Резултати от 1 до 5 от общо 5

"Ремонт" на GeForce 9800 GT с горещ въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #1

    "Ремонт" на GeForce 9800 GT с горещ въздух

    След многомесечни игри от страна на сина ми, картата стана нестабилна и сега дори при влизане в биоса на компютъра дава множество симетрични цветни черти и уиндоуса гърми. Веднъж я свалих и я нагрях с пистолет за горещ въздух но от задната страна, без да демонтирам нищо. Тръгна, работи седмица, но пак даде този дефект. Сега смятам да и махна охлаждането и да и нагрея процесора, като завия с фолио останалата част от платката и да меря температурата с термодвойка - примерно 240 градуса. Четох по руските форуми че успехът е доста голям.
    Та въпросът ми към вас е - някой правил ли е нещо подобно и евентуално някакви съвети за по-висок успех.
    Все пак искам да и дам още един шанс преди да я пенсионирам.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Отговор: "Ремонт" на GeForce 9800 GT с горещ въздух

    Аз съм "лекувал" лаптопско дъно така, по точно видеопроцесора му. На 200-220 гр. 2-3 мин директно върху чипа. Лаптопа тръгна, изкара около година без проблеми и после пак играеше пистолета . Засега работи. Ето и нагледен материал -> Видео споделяне / VBOX7

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Отговор: "Ремонт" на GeForce 9800 GT с горещ въздух

    Опитай да го направиш във фурна. Това с пистолета е неконтролируемо и неравномерно. Загрява се фурната до 220 градуса, обвиваш платката в домакински станиол по 4-5 слоя, с нокът натисни станиола точно по ръба на чипа, очертай каре и премахни станиола над него. Направи си 4 топки от същия станиол върху които постави платката с чипа нагоре. Целта е да не ляга директно на тавата, а да стои на топчетата на 2-3 сантиметра от нея. върху чипа можеш да поставиш 3-4 монети от 1лев ( слагат не за да може лодкаря да я приведе в отвъдното ами да се увеличи тежестта на чипа и при разстопяването на тинола да слезе надолу с няколко части от милиметъра ) След като термолегулатора изключи вкарай печивото, затвори и брой 6-8 минути, по скоро 6 никога над 8. След което вадиш много внимателно и оставяш да изтине. поне 30мин. Ако тръгнеш да я отвиваш токущо извадена има голяма вероятност доста смд компоненти да изпопадат. Резултати - ако стане - работи месеци, редко повече от 6, щото това не е запояване, ами по скоро контакт ( всеки знае какво се случва с тинол който е влизъл многократно в цикъл награвяне и истиване и как тази сипкава консистенция посмъртно не се запоява)

  5. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #4

    Отговор: "Ремонт" на GeForce 9800 GT с горещ въздух

    Е, неее това вече ми дойде в повечеЧовеко, махни радиатора на картата сложи паста
    внимателно сглоби и пробвай.После напиши как уиндоуса гърми.Платката е с
    нискотемпературен припой така, че умната и успех.

    Ооопс, ти си се обзавел, честито!
    Този пост е редактиран от PSL; 16-03-13 в 07:58.

  6. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #5

    Отговор: "Ремонт" на GeForce 9800 GT с горещ въздух

    8-ма и 9-та серия имат проблем със спойките на процесора им.Лекуването се нарича реболване и няма гаранция колко време ще издържи.Имах 8600 GTS и беше отлепила някои от спойките по чипа и след операцията се оправи и я продадох с уговорката, ако се прецака да ми я върне, но все още не ми е звъннал младежът, а мина почти година.Само за пояснение ще спомена, макар че доста от вас сигурно знаят, че евросъюзът забрани ползването на олово в калаените спойки(оловото държи спойката и при по-високи температури) и когато имате кофти охлаждане и примерно 4-5 часово игране на някоя "тежка" игра се получава споменатият проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам "GALAXY GeForce 9800 GT 512MB 256BIT DDR3"
    От taralion във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-12, 20:58
  2. Отговори: 0
    Последно: 08-03-12, 17:34
  3. Пистолет за горещ въздух
    От Rick във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 12-07-10, 16:52
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 15:26
  5. Отговори: 12
    Последно: 16-04-07, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе