Здравейте,
както и заглавието подсказва не можах да се справя с dts-a и това е. Чипа /аудиото/ е VIA® VT1708S HD Audio На pdf-a на дъното няма информация по този въпрос. Пускам си dts диск и го слушам през foobar2000, като същия "разпознава" dts-a и ми тръгват всички канали през жаковете по нормалния начин, обаче през оптикала излиза само стерео. Ресивера в който включвам е на Pioneer с dts и по принцип веднага си разпознава dts-a. Поне като пусна оптикал през DVD-то така става. foobar2000 си има сложени съответните плъгини. Интересно е че когато сложа настройката на аудиото в шестканален режим, и си пусна dts-a от предните колони излиза само фронт каналите без да го меша с останалите канали. На шумовия тест излиза само фронта. Иначе през жаковете всичко си е наред. Драйвера е последния от страницата на VIA®
Идеята на цялата акция е тази че искам да си пускам dts-ите от оптикала през компа който обаче е на 8 метра от ресивера, и ако "бодна" жаковете на това разтояние от музиката ми излиза пълна боза. Това вече съм го пробвал. Един приятел ми каза че през оптикала на компютрите излизало само стерео. Вярно ли е това? Има ли начин да подкарам dts-a орез оптикала?
Предварително благодаря на отзовалите се.