Резултати от 1 до 6 от общо 6

Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

    Здравейте колеги, имам видео карта 9600gt OC GEAR, но вентилаторчето и не иска да тръгне. При включване на компютъра не зацепва хич, след зареждане на операционната система (уинбоуз) има инсталирани програми - Смарт Доктор, НВидиа Контрол панел, и други. Пробвах с ралични драйвери за видео картата, деинсталирах и преинсталирах на няколко пъти Смарт Доктор и другите програми. Не иска да тръгне този вентилатор. В биос-а гледах да не би да има някаква опция която да се е самоизключила защото до преди 1 седмица си работеше. Не съм пробвал на друг компютър и не съм пробвал с друг уинбоуз. Това предстои да пробвам довечера. Вие ако имате някакви идеи , или някой е преживял този шок ( 105 градуса достига температурата), нека да пише. Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

    няма нужда да пробваш с друг windows, въпросът не е до система, нито до драйвери, просто вентилаторът си е отишъл.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #3

    Re:Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

    По малко от година изкара, утре ще видя и ще пиша

    Дал съм я на сервиз че е в гаранция, иначе щях да я побългарявам ))

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

    Цитат Първоначално публикувано от deveca
    По малко от година изкара, утре ще видя и ще пиша

    Дал съм я на сервиз че е в гаранция, иначе щях да я побългарявам ))
    Ако е било много запрашено мястото където е компютъра или близо до пода оста на пластмасовата перка се затлачва с много фин прах и в един момент вентилатора спира.

    Лечението е почистване 2 пъти годишно(аз го правя пролет-преди горещините лятото и късна есен-октомври, ноември).След почистването на праха капвам по 1-2 капки от най-рядкото машинно масло в оста, завъртам я на ръка 10-15 пъти и след това обирам със салфетка каквото е изтекло от маслото да не се заплеска и да не омаже нещо друго, след това затварям капачето ако има такова или залепвам самозалепващата се лепенка покриваща остта на вентилатора.След това сглобявам наново всичко и пускам компютъра за около половин час поне, за да се разнесе както трябва маслото и да влезе надълбоко и навсякъде око остта.


    добре все пак, че е гаранционна, та няма да се занимаваш ти.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #5

    Re:Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

    Ако вентилатора не е запоен най лесно се проверява с волтметър. Вадиш внимателно конектора от платката и проверяваш има ли 5/12 волта на крачетата. Ако да, вентилатора е или затлачен или изгорял. Първото са ти обяснили как се лекува, второто цяра му е замяна.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #6

    Re:Видео карта NVidia 9600gt OC GEAR не иска да работи вентилаторчето

    Момчета благодаря ви за отговорите , смениха я с чисто нова

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:55
  2. Отговори: 2
    Последно: 04-08-12, 02:46
  3. Продавам ВИДЕО КАРТА 9600GT 512mb/256bit 80лв
    От Zod във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-12, 17:08
  4. Съвет за видео карта ATI или Nvidia
    От lyucil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 30-01-07, 17:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе