Резултати от 1 до 15 от общо 15

Hercules Vs. Creative

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #1

    Hercules Vs. Creative

    В темите за Луксеон зачехнахме темата, но за да не се отклоняваме много от темата там реших да отворя нов тема.

    Значи интересува ме следното:

    Ако разделим условно пазара на Аудио карти на две (до 100 лв и над 100 лв )и

    разгледаме конкурентните продукти на двете компании

    значи под 100 лв

    сравнението е между Hercules Gamesurround Fortissimo II http://bgstore.com/x/c.php?xact=SP&x...8abab800590118

    И Creavie Live!



    Над 100лв

    Hercules Gamesurround Fortissimo III 7.1

    http://bgstore.com/x/c.php?xact=SP&x...8abab800590118

    в неговата ценова категория е Creative Audigy 5.1

    В същото време в неговата категория (според технически данни , не според цена ) е Creative Audigy2, 6.1



    Та въпроса ми е следния

    Предстои ми смяна на звука ако реша да дам под 100 лв кое от тия двете е по - добрия вариант ... ползвал съм Creavie Live! и нещо не съм много очарован...

    По принцип съм склонен да отделя и повече от 100 лв, въпреки че не съм много убеден, че има много голям смисъл при положение ползвам компа само за филми и игри, въпреки това ми се струва, че херкулеса е едни гърди напред.

    Та интересно ще ми е да чуя мнения на хора чули и сравнили тия карти за които говоря..

    Интересно ми е също и дали може да се прави и някакво сравнение м/у Аудиджи 2 и Фортисимо 3


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Hercules Vs. Creative

    Точно за игри, не можеш да го сравняваш изобщо с Audigy 2..

    BTW: На Live! какво не му харесваш!??!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #3

    Hercules Vs. Creative

    Ами не му харесах това не така и не проработи като хората така и не можа да ми изкара на филм звук през централния говорител

    независимо да ли става дума за DVD или DivX с AC3 рип на звука. При положение, че на игрите звука през центъра беше повече от добър...

    Въпроса за сравнението Audigy 2 беше повече от любопитсво аз 100 и кусур $ за звукова карта няма да дам със сигурност (за тия пари ще се направя ъпгрейд на дъното и процесора). Интересува ме дали може да става дума за сравнение м/у фортисмо 3 и аудиджи 1 .. все пак те са в една ценова категория

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Hercules Vs. Creative

    Това за централния говорител е въпрос на настройки... и решението е направено много интелигентно и лесно, чак в AUDIGY 2. (пълна синхронизация на всички настройки директно от taskbar-a на Creative)

    Този проблем е изцяло софтуерен, и го има и при AUDIGY 1. (но не бих казал че е проблем, по скоро неудобен интерфейс)

    Audigy 1 мен лично не ме радва, драйверите са крайно проблемни, трябва 20 версии да се сменят докато тръгне всичко.



    Не съм чувал Fortissimo, и не познавам никой който да има такава!? Само по характеристики не може да се съди...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #5

    Hercules Vs. Creative

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Audigy 1 мен лично не ме радва, драйверите са крайно проблемни, трябва 20 версии да се сменят докато тръгне всичко.



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    основната причина поради която карам с вградения саунд (не искам проблеми с компа)






  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #6

    Hercules Vs. Creative

    Е все някой ще си е взел такова нещо в крайна сметка се продават в България няма нужда да се внасят от на м@йната си...

    Пък в ако е в името на познанието аз ще си взема една да мога да давам обективно менение като му потрябва на някой)

    Пък и в крайна сметка Gullemot не са Axle, съмнява ме , че ще изкарат някакво пълно дърво.. не може ниската цена да е единственото достойнство на продуктите им .....или поне се надявам .....


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Hercules Vs. Creative

    Чернокрилия: Всичко може... като ти е за 1ви път.



    Zygot: с врадени карти съм имал повече проблеми и от едно изгоряло Audigy []

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #8

    Hercules Vs. Creative

    Чернокрилия, мойто мнение е да си вземеш един Херкулес, освен ако не решиш да си купиш Audigy 2 :-)

    И това го казвам заради лошият "upgrade" (като решение) от класическият Live (4.1) към Live! 5.1. Що се отнася до Audigy 1, нямам мнение, тъй като не съм го притежавал... Иначе като хардуерни характеристики Creative са по-напред в материала. Но както някой писаха, за сметка на това, не са имали проблеми с ползването на Херкулес карти...

    Още нещо по-темата... аз не съм кой знае колко впечатлен от използването на ЕАХ или пък 5+1 колони, колкото от самото качество на звука (например плейването на една стерео mp3-ка)...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #9

    Hercules Vs. Creative

    DeathKnigh: Въпреки, че ми "обещаха" retail Audigy 2, ми дадоха една гола платка и 1 CD, дори го няма кабелчето за цифров изход :-((( Ако имаш възможност да направиш image-a на твоите CD-та и да ги качиш на някой от free сърварите ще съм ти много благодарен, че така не се живее, а все пак това трябваше да са CD-та с free софтуър

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #10

    Hercules Vs. Creative

    Ami da dam i moeto skromno mnenie.. az sums AUDIGY2 i dosega problem s kakfvoto i da bilo svurzano sus zvuka niamam , a otnosno pleyvaneto na MP3ka , tuka ogormno znachenie ima i na kakvo shte ia slushash Az moga da kaja che SOUNDA e neveroiaten... kato kazvam za Аудижито .. за Херкулес ниамам мнение защото не съм ползвал...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Hercules Vs. Creative

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">DeathKnigh: Въпреки, че ми "обещаха" retail Audigy 2, ми дадоха една гола платка и 1 CD, дори го няма кабелчето за цифров изход :-((( Ако имаш възможност да направиш image-a на твоите CD-та и да ги качиш на някой от free сърварите ще съм ти много благодарен, че така не се живее, а все пак това трябваше да са CD-та с free софтуър



    <div align="right">оргинално мнение на perlsite</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мехеххех, щях да питам за същото някой []

    BOBYTT - я се заеми че и аз съм с голо driverCD, прати ни едно ISO на диска с демотата

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #12

    Hercules Vs. Creative

    OK , aide az shte napravia DEATH ti she kajesh kak da gi pratia OK?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #13

    Hercules Vs. Creative

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Audigy 1 мен лично не ме радва, драйверите са крайно проблемни, трябва 20 версии да се сменят докато тръгне всичко.



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    основната причина поради която карам с вградения саунд (не искам проблеми с компа)

    Ами аз с АУДИЖИ1 и хакнатите драйвери на АУДИЖИ2 не съм имал никакви проблеми





    <div align="right">оргинално мнение на Zygot</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #14

    Hercules Vs. Creative

    Az sum s Audigy1 i spored men edinstvenata razlika megdu dvete karti e po dobria software (te ne sa tolkova loshi driverite za Audigy1)

    i istinstkia 24 bit DAC (koito za momenta e nugen samo pri DVD Audio - koito standart oshte ne e tokova razprostranen). Kolkoto do centralnata kolona tia se puska suvsem spokoino (kato sviri i za Divx i za mp3 i za vsichko) samo deto se namira na mnogo gadno miasto opciata (v creative play centura vkluchva se cmss efekt). Spored men kato kachetvo na zvuka creative sa dosta po dobri (osobeno za igri) zaradi tehnia EAX 2.0 i 3.0. I drugite karti razbira se go podurgat, no ne izcialo i taka kachestveno. Razlikata se oseshta, makar che tova si e veche subektivna precenka.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #15

    Hercules Vs. Creative

    BobyTT ти само ги направи на images, например с Nero или нещо подобно, а после ще ги качиш лесно на някой сървър :-)))

    Че май в БГ това е масова практика да ги дават тези платки без безплатните CD-та :-(

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 11:55
  2. Отговори: 3
    Последно: 28-06-13, 02:08
  3. Продавам: Hercules XPS510 5.1 колонки
    От Infomaniac във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-07, 15:39
  4. Hercules 3D Prophet 9600 256DDR
    От yukmouth във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 10-07-04, 10:39
  5. Zasto ne mi se otvarja stranicata na Hercules
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 01-05-02, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе