Резултати от 1 до 6 от общо 6

отлепена видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #1

    отлепена видеокарта

    така начи вчера са прибирам в офиса и кво да видя подарък! Един наш клиент ни подарил един лаптоп HP, с разлепена видеокарта.
    Та си викам, че ще мога да си поиграя в свободното време, като се опитам да я закърпя.

    За това моля тези които вече са практикували такъв вид операция да дадат съвет, и да споделят набраният практически опит, (защото на моя не мога да се доверя - за първи и последен път, когато си правих такъв експеримент, беше преди близо 3 години с моята GTX260 и опитът излезе неуспешен са някой да не седне да каже, че сигурно съм забравил да махна пластмасата на картата )

    Значи на времето когато тея видеокарти почнаха да гърмят бях гледал различни филмчета, по въпроса в тубата.
    Та има всякакви измислици - с фурна, ютия, горелка, свещи, дори даже със загреващата част от кафе машина!

    Въпросите които ме вълнуват са - с какво? на какъв градус приблизително? Колко време под топлина? Обезателно ли трябва да се ползва алуминиево покриете, за останалото?

    Става въпрос, за HP DV9000, видеото е nvidia 7600.

    Само ще добавя, че целта не ми е в никакъв случай да го оправя, за да го продам, просто искам да се помъча от любопитство.
    Знам също, че дори и да го оправя, успеха нищо не гарантира и рано или късно проблемът ще се върне.



  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:отлепена видеокарта

    пече се с духалка и флюс на 350 градуса за 2мин. макс.
    Всичко останало е тъпотии

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:отлепена видеокарта

    то добре с духалка, ама като нямам, май ше трябва да тичам до mr.bricolage

    Иначе реално шансът какъв е 1/2 или след запетайката? Не, че има какво да се чупи, то ако има вече се е счупило, просто заслужава ли си да дам 60€, за уред, дето ще ми свърши един път работа, и то резултата се окаже, че не е сигурен?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:отлепена видеокарта

    Шанса е наистина 50 % ( или ще тръгне , или няма да тръгне )
    Ако ме пита човек който не е ползвал такъв аксесоар - ще кажа - не , не си заслужава.
    Аз бих си купил печка на инфраред и духалка и да се надявам че ще носят много такива чаркове.

    Но пак казвам шанса не е добър а и ремонта е сполучлив за много кратко време - до месец максимум и отново на чертожната дъска.


  6. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #5

    Re:отлепена видеокарта

    TECHNO-то го е казал правилно.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:отлепена видеокарта

    еми добре тогава,щом си няма файда го оставям, може ако ма подгони някой ден лудия да опитам с горелка или друго

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. видеокарта
    От get във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 04-01-13, 20:17
  2. ЯКА видеокарта АТИ
    От get във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 11:56
  3. видеокарта
    От get във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 26-01-12, 16:56
  4. Съвет за видеокарта.
    От taralion във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-08, 12:39
  5. Коя видеокарта ?
    От WarLord във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 26
    Последно: 26-09-03, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе