Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    2
    #1

    Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    Здравейте!!
    Поздравления за страхотня форум!
    от известно време, чета и сега се престрашавам да попитам нещо.
    става дума за избор за авидео карта. от прочетеното до тук, ми стана ясно, че не е толкова лесен този избор.
    затова смятам да изложа проблемите си тук.. а вие да помагате.

    От скоро имам ЛЦД телевизор -32 инча. Това, разбира се, наложи и да се позамисля, за подходяща видео карта с ДВИ, от която да изкарам сигнал към телевизора, за мога да гледам филми - било то дивекс или двд.. а най-много ми се иска ХД ;-)
    Разполагам с компутър който до сега никога не ми се беше налагало да включвам към телевизор и той няма никакъв ТВаут.
    Има вградено видео от интел. дъното е на сокет 478 с процесор П4 на 3000 мхц. имам и около 500 мб рам памет.
    има и АГП слот.
    Игри не играя!! най-много някои пасианс или супер марио!
    Искам карта, чиито ДВИ да ползвам и същевременно да успее да се вмести в моя хардуер.
    и да може да се справя с 720р ХД филми.

    какво бихте ми препоръчали като модел?
    бюджета ми е около 100 лв. смятам, че повече пари за карта на АГП няма да си заслужават, а и както казах, няма да играя на игри.
    благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    според мен картата която ти трябва е Ати Х1650 ХТ АГП

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    според мен картата която ти трябва е Ати Х1650 ХТ АГП
    за бюджет от 100 лева Наско ......ако можеш да намериш такава карта и аз ще си взема една, че и ще си downgrade-на компа .

    Колкото до карта която да се справи с 720p резолюцията имаш сравнително добър процесор и не вярвам да не се справи и без хардуерно ускорение с тая резолюция. До 100 лева можеш да попаднеш на някоя добра карта втора употреба от типа на nVidia 6600GT или ATI 9800 , X700,X1600Pro.

    За хубава нова карта на цена от 100 лева ............поне аз не се сещам да има такава.......все още се намират ATI 9600 ама вече са морално остарели ........по-добре си намери втора хубост.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    Цитат Първоначално публикувано от r2d2


    дъното е на сокет 478 с процесор П4 на 3000 мхц. имам и около 500 мб рам памет.
    има и АГП слот.
    Игри не играя!! най-много някои пасианс или супер марио!
    Искам карта, чиито ДВИ да ползвам и същевременно да успее да се вмести в моя хардуер.
    и да може да се справя с 720р ХД филми.

    какво бихте ми препоръчали като модел?
    бюджета ми е около 100 лв. смятам, че повече пари за карта на АГП няма да си заслужават, а и както казах, няма да играя на игри.
    благодаря
    щом няма да играеш игри - би трябвало всяка 6200LE да ти свърши работа.
    в момента са по 60-70 лв чистак-нови.

    имаш процесор който отговаря на минималните изисквания, имаш и рам(като сложиш дискретната видеокарта на AGP слота - ще освободиш системна RAM) ..

    http://www.microsoft.com/windows/win...se.aspx#sysreq

    може и някое ATI > 95хх да вземеш - намират се още - ама драйверите на АТИ sucks яко за TV-Out.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    с този процесор ти стига и 5200 (както е случая с единия комп вкъщи, колкото и да не му се вярва на stenly :P)

    м/у другото въпросния комп е и само с 256 рам (колкото пък ХИЧ не му се вярва на stenly ). без насичане се гледа примерно Troy 720p, на 2*4.5GB

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    с този процесор ти стига и 5200 (както е случая с единия комп вкъщи, колкото и да не му се вярва на stenly :P)

    м/у другото въпросния комп е и само с 256 рам (колкото пък ХИЧ не му се вярва на stenly ). без насичане се гледа примерно Troy 720p, на 2*4.5GB
    Тома неверни съм аз ! Нали знаеш , око да види , ръка да пипне

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Тома неверни съм аз ! Нали знаеш , око да види , ръка да пипне
    ще те задоволи ли демонстрация на ECS i815(всички знаем, че ЕЦС правят "куци" дъна), P III 1266, 512MB PC 133(CL 3.0) и някакво видео от рода на FX 5200/FX5500 - или подобно - каквото имам в момента .... ??

    скипва отвреме на време "frames" - ама става за гледане

    за 720р става въпрос, де

    иначе - на Athlon XP Thoroughbred 1800+(1533 MHz), NF2-U , 256MB DDR333 - никви ядове - даже CPU utitlizaton не ми минаваше 70 %(overal) - на 1080р(stereo)!



  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    @Zaphod B & @ FearMe
    Я кажете сега с кой плеар и с какъв кодек декодирате HD видеото? И най-важното..... какъв е битрейта на файловете за които казвате, че вървят без проблем... защото съмнява ме нещо което има 19-20 МБ/с да върви безпроблемно на такива машини.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    ZaphodB забрави да каже че процесора му е с 512 кеш все пак , макар и п3

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    съжалявам , продължавам да съм Тома неверни , особенно за PIII-ката. На един смотан Семпрон 2200+ сокет А който е доста по бърз от PIII не искат да вървят ,че на тази машина ли ? И все пак какво имате в предвид под HDTV? Кажете битрейт, аудиопоток и т.н.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    2
    #11

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    Добро утро на всички!
    Благодаря за отговорите!
    от до тук казаното, разбирам,че каквата и видео карта да избера, няма да има кой знае какво значение. Въпросната 6200LE я намирам само на PCI-E, но не и на AGP.
    Намерих тази :
    http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...128GF6200SA62A
    Предполагам, че е подходяща.
    Искам да попитам, има ли значение колко мегабайта е? 128 или 256? Играят ли те роля при плейбека на 720п ХД видео?
    За "втора хубост" също съм мислил, но не искам да рискувам .. ако е познат бих, но нямам такива който да си продават картите. Иначе съм Марко Тотев и ако вземе да се развали и е без гаранция.. по-добре нова! да спя спокойно! :-)
    и само да попитам още нещо. Има ли значение пройзводителя при такъв нисък клас карти? ако да, то кой е подходящ?!


  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    ами въпросната 5200, за която по-горе стана въпрос е с 64, така че .... направи си изводите

    а ако трябва да влезем в технически обяснения - не, обемът на паметта не играе толкова значима роля (е, с 16мб надали ще тръгне, но не е и това обект на коментар сега). паметта на една видеокарта има пряко отношение към количеството текстури, които могат да се заредят по едно и също врме в нея, и които текстури да бъдат обработвани от чипа, без да се налага повторно четене от харда. в случая с филмите имаш няколко мегабайта, а не както в при игрите, от няколко десетки до >100мб в някои случаи.

    така че за паметта не се притеснявай.

    същото важи и за производителите. разлика е възможна в 3D производителността, а на теб не ти трябва това. разлика в качеството и надежността също би могло да се каже, че има, но това си проличава в първите 1-2 дена след като я използваш, а не в продължителността на "живота" й. ако ще се разваля, ще се развали в първите няколко дни и ще я сменят, а марковите не са по-качествени от немарковите

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Избор на подходяща видео карта според ха&#

    64 битова карта  - малко ме как да кажа навеждат странни мисли

    @Stenly  според мен 1266 P-III S ( 512k )  не е по-бавен от Семпро 2200+ , а и във Видеото му е в силата, а и кеша му е с много добра латенстност.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    никъде не съм казал колко бита е
    а тя е 64mb / 128b

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: Избор на подходяща видео карта според хардуера и целите ми

    6200 имах в предвид

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ВИДЕО КАРТА
    От Миленчо Ве във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-13, 16:56
  2. Отговори: 9
    Последно: 26-05-11, 11:07
  3. Помощ за избор на видео карта!
    От parfuna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-09, 19:43
  4. Помощ за избор на видео карта!
    От GOGETIT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 44
    Последно: 01-03-09, 19:18
  5. Видео камера подходяща за пост продукция
    От otherwize във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-07, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе