Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree8Одобрявам
  • 1 Post By sunabouzu2
  • 1 Post By sunabouzu2
  • 1 Post By FearMe
  • 1 Post By sunabouzu2
  • 1 Post By FearMe
  • 1 Post By sunabouzu2
  • 1 Post By FearMe
  • 1 Post By sunabouzu2

Съвет за ъпдейт на видео и рам.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #1

    Съвет за ъпдейт на видео и рам.


    Това ми е машината,моля за съвет мисля да си взема някоя не много скъпа видео карта и поне 2гб рам ползва се предимно за гледане на HD и блурей филми на 46инчов тв интернет и все по рядко игри.
    П.С. Захранването ми е фотрон 450W.
    Благодаря предварително.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    С това захранване и тоя процесор може да се ориентираш към HD7790 (85W). Разликата с 650TI е 5 лв. та не си струва да взимаш по-бавна и лакома карта.
    Това са ти двата смислени варианта за видео с 2GB памет. По-евтините вече са нисък клас и не им трябва толкова памет та са набутване.
    А рам най-добре потърси на старо че е скъпичка особено старата ddr2. Иначе ето - 2GB DDR2 800MHz. Ако вземеш на 533 или 667MHz и старата ще тръгне на толкова та ще работи но по-бавно.

    SAPPHIRE HD7790 2GB GD5 OC BLK - описание.

    пс. Споменал си игри и FullHD телевизор за това препоръчвам подобна карта иначе само за филмите няма особено значение какво ще вземеш.
    Има и карти по 100 лв. които ще ти свършат работа но при наличието на HD4850 е безсмислено да ги купуваш. Идеята е да се вземе по-добра, нали?
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 08-09-13 в 18:54.
    basic666 одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    Да по възможност по добра и да има HDMI изход да си махна колоните че много кабели.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    Има и не само. Дадени са и характеристиките но ето и на официалната страница - SAPPHIRE HD 7790 2GB GDDR5 OC
    Иначе картата е доста по-добра от старата ти а най-хубавото е че е и по-икономична.

    пс. Ако ти се дават 7 лв. повече GB е с по-добро охлаждане - http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html
    basic666 одобрява това.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    аз под "и поне 2 GB рам" разбирам да се препоръча системна рам, а не на видеото
    2 гиги рам на видеото е мнооого-много, не че 7790 не може да ги оползотвори, просто имам леки опасения, че процесорът ще е ботълнек-а за толкова високи резолюции с толкова детайли, което от своя страна ни поставя пред въпроса "на какъв монитор се играе"...
    basic666 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #6

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    На 46 инчов телевизор които се предполага че е FullHD за това съм я предложил с 2GB памет пък и утре като смени процесор няма пак да сменя и карта.
    basic666 одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    тъй, тъй, ама дали тв-то му е основен дисплей, питам аз
    basic666 одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    Не тв-то не е основен дисплеи имам си и 22'' LG. А до рам паметта искам да добавя още 2гб че да станат поне 4гб но не знам как да ги съвместя без да сменям захранване поне за сега, иначе бих сложил повече рам имам 4 слота но не знам дали работят едновременно и дали да ги избирам спрямо чистотата на работа.И понеже бюджетът ми е ограничен търся що годе добра видео карта а ако останат пари ще наблъскам всичко с рам.
    П.С Може и втора ръка стига да си заслужава.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #9

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    Монитора явно си е FullHD с тоя диагонал та е желателно видеото да е с 2ГБ собствена памет.

    Не ти трябва рам над 4ГБ а захранването няма връзка. Ако имаш излишни пари си потърси по-читав процесор на старо. Някой четири-ядрен Феном като 965.
    А ако имаш много излишни пари направо сменяй платформата (дъно и процесор) че и е изпята песента. Аз не бих вкарал и левче в нея.
    Става въпрос неща като стара рам която трябва да хвърля после. Виж видеото си остава и за следващата машина.

    пс. Ето нещо ако не си особено взискателен към игрите - http://nikem-bg.net/cart/49784p1r459...49355p1rf.html и ползваш стария хард, захранване и кутия.
    Видеото е същото но с по-малко памет. След като пускаш игри все по-рядко и по-рядко няма нужда да се ръсиш за по-високи резултати.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 09-09-13 в 19:35.
    basic666 одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    Благодаря за отговорите,sunabouzu2 ме накара наистина да се замисля за нова конфигурация но за това се искат средства ако искате препоръчайте варианти които няма да изхвърлям след 1 година може и втора ръка.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    7790 АТИ или 660 нВидия, но тя е по-скъпа, макар и малко по-бърза

    8*** на АТИ е преименувано 7***, а 7** на нВидия е прекалено скъпо (все още)

    ВСЯКА видеокарта може да бъде изхвърлена след една година! всичко зависи от очакванията на потребителя...
    basic666 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #12

    Отговор: Съвет за ъпдейт на видео и рам.

    Малко по-добра е 650TI Boost а 660 си е доста по-добра. Човека обаче не трябва да го мисли толкова видеото тъй като игрите не са му приоритет.
    Проблема е старият двуядрен процесор както сам си забелязал. Може да се потърси Феном 965 на старо за стотина лева ако иска да инвестира в старата платформа.

    пс. Не трябва да забравяме и старото захранване. Едва ли е с единична 12V линия та аз бих се ограничил до HD7790.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 20-09-13 в 21:19.
    basic666 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. След ъпдейт на видео картата.
    От Angel Svalqcha във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 16-03-13, 19:36
  2. съвет за видео
    От get във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 33
    Последно: 27-11-12, 11:10
  3. Съвет за ново видео
    От get във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-11-08, 23:40
  4. съвет за видео карта
    От lyubo_d във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 29
    Последно: 23-11-07, 17:08
  5. Съвет за производител на видео карта
    От na4kata във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 05-11-06, 13:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе