Резултати от 1 до 13 от общо 13

Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #1

    Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Здравейте, общо взето схемата е следната: може ли да вържа ресивър към външна звукова карта през тослинк (optical cable) и да предам сигнала към тонколони creative inspire 6700 без да използвам компютър, а директно? Audigy-то има optical in, съответно receiver-ът има optical out.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    А как ще я управляваш? Т.е. входове, усилване и т.н.? Или тя помни какво е било преди изключването и ще усилваш/намаляваш от ресивера? Ако да, то не виждам проблем...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #3

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Не те разбрах напълно, но самите колони имат вграден усилвател и от там мога да усилвам, receiver-ът просто подава сигнал, тъй като самите колони имат вход само за 3.5мм жак, тоест няма как да получат сигнала директно от друго освен звуковата карта.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Отоговорът ми беше чисто теоретичен - нямам и хабер каква е картата. Правих аналогия с USB TV тунерите, при които можеще да се гледа ТВ и без да има РС, управляваха се с дистанционното им.
    Ако аудиджито е с копчета за усилване и др.под, то би следвало да стане.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #5

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Някой друг да има идея дали ще се получи?

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Докато не пробваш няма как да си сигурен, независимо от отговорите

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Не само според мен е редно при проблем да се посочи точния модел с линк към сайта на производителя - за справка със спецификациите, ръководството и т.н. Но понеже УПОРИТО отказваш да дадеш такъв линк (не че не си го намерих), аз пък УПОПРИТО отказвам да дам категорично мнение дали става или не. Затова:
    Наистина не разбитам какво ти пречи да вземеш джаджата с адаптера й и 1 тонколонка и да посетиш някой тематичен магазин с молба да боцнат кабела в нея и да се разбере става или не става.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #8

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Ясно и двамата толкова разбирате и само се чудите как да натрупате повече мнения, утре като се върнете в училище да се хвалите пред другите келеши. Много ми е интересно за какво точно са ти тези "спецификации" и що не вземето да помислите малко, че е повече от нормално да съм пробвал досега и да не се занимавам с вас, ако всичко беше наред /а не примерно да ми е изгорял адаптерът и да се чудя дали има смисъл да си купувам друг/? Аааааааа?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Цитат Първоначално публикувано от scareface
    Ясно и двамата толкова разбирате и само се чудите как да натрупате повече мнения, утре като се върнете в училище да се хвалите пред другите келеши. Много ми е интересно за какво точно са ти тези "спецификации" и що не вземето да помислите малко, че е повече от нормално да съм пробвал досега и да не се занимавам с вас, ако всичко беше наред /а не примерно да ми е изгорял адаптерът и да се чудя дали има смисъл да си купувам друг/? Аааааааа?
    Доста неуважително, "келеш" за мен е обида! За твое сведение съм лепил усилватели и съм работил на компютри, когато ти не си бил и еротичен проблясък в очите на баща ти! И постът ти показва, че за съжаление форумът няма да ти помогне да повишиш не само познанията, но и културата си! При това положение не виждам защо да ти обяснявам защо са ми тези "спецификаци" и т.н и т.н.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Не знам за външните карти на Creative, но вътрешните след като драйвера я инициализира, си отпушва входовете и изходите (преди това е просто купчина елементи).

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Цитат Първоначално публикувано от scareface
    Ясно и двамата толкова разбирате и само се чудите как да натрупате повече мнения, утре като се върнете в училище да се хвалите пред другите келеши. Много ми е интересно за какво точно са ти тези "спецификации" и що не вземето да помислите малко, че е повече от нормално да съм пробвал досега и да не се занимавам с вас, ако всичко беше наред /а не примерно да ми е изгорял адаптерът и да се чудя дали има смисъл да си купувам друг/? Аааааааа?
    я моля те малко по добър тон тука.
    Кой бил келеш и кой не, не вярвам темата да обсъжда такива въпроси.
    Ако беше и ти на мястото на емос, би отговорил така, като се знае, че повечето хора задават въпроси, без изобщо да са уточнили, за какво точно става въпрос - модел дънна платка, модел видеокарта, операционна система....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #12

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Не знам за външните карти на Creative, но вътрешните след като драйвера я инициализира, си отпушва входовете и изходите (преди това е просто купчина елементи).
    Благодаря за единствения отговор по темата, за останалите- достатъчно сте си наказани, няма нужда повече да ви нареждам. Спирам всякакви спорове и обсъждания!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re:Възможно ли....receiver->audigy 2 nx-> speakers без компютър

    Цитат Първоначално публикувано от scareface
    Благодаря за единствения отговор по темата, за останалите- достатъчно сте си наказани, няма нужда повече да ви нареждам.
    Толкова са ти ограничени познанията по въпроса, че се наложи stenly да ти каже с други думи това, което аз посочих в първия си пост.

    Отделно - кой си ти да даваш квалификации за хора, които дори и не познаваш, а отделно се мъчат да ти помогнат?!? Това вече по въпроса за възпитание и култура на подрастващите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам: Pinnacle PCTV Pro tuner, Audigy 2 ZS, Audigy 2 ZS Notebook
    От batesasho2011 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-11, 15:40
  2. digital input 5.1 speakers
    От hardcore във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-04, 14:50
  3. Speakers?
    От SEAL във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 15-09-02, 23:14
  4. Help za speakers
    От Fireman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-01, 16:01
  5. Audio speakers
    От Lamia във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 21
    Последно: 27-02-01, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе