
    също така - delivering enhanced 3D gaming, high quality video playbacк .
    Опрделено няма да имаш грижи с видеопрезентации , игри и с каквото и да е !

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Добре съгласих се по идеята на послта ми колко е по слаба Х1400 от 7800 и дали си струва да дам доста
    повече за компа който е с 7800 или да си остана с ати четох доста дори преди на постна темата и пак
    немога да реша какво да напрвя понеже разликата в цената е доста

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Ами това пак се гледа
    по принцип 1600 ати е по-бавна от 7600GS , която пък е по-бърза ( колкото и абсурдно да е ) от 7800GS
    Грубо 1400 е 2 класи под 7800 , но пък 7800 е много скъпа и за видеопрезентации поне според мен няма сми да се дават повече пари !
    и тази карта ще ти свърши перфектна работа !

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #5

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Брат ми преди седмица ще ше да си взема такъв лаптоп но накрая си взе този: http://www.acer-ee.com/acereuro/page...crc=4097649092 и е страшно доволен в сякакъв аспект игри, филми, музика, интернет и др.. Не е опоменато но HDD е с 16MB кеш. Междо другото този модел лаптоп е внесен в БГ миналия петък направо е пресен.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #6

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Благодаря доста ми помогна ще почерпя

    И все пак имам само още едно питане въпреки тестовете които гледах и твоето мнение се чудя дали може да рендва 3D
    ако и се наложи ?
    по мое мнение ще се справи но искам да чуя и твоето понеже си няма и ни най-малка представа от хардуер за сметка
    на софта при полжение, че сега сам с GeForce4 MX 440 но за Desktop PC и ми върши работа е да малко бавно рендва но
    пък се справя мисля че няма да имам проблем


    Машината не е лоша но първо колко и е гаранцията и второ на мен ми трябва здрава машина, а за Acer до сега несам
    гледал тестове нито пък имам познат с такава машина, може наистина да е добра но мисля да заложя на DELL
    и все пак сам отворен за идеи

  8.  
     
  9. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #7

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Лаптопа е купен от тук: http://www.dandg.bg/eshop/product_in...4444f0b55c788d стандартно гаранцията е 1 година но срещу 150 евро може да стане 3 години. Сащо така е и международна. Аз също съм на мнение че по-добро от Дел за лаптоп няма но характеристиките на Acer-ра бяха по-дори а и имам доста познати които ползват тяхни машини и не са се оплакали като се има в предвит че лаптопите са с цени около 1500 лева и качеството би трябвало да е по-ниско от по-високите модели. Също така брат ми искаше лаптопа да е с подръжка на 64 битови приложения такъв Дел аз поне не намерих в БГ. До момента не мие останало време да се занимавам с него но ако това ще ти свърши работа NFS Most Wanted пуснат с всички ефекти на макс на разделителна способност 1024X768 върви без да насича на най-голямата разделителна способност която поддържа лаптопа 1280X768 не може да тръгне понеже играта не я подържа. Също така без никакво насичане си плейна Elephants Dream 1920 (HD). В скоро време имам намерение да пусна един 3DMark 2006 да видя как е хавата. В по горния пост забравих да кажа че освен сичко описано в характеристиката на лаптопа към него върви и телефон с VOIP който се зарежда през PC Card slot-та. Мен най-ме накефи това че на котията му пише че е произведен на 23 септември тази година а биоса му е от 20 септември. Се бях виждал нова техника ама чак толкова нова не бях. Избора е твой какво ще си вземеш.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #8

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Машинката хич не е зле но аз така и линаче сам се спрял на делл проблема ми е само с видео картата и по-точно дали ще ми свърши работа на този въпрос ми оговори Mr.TECHNO само остава да разбера дали ще имам проблем с изграждането на някои по
    елентарни 3D модели които ми се налага да правя по някога
    Пак и цената на дела не е зле колко 2300 лв дори малко по малко с доставка 20 дена и 3 години гаранция + 9 клетъчна батерия

  11. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #9

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Току що прекарах теста 3DMark 2006 точките които изкара по дефолт настрайки са 1685. Смятам че е добре за мобилна машинка.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Dell Inspiron 6400 - Аti X1400

    Tова АТи 1400 е малко по-пъргаво от 7300GS ( лично според мен )
    а в сравнение с MX440 как да го кажа - ако с MX-та ти трябва 1 час за елементарно рендване - това ще го направи за 15мин.
    за 3Д модели - мисля че резултата описан над мен е повече от перфектен и повече от ясен ( картата е с перфектно 3д рендване !
    почти 1700 точки на 2006 - мноого добре бих казал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Клавиатура за лаптоп Dell Inspiron 6400
    От peterkk във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-09-12, 10:03
  2. Отговори: 0
    Последно: 05-12-11, 20:50
  3. Dell Inspiron - хардуерен проблем
    От boishin във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 27-01-09, 11:53
  4. Алтернатива на Dell Inspiron 6400
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 08-01-07, 16:31
  5. Продавам DELL INSPIRON 1300
    От Dell във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-06, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе