Резултати от 1 до 7 от общо 7

NVIDIA GeForce 8400M GS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #1

    NVIDIA GeForce 8400M GS

    От скоро имам лаптоп и още не мога да му разбера всичките функции, а още по-кофти ми е, че съм и с нова ОС - Windows Vista. Вчера си инсталирах FIFA 2008, но като започнах да играя и играчите ми от време на време се забавят, а на моменти се оправя. Някой знае ли на какво може да се дължи това. Мисля картата влиза в минималните изисквания, защото гледам, че играта иска 64МБ.Ето и самата видео карта

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: NVIDIA GeForce 8400M GS

    дължи се най-вече на малкото оперативна памет. 256 заделена за видеото при обща 512 оставя на вистата 256. дори и 1Г да имаш, минус 256, пак остава малко - виста иска МНОГО.

    правило ли ти е впечатление дали залепва по-скоро на зареждане на терена (т.е. нови обекти) или по време на мача (много движещи се обекти) ?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #3

    Re: NVIDIA GeForce 8400M GS

    По-скоро при много движещи се обекти. Но нали картата е с 128 собствена памет и 255 заета, от RAM, както и да го гледам с 1 ГБ мисля е достатъчно, защото като стартирам играта паметта ми стига най-много до 70% от паметта, при затворени всички други програми. На Windows XP съм играл на 90% от паметта ми с отделна видео карта и там не ми е мръдвало. Играта си мисля като цчло не товари кой знае колко, поне по мое мнение.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: NVIDIA GeForce 8400M GS

    Цитат Първоначално публикувано от Krassen
    По-скоро при много движещи се обекти. Но нали картата е с 128 собствена памет и 255 заета, от RAM, както и да го гледам с 1 ГБ мисля е достатъчно, защото като стартирам играта паметта ми стига най-много до 70% от паметта, при затворени всички други програми. На Windows XP съм играл на 90% от паметта ми с отделна видео карта и там не ми е мръдвало. Играта си мисля като цчло не товари кой знае колко, поне по мое мнение.
    Тя може да има 128 мегабайта собственна памет ама шината по която си "говорят" с процесора е 64 битова (според инфо от този сайт: http://www.notebookcheck.net/NVidia-...GS.3709.0.html) освен това като видеокарта е доста слабичка за съжаление и не бива да се очаква много от нея.

    П.С. На същата страница която цитирах има тестове с 3ДМарк06 и мобилни видеокарти. Ти си някъде в средата с точки които за съжаление не могат да говорят за видеокарта способна на комфортна игра с прилични резолюции

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: NVIDIA GeForce 8400M GS

    stenly е прав. затова и така зададох въпроса, за да разбера дали проблемът е заради AGP-текстуриране или заради слаб чип. след като е заради динамиката на играта, значи картата ти идва слаба.

    количеството памет позволява играта за зареди текстурите си, но за да ти ги покаже правилно е трябва да бъдат обработени от чипа. там е твоят проблем - вместимост на ЗИЛ, но двигател на запорожка (образно казано)

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #6

    Re: NVIDIA GeForce 8400M GS

    Ако сложа Windows XP има ли възможност да ми върви добре или ще е пак същото. Защото гледах една друга карта която също е 64бита на шината, но не прави никакви проблеми. (това е на настолен компютър с Windows XP) Ето и за сравнение:
    http://free.hit.bg/general/pic2.JPG Това е моята, http://free.hit.bg/general/pic.JPG а това е другата на която върви добре.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: NVIDIA GeForce 8400M GS

    Настолният компютър е съвсем друга "песен". При него макар и с еднакви характеристики, всичко е по-бързо. Преносимият компютър е направен с една единственна цел. ДА НЕ ХАБИ МНОГО ТОК. Придържайки се към тази гледна точка , твърдият диск се върти на 5400 оборота вместо на 7500. Процесорите въпреки , паметите работят с по-слаба чистота, шината на процесора е по-ниска и т.н

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:55
  2. NVidia GeForce 9500GT/DDR2 и GeForce 9500GT/GDDR3- Каква е разликата?
    От vdsvicky във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 23-12-12, 21:19
  3. Ati Mobility Radeon HD 3470 vs. NVIDIA GF 8400M
    От taipan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-08, 00:56
  4. ATI Mobility Radeon HD 2600 vs. nVidia GeForce 8400M GT
    От Black Genesis във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-08, 13:21
  5. Nvidia GeForce 6600GT
    От viarat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 05-04-06, 12:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе