Резултати от 1 до 14 от общо 14

Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    21
    #1

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    От 5 дни се боря с това чудо. Преди него имах MSI GF4 MX 440 TV-out

    , а още преди ATI 128 Rage Ultra 32 МБ. Никакви проблеми с тях и тв аута.

    Та става въпрос за следното

    GA 7 VAX, 1700+ T-bird, 256 TwoMOS DDR 333, Radeon 9100, Maxtor 60 GB, ......

    Първо си свалих Catalyst 2.2 щото на CD-to нямаше. След това Catalyst 3.0 , вчера Catyalyst 3.1. И с Dx8.1 и с Dx9 , и на 98 и на XP .

    1. DirectX Diagnostic Tools - дава съобщение при проверката " DxDiag .... not accessing DirectShow" и за да продължи прави байпас, но оттам следва AGP Texture Accelaration е not avilable

    2. V Advanced na Smartgart , ако маркирам v AGP Setting Write - on Read - on или само едно от двете при рестартирането ми казва, че не може да работи така и автоматично им присвоява off.

    3. По отвратилен тв аут не съм виждал. Цветовете на ТВ са толкова слаби и бледи . Не може с оверлея да се регулират , щото работи само на монитора. Пробвах с S-Video -> S-video и S-video -> RCA.

    Theater Mode може да се използва само при дублирани дисплей.

    При клонинг не можеш да работиш на монитора с програми на maximize, защото филма на ТВ - то изчезва. При ТВ като 2 монитор, отварям на фул скриин , на 1 почернява, но качеството на картината пак е гадно.



    Не помня вече колко пъти инсталирах и деинстлирах




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #2

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Тоя твой Radeon има ли си производител или е правен на джонките в Китай!Ако е така - к'во се чудиш?



    P.S. Аз имам Sapphire Radeon 9000 и освен малките проблеми призлизащи от един калпав Funai дето входа му не е със стандартните 75 OHm вход, съм СТРАШНО доволен от TV Out -а!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #3

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Kabela za TV siguren li si, che e nared, zashtoto me sumniava, che ne e kakuvto triabva i ne izvejda ot composite, a ot s-video i to nepravilno.

  5. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #4

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Samo ne mi e qsno shto si smenil MX440 s Radeon 9100, za 10 kadura poveche?!?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #5

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by DJ


    Samo ne mi e qsno shto si smenil MX440 s Radeon 9100, za 10 kadura poveche?!?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    shtoto s MXsa shte vidi samo edin ot testowete na 3DMark03 [:D]

    i oshte MX440 e karta za glypaci ...vseki razbirach shte ti go kazhe![]

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    "Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100"



    Отчаял си се, щото не знаеш какво да правиш с него При мен бачка на 6. Е почти...

    Единствено AGP write ми е off и било нормално, защото и при пуснат Fast write то явно не го поддържа. За DX9 всичко ми работи, при теб се е бъгнало нещо.

    За TV-out-a си в пълна заблуда. Значи тоя S-video на TVto ти не е ясно колко е читаво. Пробвай с чинчове.

    За втория проблем първо влез в биоса и си оправи настройките там. Всичко свързано с AGPто го пусни на enable и така част от проблемите ти ще отпаднат... ако не ме викни да видим какво си намазал

  8.  
     
  9. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #7

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Ei bug, ti za da gledash 3DMark li si vzemah video???

    Az sum razbirash i ti go kazvam - radeon 9000/9100 sa cenovo orientirani video karti koito slujat za konkurenciq na GF4 MX, i do nqkude na GF 3Ti, koito mai veche ne se namirat mnogo, mnogo!


  10. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #8

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Ha, a nali chu kakvo e kazala nVIDIA za 3DMark 2003!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    21
    #9

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Gadget


    "Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100"



    Отчаял си се, щото не знаеш какво да правиш с него При мен бачка на 6. .....<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Само ми кажи с какви драйвери си?

    Щото на тези от YUAN им пиша няколко писма, откъде да изтегля драйверите за тяхната карта след като ги няма на тяхния сайт, а те не ми отговарят. Ами и друго, на тяхния сайт за Р 9100 дума не се споменава, бахти производителите.



    П.С.

    Бечмарковете са ми най-малката грижа. Само като инфо, с тези куци дрйвери, без клок на картата и системата на 3ДМарк2001 изкарва 7800 т




  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Интересно колко очакваш да изкара - 15000???

    Драйвери можеш да намериш в новините на Сетком след като версия 2.5, която идва с CD-то не ти допада - YUAN зползва стандартния драйвер.

    DJ - ще разбереш защо е сменил MX440 s Radeon 9100, когато и ти го направиш...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    44
    #11

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Болно ми става като попадам на такива постове. Изговори се много за тези карти,

    в Hardware.bg се разрази грозен скандал, и пак същото.Просто няма смисъл да се пита коя

    е фирмата от която си пазарувал.Грях им на душата на заинтересуваните от продажбата

    на тези карти- в крайна сметка ги купуват точно хора които с мъка заделят и последния

    долар. Някой можеше да каже поне едно "-Извиняваите".

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    Скандали, базирани на Radeon 9100 никъде не са ставали, още по-малко грозни - имаше изразяване на мнения.

    Не разбрах за какво някой трябва да се извинява - защото картата изкарва "само" 7800 точки???

    Такива безмислени постове като горният нямат място в този форум - ако можеш да помогнеш или да споделиш опит от лични наблюдения - заповядай, добре си дошъл. В противен случай, коментарите ти са излишни...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    21
    #13

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by StefanR


    Болно ми става като попадам на такива постове. Изговори се много за тези карти,

    в Hardware.bg се разрази грозен скандал, и пак същото.Просто няма смисъл да се пита коя

    е фирмата от която си пазарувал.Грях им на душата на заинтересуваните от продажбата

    на тези карти- в крайна сметка ги купуват точно хора които с мъка заделят и последния

    долар. Някой можеше да каже поне едно "-Извиняваите".

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    В Hardwarebg.com моето мнение, че е чист спам. Колкко ли плаща Перси на двама от модераторите? Има еднин Валери, който от Канада казва нещата такива каквито са, добре че е той в противен случай трябва да преименуват форума на ПерсиХардуерБг.Сом.

    Съжалявам , че не взех под внимание неговото мнение. Просто бях вече купил картата, след като постнаха едно писмо на онбашията на фирмата вносител и бяха заключили темата за други мнения.



    Важното за мен , че доплатих 40 дол /не, не съм луд/ и вече съм с нова Гига 9000 Про. Това е картата , която търсих.

    Вече, bulk никога.








  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отчаял съм се вече с тоя Радеон 9100



    Добра сделка си направил...

    Предполагам, след като вече нямаш проблем можем да смятаме темата за приключена - нямам желание в Сетком да се развихрят безмислени спорове, в които никой на никой с нищо не помага.



    Closed

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-12-12, 21:46
  2. Отговори: 11
    Последно: 18-04-06, 23:49
  3. БИОС на РАДЕОН
    От Vasko78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 22:29
  4. Радеон 9500 в Радеон 9500 про - дали???
    От ivop във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 10-04-03, 02:41
  5. Кои са драйверите за Радеон 9100
    От emo_4400 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-03, 11:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе