Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Audio Drivers

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #1

    Audio Drivers

    Edin priatel nqma zvuk na PC zashtoto nqma "Driver" audioto mu e "Creative" ako svalq " Creative Sound Blaster" dali shte mu svyrshi rabota[?] I daite nqkolko linka izobshto za "Driveri" Blagodarq vi prdevaritelno.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Audio Drivers

    Кажи ми какъв точно какъв модел е соунд картата и на какъв windows e. Старите креативи си бачкат на вин2000/хр вез проблем със дриверите на вин-а.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #3

    Audio Drivers

    Лошото е че не знам какъв е точно модела. А дали може с някоя програмка примерно да се провери. И нямали стандартни драйвери за "Creativ" Сложих му " Creative Sound Blaster" но ништо не стана[] Какво да правя.??[?][?]

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    Audio Drivers

    Отвори компютъра и виж номера CT XXXX какъв е и го дай тук или потърси с търсачка. Creative купиха толкова компании, че повечето им чипове не са тяхни []. Повечето карти са съвместими със Sound Blaster Pro и Yamaha OPL 2 или Yamaha OPL 3.

    Мисля, че AIDA32 разпознаваше неразпознатите неща, но не съм 100% сигурен. По-добра работа върши програмата PC Config (9 или 10 версия), която работи под ДОС и може да се пусне от дискета.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #5

    Audio Drivers

    А да ви кажа че картата е вградена. Windowsa e XP

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Audio Drivers

    Ами виж в сайта на производителя на дъното (ако го знаеш).

    Creative чипове използват Chaintech, FIC... като най често е Creative 128 PCI.

    http://bg.europe.creative.com/support/drivers/

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #7

    Audio Drivers

    Значи дъното му е "Chaintech" но и за дъното няма дривери. И какви да изтегля за него не са ли на "VIA"[?][?]

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Audio Drivers

    1. По-горе ти дадох линк за Creative 128 PCI

    2. Кой модел е дъното - ще ти намеря дрв.

    3. Защо реши VIA ?? По-вероятно е Intel BX, не си спомням на кои модели ги слагаха....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #9

    Audio Drivers

    На дъното пише "VIA" и за това си мисля че е VIA но пича ми каза че му било ""Chaintech" незнам вече съвсем се обърках.[:D]

    Кажи ми точно как да резбера какъв модеел е дъното и аудиото.

    Но имаи на предвит че е с нов "Windows - XP" кофти се получи защото сложих ме "Windowsa" и като стигнах ме до драиверите се оказа че диска му е душмански [^] надраскан и бяхме до тук. А сега на каде[?]


  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    Audio Drivers

    Някъде с големи букви и цифри (в-у принтерския порт, на най долната ISA, м-у слотовете, до процесорния слот) пише модела, също на книжката - ако има такава. VIA е чипсета, а Chaintech e производителя на дънната платка.

    Ма пак да питам: Защо не проба с онзи линк който ти дадох?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #11

    Audio Drivers

    Имах същия проблем с една Тошиба. Модела на саунд картата може да се види с АИДА-та. Използвах DriverGuide Toolkit, който показва всички инсталирани драйвъри на компа и има опция за update, с помощта на която може да се намери или ъпдейтва нужния драйвър.

    Не знам дали ще ти свърши работа, но можеш да опиташ.

  14.  
     
  15. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #12

    Audio Drivers

    Проблема с драйверите го решихме в друга тема - просто spun не го е написал тук [].

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #13

    Audio Drivers

    Тоес "HGD" реши проблема [][][] Всичко е точно извинете че не съм го написал. И благодаря на всички за помоща[][][] Супер сте[][][]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Audio Drivers

    И аз да използвам темата. Трябва ми драйвер за ХР за Trident 4DWave-DX, вградено на дъно Daewoo (спестете си коментарите за допотопност и ако можете, помогнете). Предварително благодаря!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Audio Drivers

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">(спестете си коментарите за допотопност и ако можете, помогнете). Предварително благодаря!



    <div align="right">Originally posted by Slero*-*29/02/2004*:* 22:33:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    no COMMENT[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. onboard audio + ATI (video) audio
    От bright във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-07, 19:15
  2. Audio Drivers za Vista Ultimate
    От Necrophobic във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 12-03-07, 20:39
  3. Drivers
    От spun във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 27-05-04, 17:35
  4. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14
  5. Need drivers za S3 32/64 PCI za Win 98
    От Kayso във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-02, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе