Резултати от 1 до 10 от общо 10

Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Здравейте.

    Имам ето тази карта: GeCube Ati Radeon 9550
    http://blizniaklan.no-ip.com/zamow/c...reme_128mb.jpg

    От няколко дена насам имам доста досаден проблем. Вентилатора на картата започна да бръмчи. Понякога по-слабо, понякога не се издържа. Мисля, че малко се е разхлабила самата перка.
    Цялата тази част, на която стои и вентилатора не видях как да я сменя.
    Препоръчайте ми нещо по въпроса - как да го сменя, някакъв друг "трик" ли да направя с нея...

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    най-лесно става с радиаторна система за около 30 лв
    и усещаш какъв кеф е тишината !


    Иначе отзад или има два винта или два пластмасови щифта - щифтовете се махат по-трудно поради това, че трябва да се сплеска крайчето им с нещо, което да не надереш самата платка и да го измъкнеш. С винта е по-лесно развиваш и готово !

    Вентилатора може да се смаже , но ако е разбит лагера му - по-добре да се смени със подобен , който ще намериш ужасно трудно.

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Тази радиаторна система заменя сегашната ли?
    Как по-точно става процеса и ако може да ме напътиш какво да потърся?
    Много обичам да ми е тихо. Сега само тя бръмчи. Наскоро и захранване си взех готино /Fortrone 400W - мисля, че така си беше и грам не се чува/

    Предполагам ще има поне в един от магазините на Раковска /за София/, но сигурно трябва да ходя с картата там нали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    няам да е нужно да носиш и картата
    системата се казва Evercool pipe
    включва два големи радиатора , две тръбички , планка за държене( тази версия я има с 4 малки фана , но няма да се наложи според мен да се монтират.
    има си пълна схема за работата и вътре. около 30 лв струва
    ако не намериш -пиши ми тук май имаше на едно две места да ти взема и да ти го пратя !

  6. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #5

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Благодаря много за информация.
    За съжаление тези дни не можах да я намеря по магазините в близост до мене, но ще го поръчам от някъде.

    Хубавото е, че сега много рядко се случва да бръмчи силно, но все в неподходящи моменти

    Благодаря още веднъж !

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #6

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Мдаааа, прахоляк, менте въртилатори и т.н.

    В скромния си опит съм забелязал, че повечето вентилатори на видеокарти са с втулкови лагери (sleve).
    Като мине годинка-две и почват да бръмчат...
    Предвид, на факта, че нов въртилатор (ако намериш точно такъв де) за видеокарта е съизмерим понякога с цената на средна хубост такъв за проц, аз лично ползвам за временно решение (около 3-4 месеца) следното:
    "Разкулачвам" това чудо на техниката внимателно, по възможност ако мога не го свалям от видеото дори, на гърба на самия въртилатор има (почти винаги) лепенка някаква си, шарена с разни надписи. Внимателно я повдигам докато се покаже тапата на втулковия лагер. Вдигам я и нея и в така показалата се "дупка" капвам 1-2 капки финно машинно масло (!!!). След това възстановямвам обстановката по обратния ред и за оказания по-горе период се наслаждавам на тишина.

    Ми, те т'ва е. Ако те не е страх да опиташ сам... имаш масло (ама не краве ).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #7

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Графичният чип на 9550 е на практика чип от 9600, който се е издънил на тестовете и вместо на 325 MHz (9600) или 400 MHz (9600 Pro) е пуснат на 250 MHz, в повечето случаи дори и на по-ниско напрежение. Това, в комбинация с 130 nm производствения процес води до много ниски нива на отделената топлина. Много от картите 9550 на пазара са си направо фабрично с пасивно охлаждане.
    Моят съвет е да огледаш радиатора на карата и ако той ти се стори с поне няколко ребра и по-дебел от 1 мм, да пробваш да работиш с изключен вентилатор. Разбира се, трябва да забравиш за овърклок.
    Ядрото няма да се повреди. Единствено, ако този режим на работа не понася на каратата, при тежки натоварвания, като 3d-игри или рендиране, може да забие или да се появят артефакти.

    Оптималното е да спреш дребосъка и да сложиш един 80 мм вентилатор на 7 или 5 V да обдухва долната страна на карата. Цената на подобна модификация е около 5 лв. и малко сръчност. Zalman имат подобно решение с FB-123, като в комплекта е включен 92 мм вент., рамо за закрепване с 2 степени на свобода и преходник 3 пина 12V -> 3 пина 9 V, но удоволствието е на 2-на цена.

    Поздрави!

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    И аз си го мислех да го пробвам този номер. Веднъж си смазвах вентилатора и бях доволен от резултата. Но този вентилатор не се отваря по същия начин, както например този на процесора. Ще го занеса в една фирма да го разкостят, но мисля че бих си купил такова охлаждане - ако струва ~ 30лв - щом няма вентилатори супер.

    Малко off topic...
    За моя процесор /CeleronD 2.26 GB8i865P-G Socket478 в момента съм с един CoolerMaster/
    нещо по-хубаво за не много пари от тук мога ли да взема?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Имаше едно решение само от радиатор
    за с.478
    около 20$ крайна цена
    но незнам кой бе производителя

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #10

    Re: Вентилатора на GeCube Ati Radeon 9550

    Само радиатор - без перки, без нищо ?
    Звучи страхотно, а наистина ли ще охлажда, защото сега е около 50градуса и не ме притеснява, ако се счита за висока темепратура?

    Определено ще го потърся този радиатор !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Охлаждане GeCube 9550
    От get във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-07, 15:14
  2. Проблем с Radeon 9550!
    От barabasko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-07, 00:51
  3. RADEON x800 gt GeCUBE
    От connect във форум Овърклок
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-05, 16:33
  4. GeCube 9550???
    От batfilcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-05, 10:38
  5. Какво ще кажете за GECUBE RADEON 9800XT
    От merlot във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-05, 02:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе