Резултати от 1 до 12 от общо 12

3DMark 11: coming soon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    3DMark 11: coming soon


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:3DMark 11: coming soon

    ма да бе, яка реклама, на смотаната марка MSI!!!

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:3DMark 11: coming soon

    Който си плати , той ще се рекламира Пък и представям си какво слайдшоу ще е на сегашното поколение карти. Аз гледах един клип и на него видеото накъсваше. Пък и Фанта, при теб така или иначе няма да тръгне заради липсата на DX11. Така ,че какво те бърка

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:3DMark 11: coming soon

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Пък и Фанта, при теб така или иначе няма да тръгне заради липсата на DX11. Така ,че какво те бърка
    хич не ме бърка тази идинадесетка, важното е игрите да вървят със сегашната ми карта, пък през септември, кат се прибера, ще вземам нова, и тоя път не мисля, да я пека във фурната, ако нещо стане от клока

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:3DMark 11: coming soon

    според мен най-високият клас ati 5***/nvidia 4** ще държат някакъв поносим фреймрейт (да речем 20-ина кадъра), всичко надолу (то не че е много де ще се влачи непоносимо, а същинското състезание ще е между двучиповите карти - все пак там е бъдещето

    интересно е обаче завръщането към "грубата сила" (броят полигони в лицето на теселацията) след като дъъълго време вниманието беше обърнато към ефектите...

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:3DMark 11: coming soon

    nVidia не са си казали още думата, правят се нарочно на луди, поне тъй излиза, просто не е възможно, да са дремали толкова време, като на празни ясли.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:3DMark 11: coming soon

    е как да не са: http://www.nvidia.com/object/product...tx_480_us.html
    от това по-бърза едноядрена карта няма

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:3DMark 11: coming soon

    е да но къде и е двуядрената гама, дето трябва да се мери с HD5970?
    Пуснаха две карти и край, свършиха си работата, докато изборът при АТI е доста по голям.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:3DMark 11: coming soon

    да, за това си прав - nvidia нещо недолюбват двучиповите карти, което от една страна е разбираемо, защото цената рипа много, а производиелността не чак толкова, като не забравяме и колко по-тудно е да се накара една игра да ползва оптимално 2 ядра/карти. от друга страна причината е може би в това, че SLI-ят на nvidia е далеч по-неефективен от CrossFire-а на ATI, и те са се оказали от сериозни напъни в тази посока

    това разбира се са само спекулации, защото никой не може да знае истинската причина, освен ако просто не погледнем от чисто икономически ъгъл проблема. 2 броя 4** чипа на една платка? е**си и цената ще бъде това точно в началото на жизнения път на продукта!

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:3DMark 11: coming soon

    Що си чешите езиците ? nVidia недолюбвали 2 ядрени ?!?!?! 9800GX2, GTX295 ...проблема им е, че спецификацията наложена за двуядрени карти не позволява консумация на ток повече от 300W а то единичната им харчи толкова. По същата причина АТИ намалиха честотите на 5970 за да се вместят във спецификацията (докараха я на 295 вата).

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:3DMark 11: coming soon

    не съм казал, че съвсем нямат, а че по някаква причина не правят много
    виж ATI - каквото не са се сетили, това не са изпльоскали в двучипова карта. за консумацията не съм се замислял и очевидно това трябва да е техническата причина, макар че строго погледнато, в ерата на вече киловатовите захранвания, това не би следвало да е ограничение

    наистина се отклонихме от темата, но ще се отнася до нея, очаквам (както се получи и при излизането на Vantage-a) веднага да се появят психопати, които да наблъскат някое дъно с 4 двучипови карти и да депресират света

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re:3DMark 11: coming soon

    Важното е ,че теста е много красив. Поне на мен много ми допада. Реализма е на много високо ниво. Като заговорихме за nVidia ,излиза новото и отроче ,GTX 465 (разбира се на базата на Fermi чипа), която грее повече, харчи ток повече но за сметка на това е по-бавна от 470 и с около 17% по-бавна от 5850 (при това са на една и съща цена).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ATI+3Dmark=ZAGOVOR
    От BobyTT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 22-05-03, 00:19
  2. 3DMark 2001SE
    От FOX007 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-02-03, 18:10
  3. 3Dmark 2003
    От d-rRoss във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-03, 14:34
  4. 3DMark 2001SE
    От TheSunKing във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-02, 09:25
  5. 3DMark 2001
    От Domin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 35
    Последно: 01-04-01, 21:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе