Резултати от 1 до 7 от общо 7

Добавяне на памет на видеокарта.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Добавяне на памет на видеокарта.

    Имам стар компютър IBM, който е с вградена видео карта и то само с 2МВ. Няма слот за AGP външна карта, но видях, че на дъното има някакъв куплунг в близост до куплунга за монитора. Може би е за добавяне на памет на видеокартата. Компютъра е PII на 400 MHz хоризонтална кутия. Някой правил ли е такава операция, намират ли се такива памети и как се казват, като терминология?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Добавяне на памет на видеокарта.

    Можеш ли да направиш снимка? И с каква видеокарта е машината ти ? Мисля, че мога да помогна.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #3

    Re: Добавяне на памет на видеокарта.

    Само, че как се качват снимки? Картата е "S3 Trio on board". Има два чипа с памет за видеокартата, а точно над нея е въпросният слот за добавяне на памет. Вашата памет ще стане ли за въпросния компютър?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Добавяне на памет на видеокарта.

    На S3 може да се добавя памет - има едни куплонзи, големи колкото пощенска марка - тъмно кафяви на цвят.
    Самите чипове са 3 вида - 256К, 512 К и 1 МБ - от тях има 50, 60 и 70 наносекунди - трябва да уцелиш точните тайминги, за да няма артефакти или замазване по екрана. Самите чипове са правоъгълни. На времето такива чипове се продаваха в Алафижън, но за съжаление фирмата фалира, иначе бяха по 1 лев чипа. Тогава от там съм си ъпгрейдвал и дъна и видеокарти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #5

    Re: Добавяне на памет на видеокарта.

    На тези ИБМ-и съм виждал бял слот за видеорам (тя се включва странично и ляга надолу).Най-масова е 2 МБ и общо става 4.Трябва да се намира по стари дъна.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #6

    Re: Добавяне на памет на видеокарта.

    Проблема си го реших с една видеокарта на PCI слот. Както разбрах с допълнителна памет пак нямаше да стане много, а сега е цели 32 MB.

  8.  
     
  9. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #7

    Re: Добавяне на памет на видеокарта.

    Цитат Първоначално публикувано от magnum6671
    На тези ИБМ-и съм виждал бял слот за видеорам (тя се включва странично и ляга надолу).Най-масова е 2 МБ и общо става 4.Трябва да се намира по стари дъна.
    в наличност-4мб.ми е-мини писиай слот

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Процесори, рам памет, видеокарта
    От beretta92sd във форум Приключили продажби
    Отговори: 42
    Последно: 06-12-11, 10:22
  2. Продавам дъно, процесор, памет, охладители и видеокарта
    От azot във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 22-10-11, 00:22
  3. Отговори: 2
    Последно: 19-08-10, 15:02
  4. Памет на видеокарта
    От taralion във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-09, 00:33
  5. Отговори: 6
    Последно: 09-03-07, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе