Резултати от 1 до 10 от общо 10

КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Моля за съвет: Закупих конфигурация с видеокарта GV-R9264D (ATI RADEON 9200 с 64MB DDR). Към картата има и кабел TV-OUT, като куплунгите( S Video, както ми казаха) в двата и края са различни - този кък картата е със 7 пина и широк пластмасов водач, а към телевизора - с 4 пина и по-тесен водач, както и "чинч". Телевизора ми няма S Video вход а е със SCART букса. Никьде не намерих кабел S Video (7 пина, като на картата) - SCART . Една "патица" от Комел Софт (на Раковски), ме убеди да купя кабел със стандартно S Video - SCART, но той посмъртно не влиза в картата. След това намерих SCART букса, в която успях да включа оригиналния кабел, но изображението на TV е черно-бяло, като картата твърди че подава композитен сигнал PAL-B, но при никакъв вид сигнал (PAL -D,K,A,M и т,н) не мойах да получа цветтно изображение. Моля за сьвет

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #2

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Отиди във Вали - www.vali.bg и си купи кабел за АТИ видеокарта. Той е 7-пинов/ композитен ако не се лъжа и е единствения с който изкарах цветове на 9500, като използвах същата такава Скарт-букса (Скарт/ композитен и S-видео, с ключе)



    >

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Седем пина е защото това не е С-видео а има изкаран и композитен сигнал. Затова ти трябва специален преходнки коъто от другата страна има с-видео и чинч. Чинч неможе да нямаш на телевизора. А освен това това че имаш скрат не значи че на неги има с-видео вход. Това можеш да го провериш във книжката на телевизора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #4

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Виж сега как става номера аз сам с Радеон 9100про значи и аз имам такава букса като твоята но сам я направил по самвем друг начин така процеса е следния отиваш в магазина и си копуваш едни камбанки и кабел колкото ти трябва(значи кабела които са ти дали за картата е с женска букса от едната страна а от другата за картата там кадето е женската букса вкарваш едната камбанка (мажката) и отива в Видеото на телевизора а другата я праве6 за саунд картата и тя отива в аудио на телевизора ако си ме разбрал значи ще го направиш не е трудно няма смисал от Скарт кабел не е нужен ако имаш вапроси пиши[][:D]









    Athlon 2500+ Barton ,Epox 8rda+,Radeon 9100pro 64mb,Nec 24x10x40,Samsun 755dfx

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #5

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Защо смятате, че телевизорът има задължително чинч вход - моите и двата нямат, а са само със скарт. Оригиналният кабел към 9500 картата НЕ даваше цветове, колкото и да цъках из стандартите.

    Този кабел от Вали свърши идеална работа - ЕДИНСТВЕНО той измежду 4-5, които бях купил до тогава.



    ПП - абе восток, пичът си е изкарал образ на телевизора, а НЯМА ЦВЕТОВЕ, разбираш ли???



    >

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #6

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    еми то и аз сам с Радеон и сам по моя начин и си имам цветове

  8.  
     
  9. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #7

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Благодаря, ще опитам с този кабевл от ВАЛИ

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1
    #8

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Здравейте.

    Значи имам АТИ Радеон с 64 ДДР (незнам какъв модел ,миналата година струваше около 150$ и с 5год. гаранция) взех си 5 м.S-VHS кабел от магазин за PC-та ,тогава имах ТВ Филипс 16:9 и с този кабел имаше смущения на картината .Посъветваха ме да си сменя кабела и тогава си взех 5м. кабел ,,HAMA,, (Немски) от оригинален по-оригинален ...и картинката стана супер.Проблемите почнаха след като смених ТВ-то сега съм със ,,Samsung" 16:9 32'' нов ,сив и плосък .Като включих ПС-то към него се оказа ,че цветовете ги няма

    Отначало мислех че е до настроики и драивери ,после се оказа че с първия кабел цветовете ги има а смущенията са почти незабележими .Измерих с мултицет двата кабела и разликата м/у тях е липсата на връзка м/у корпусите на двете букси при ,,HAMA-та".

    Сега трябва да сменя или кабела или ТВ-то .Та бихте ли ми препоръчали от къде да си взема накой хубав кабел ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #9

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    хехехехе еми отиди в Пандата там има всичко каквото ти трябва

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #10

    КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200

    Другия начин е да го изкараш през VIDEO PLAYERа (ако имаш) и от там през тв-то си.И има регионални настройки на радеона,след като ти засече тв-то(аз от там получих цвят)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. GB Radeon 9200
    От Maverik във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-04, 16:47
  2. Radeon 9200 oварклок?????
    От mincho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-02-04, 13:43
  3. GForce 4 MX 440 или RADEON 9200 SE
    От Whiskey във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 14-11-03, 16:17
  4. Radeon 9200 - Overclock?
    От Весо във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 10-10-03, 00:20
  5. radeon 9000 pro vs 9200
    От kossio във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-03, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе