Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #1

    Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Здравейте,

    видеокартата ми е Sapphire HD2600XT AGP взех я с цел да гледам и HDTV филми на 32 инчов ЛЦД телевизор Toshiba 32C3500PG HDTV Ready. Понеже сега трябва да си купя и кабел за връзка м/у ТВ и Видеокартата, моля за съвет какъв да бъде този кабел - DVI (PC) към HDMI (TV) или Component/S-video/composite (PC) към HDMI (TV). Мисля, че AGP версията няма HDMI изход през DVI, а само през Component/S-video/composite (може да погледнете тук http://www.sapphiretech.com/en/forum...mp;postcount=1). Самата видеокарта нормално има един DVI- и един D-SUB-изход, като между тях е Component/S-video/composite - изхода/входа. Мисля, че при PCI-Express HD2600XT има пълна поддръжка на HDTV, а при AGP HD2600XT - не.
    Ако това е така значи, че с AGP няма пълна поддръжка на 1080i/p и трябва да си търся кабел HDMI (ТВ) /component Y/Pb/Pr (PC)

    Другия вариант от DVI изхода на PC-то към PC входа на ТВ-то (Toshiba 32C3500PG), но с резолюция 1360x768 подходящ ли ще е?


    Моля посъветвайте ме кой ще е най-добрия вариант за качествена връзка между PC и TV, за гледане на HDTV филми и какъв тип кабел да купя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #2

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Така, никой не ми отговори....взех кабели за три варианта:

    1. D-SUB-изход от PC към D-SUB-вход на ТВ;
    2. DVI (PC) към HDMI (TV);
    3. 2 двойки чинч с дължина 10 м (екраниран) за връзка на компонентните входове и изходи (единия чинч остава свободен).

    При първия вариант няма проблеми - всичко си работи на 1360х768.

    При втория обаче ТВ-то се разпознава от видеокартата и тръгва да работи нормално на 1920х1080, но като реша да превключа входовете от дистанционното от HDMI на ТВ и след това върна на HDMI и вече няма образ, а само син екран, т.е. връзката се губи. На видеокартата съм пуснал форс-детект, но ефектът е нулев. При изключване и включване на ТВ-то резултата е същия - син екран. Образът излиза само като променя резолюцията. Опитвах и с най-новите драйвъри и с тези, които са в диска на видеокартата, но все така. ТВ-то е extended desktop. Някой знае ли причината или това е проблем с драйверите на АТИ.

    По третия вариант не успях да го подкарам, но не се и занимавах дълго (не ми излиза настройка за ТВ-изход по компонентен).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #3

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    За съжаление не съм с Ати и не мога да ти гарантирам отговора, но се заиграй с custom resolution-s - трябва ти тази на телевизора - няма смисъл да подаваш 1920х1080. Тъй като темата е стара няма да се излагам повече - ако не си успял да добуташ нещата - пиши пак и ще потърся някое гайдче в интернет (или ще питам един приятел с Ати)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #4

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Телевизора по принцип си поддържа 1920х1080. Дават го с поддръжка на 1080р. Друг е въпроса колко ги възпроизвежда.
    Но при други резолюции при превключване на входовете от ТВ-то (от HDMI на ТВ и след това върна на HDMI) отново е така.
    Ако успееш да откриеш нещо, аз за сега не откривам.

    Мерси предварително!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #5

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Е май ще си отговоря сам .
    Излиза, че не само аз имам такъв проблем: http://www.sapphiretech.com/en/forum...t=17258&page=1
    Явно е от това, че има някаква несъвместимост между HDMI 1.1/1.2 на видеокартата и HDMI 1.3 на TV-то.
    Какво да се прави. Да се надяваме, че скоро от АТИ ще измислят нещо.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    49
    #6

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Sorry, че вдигам темата
    Цитат Първоначално публикувано от StacK


    При втория обаче ТВ-то се разпознава от видеокартата и тръгва да работи нормално на 1920х1080, но като реша да превключа входовете от дистанционното от HDMI на ТВ и след това върна на HDMI и вече няма образ, а само син екран, т.е. връзката се губи.
    понеже и аз имам същия проблем описан от колегата
    някой може ли да потвърди че при nv карти го няма

    имам същия телевизор и карта на ati

    edit: ok отговарям си сам
    пробвах всичко от темата във форума на сапфир и без резултат
    връщах драйвъри и т.н.

    смених картата с nv и проблема го няма

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #7

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Под уиндоуз ли прави така или без значка от ОС?

    btw, телевизорът ти е 1080i

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    49
    #8

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    не се сетих да видя в друга OS как ще е

    btw, 1080p е

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #9

    Re: Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    И аз съм само с Windows ХР, не съм пробвал с друга ОС как ще е, но мисля, че проблема е хардуерен.
    За да сме по-точни, телевизора е 1080i с възможност за подаване на 1080p, т.е. работи при 1920х1080, но реално не показва 1080 линии, а само половината.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #10

    Re:Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Намерих едно частично решение със малка програмка, която рестартира монитора/ТВ-то и образа се появява, само че трябва да се стартира ръчно всеки път.
    http://thydzik.com/hdmion-a-solution...nal-on-hd-tvs/

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #11

    Re:Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Здрасти, Stack,

    В този форум: http://www.vgaforum.com/showthread.php?t=17258&page=2 някои са решили проблемът ти с инсталираме на Catalyst 8.3 драйвъри (в случая на успех се отнася за Vista) и изглежда, че тези драйвъри вече чистят проблема, който според други е в биосът на картата и не в драйвърите.

    По-точно визирам следното:
    Update: I just installed the latest Catalyst 8.3 drivers released today for Vista and this is no longer an issue... ATI managed to fix my issue. In summary Catalyst 8.3 drivers now let me connect my Radeon HD 3650 to my Bravia LCD via the DVI-HDMI Adapter and I can switch inputs back and forth on the TV and turn it on and off and the image still shows. Amazing! Thrilled here!

    Доколкото видях вече има и версия 8.4, но явно много зависи на коя операционна система си. Дано да имаш късмет...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #12

    Re:Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Здравей @paraiso. Благодаря ти за линка, но там информацията е от 2008, от тогава вече има и Catalyst 9.6, но все още при мен това не решава проблема. Аз съм на ХР, повечето, които пишат, че при тях вече всичко е наред са с Виста и с по-нови модели видеокарти. Възможно е и да е и въпрос на БИОС, както пише в единия пост там. Ще видим, може пък да го решат най-после от АТИ, въпреки че 2 пъти им писах и нищо не отговарят.

  16. geriko
    Guest
    #13

    Re:Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    Здравейте . Виждам че тук сте разисквали въпрос който и мен в момента ме итересува. Купих си TV Panasonic plasma на PC имам видео карта Ge Force FX 5500 има изход DVI и TV Out дали ще мога да изкарам картина и звук със кабел DVI-HDMI или да ползвам TV Out изхода но тогава с какъв кабел ще трябва да направя връзката.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    От FX5500 звук към телевизора няма да можеш да изкараш посредством какъвто и да е кабел. Просто това си е стара видео карта която не е предвидена за такива екстри.

  18. geriko
    Guest
    #15

    Re:Sapphire HD2600XT AGP DVI (PC) към HDMI (TV) или

    А този ТВ оут за какво е тогава
    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    От FX5500 звук към телевизора няма да можеш да изкараш посредством какъвто и да е кабел. Просто това си е стара видео карта която не е предвидена за такива екстри.
    А този ТВ оут за какво е тогава

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам SAPPHIRE HD7950 Vapor-X и SAPPHIRE HD7850 1GB
    От qwertydhh във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 17:27
  2. Продавам две видео карти : Sapphire HD2600XT , Gigabyte 7300GS passive
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 24-10-11, 19:03
  3. Продавам видеокарта SAPPHIRE HD 4830 1GB GDDR3 PCI-E HDMI
    От Sall във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-03-11, 15:41
  4. Продавам добро AGP видео : Sapphire HD2600XT 256 DDR3
    От kiselina във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-10, 23:37
  5. Продавам видео карта Gigabyte HD2600XT 256 DDR3
    От kiselina във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-04-09, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе