Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #1

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Имаше доста въпроси дали тази карта била добра, дали онази карта била лоша и т.н. Знаете колко често се допускат бъгове в софтуера! Не сте ли се запитвали тогава защо хардуера е толкова "съвършен"?

    Няма такова нещо.. просто никой не си признава грешките и обвиняват софтуера! Когато намерят хардуърен бъг, пускат софтуерна емулация в най-новите си драйвери..намалява се производителността, но "поне" работи.

    Съжалявам за всички прецакани които са си купили за 150$-400$ карти само за да разберат че няма да им работи коректно FSAA-то, но като се има предвид, че се случва непрекъснато няма от какво да се притеснявате... (може би?) Все пак има вероятност да се окаже че този бъг трудно ще се прикрие/коригира с нов драйвер... но има и едно нещо хубво в това... а именно малко да се засрамят и на въпросните карти да им намалят цените! С други думи дано се вдигне голяма врява, една от причините поради която и аз пиша в този форум []

    Описание на проблема можете да намерите и тук:

    http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?p=142176

    (адресът е извлечен от статия в data.bg)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #2

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Kaкво искаш да кажеш с това, че всички карти от тоя клас са бъгави...нещо малко ме съмнява

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #3

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    perlsite

    Бе май си чел ппрез не един а двайсет реда. Преди малко в нашия форум видях че е пусната такава тема и изчетох всичко което намерих. Ако го направиш и ти, ще напишеш друго мнение.Аз обвинявам Valve за направата на енджин за който предварително се знае че ще има такъв проблем. Да изискват VS/PS 3.0 от сегашните карти??????? Тия луди ли са...

    Още повече използват част от функциите на DX9 които не са сред задължителните за поддръжка за да се каже че дадена карта е DX9 съвместима. Доколкото съм наясно в DX9 има тонове такива, още са добавени в DX9a, сега гледам в DX9b пак... така че вината е най-малко на производителите на хардуер, че няма поддръжка на подобни функции. M$ имат много точни изисквания за съвместимостта, и R3x0 и NV3x ги покриват.

    подхода на Valve е доста доста радикален - почват да използват нещо, което не с поддържа от съвременните карти, така че пак да си купим нови, а плюехте DoomIII за изискванията, хехе...


  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    33
    #4

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    За мене хора тази игра ако излезе до края на годината ще е най големия провал в историята на игрите.....

    Не може тази игра да се подиграва така с хардуера и да има толкова високи изисквания кажете ми колко хора познавате който да покриват даже само средните изисквания......

    За мене тази игра с нищо няма да е по привлекателна от Unreal II The Awakening амам с нищо а последната имаще изисквани с 300$ по евтино изилзащи ти.....

    От друга страна колко клубчета знаете в който тази игра да върви[8D] С извинение амам щом като в играта се залага на толкова много внушаваща графика значи всички фенове да се готвят за няй-безмозъчната игра на света.....

    Аз на тази игра от давна съм и казал Майната....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Вярно си е Valve са си виновни сами, обаче пичовете просто не могат. HL го направиха с Quake 2 engine, а сега си правят нов, като се изхвърлиха толкова, че няма просто на къде. Обвинявам ги че са снимали старото ми даскало и го ползват за текстура... Всъщност идея е да се ползват истински снимки за по-реалистични текстури, само че тази идея я имаха Futuremark със 3D Mark 2001. А да видим как ще се отразят толкова големи текстури върху производителността. А технологичното им дено с предварително замислен сюжет имаше за цел на измами всички че в играта може да правиш всичко което поискаш... е няма да е лошо но много ме съмнява.



    Инъче като сюжет мисля че ще е добре, не че U2 не беше ама това игра ли е... превъртях я за 3-4 часа.



    Истината се казва DOOM 3 - просто ID и Carmack в частност са тези които пишат engine-и които струват. На UT2003/U2 също не мога да кажа че съм определено доволен от engine-а - липсва му динамика. Просто докато се държиш за MS и DX нищо къдърно няма да излезе - OpenGL може и да е по-труден, но после цялата работа е по-стабилна и с по-малко бъгове.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #6

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Определено може да се каже 4е OpenGL e по добрата алтернатива.

    Може и да не е толкова красиво(?с пове4е старание става доста красиво) но определено е доста по стабилно и леко за хардуера.



    []

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #7

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вярно си е Valve са си виновни сами, .....<div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Въобще не ползват големи текстури, цялата идея е да се ползват много на брой малки и различни текстури, там е и проблема.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #8

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Кво ще кажеш за зградите - всичко е текстура, ако примерно первазите и прозорците бяха отделни обекти можеше да им приложат малки по размер текстури за повърности, обаче те са сложили цели снимки (така поне изглежда) - аве като цяло много малко от текстурите са рисувани.. това ми направи впечатление... Примерно в Q3 най-голямата текстура за материал сигурно е 150х150, в DOOM 3 също ще е така - в алфата почти всички текстури си ги бяха рисували ID които незнайно защо им се отдава толкова

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #9

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    abe vie otkude videhte che v half live 2 she se izpolzvat za teksturi istinski snimki, az puk chetoh tochno obratnoto che shteli da ia napraviat da vurvi i na slabi mashini. Daje predei malko gledah v www.gamespot.com screenshotve i tam igrata si izglegda suvsem normalno, dage malko groznichka

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #10

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Ами да, Half-Life 2 ще върви и на карти с DX 6 (TNT, TNT2...). Това си е факт.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А технологичното им дено с предварително замислен сюжет имаше за цел на измами всички че в играта може да правиш всичко което поискаш... е няма да е лошо но много ме съмнява.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Говориш наизуст, а и явно не си следил някои форуми за HL2. Всичко в tech демото е от реални нива, без частите, които демонстрират engine-a. Например G-Man или онова с матрака. Останалото е реален gameplay. Много хора се притесняваха, че не навсякъде ще има еднаква интерактивност, но всеки предмет си има реални пропорции и с него може да се взаимодейства. Разбира се, всички са далеч от мисълта, че ще се бутат стени на поразия (нали трябва да има някаква линейност все пак).

    Абе Half-Life 2 ще владее. Guaranteed.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Кво ще кажеш за зградите - всичко е текстура, ако примерно первазите и прозорците бяха отделни обекти можеше да им приложат малки по размер текстури за повърности, обаче те са сложили цели снимки



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    LOE в голяма грешка си, просто рисуват много добре...

    Слушайте GeniusLoki, не текстурите а полигоните правят играта.



    На един ръбест пън му сложи кора с 700dpi сканирана от оригинално дърво текстура на кора, пак ще си е ръбест и гаден ПЪН!



    А и това което се показва на изложенията и на демотата, не винаги е това което ще бъде крайната игра... на шотове и AVI-та не вЕрвам.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Е да ама в случая говорим за паралелепипед, не за объл пън



    Примерно на демото някакви гадове си лафят под мен, вместо да скоча и да ги разпилея, или да им гръмна варела на който се топлят трябва да уцеля предварително очевадно поставената метална греда, която се държи на някакви гнили дъски която ще помете всички гадове без един който мога вмесо да гръмна в главата да изхабя цяла граната за да съборя огромен контейнер на главата му... а не може ли просто да ги изчакам да измрат от старост, тогава наистина ще е интерактивно...или да прескоча до зоопарка и да им пусна 1 мечка стръвница. Или да си хвърля лоста по близкия прозорец, който се чупи и стъклото се забива на някой в тиквата, а другия получава сърдечен пристъп от видяното...



    Като говорим за интерактивност нека бъде пълна както те си пледират, не някакви предварително замислени простотийки. Не че нещо ама всеки опит за интерактивност (пълна) ще срива играта всеки път. Знаете предполагам какво става ако се поставят две огледала да гледат едно в друго? И това е само 1 от 93802934 примера... а и не съм сигурен че по отношение на замислени простотии ще може да се мери с Monkey Island например

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #13

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Много си прав, затова мразя повечето игри и ги наричам праволинейни. В това отношение единствената, предлагаща що-годе някакъв избор е била Deus EX, може би затова и втория път кат я почнах пак ми беше интересна. Тия ударитова-задападнеонова-задаубиетрето-иобиколистълбата-защотокатосекачишпада-ивинагиетака... аре стига..все едно дете ги е мислило. Splinter Cell ми беше толкова безподобно разочарование в това отношение, не знам на запад ли са тъпи та им правят такива игри или?

    Интерактивна за мен не е да мога да гръмна и пробия дупка във който искам варел, а като гръмна по 17-я етаж на сградата да видя счупен прозорец, и акосъм улучил - и гръмнат човек. Да мога да застрелям случаен минувач (и да го има) и околните да се развикат и да ме гонят. Да мога като седна в кола да я карам. Да мога да преплувам река вместо да минавам по моста или да мина по коридора с огъня, дори да се поопърля, а не задължително по перваза на сградата щото огъня естествено се пали вмомента в който стигна до коридора..

    Кво като на демото онзи бута монитора, като онова дето проби стената ще пробие оттам дори да заредя 1 000 000 пъти. И няма да прецени къде се намирам, за да разбие стената оттам..



    А не ползвали огромни като чаршаф текстури, а малки, но по-детайлни.

    Ана тъпата сграда като й пльоснат стените, но те са просто част от паралелепипед, в който не мога да вляза най-малкото защото стенина са е просто два (или повече) триъгълника с наложена текстура, а не обемна стена...която да мога да срутя с гранатомета..или пък да избуша вратата..(не мога по същата причина - тя е просто още два триъгълника)...



    Интерактивност и физика..даа бе, заеби, вярно ли? Ама интерактивност която е предварително заложена - е, не, мерси..

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #14

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Лол, човече, какво си пушил

  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #15

    Хардуерен бъг в ATI и NVidia чипсета!

    Ъхъм..нищо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nvidia 8400GT vs Nvidia Quadro fx1400
    От DENITO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-12, 21:00
  2. Хардуерен Рутер с QoS
    От keeper във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-05, 10:46
  3. Хардуерен проблем
    От Yorke във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-05, 10:09
  4. хардуерен ли е проблема?
    От Vagabundo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-03-05, 19:08
  5. Хардуерен рутер
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-04, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе