Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #16

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Това което казвате ме навежда на една мисъл... хмм

    явно различните биос-и имат различни стойности за апертурата... на тези които тествах имат стойности 4,8,16,32,64,128,256МБ.

    Mоят Интел MB в къщи има само 64 и 256, не ми се вярва да забранява грешните стойности сам!?

    При вас какъв е интервала в който може да изменяте апертурата?




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    78
    #17

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    32/62/128/256/512

    Държа я на 128 (колкото е реалната памет), стандартно биос я пуска с 64. Фастрайт го забранявам. Винаги.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #18

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    и аз съм го сетнал на 128МБ, въпреки че съм с 9500@PRo 64MB.

    просто като е на 64 и една игра не върви като хората:/

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #19

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Ей сега ще пробвам на различни стойности, ако до 10 минути не постна резултат, значи се боря с нещо рециклително



    <font color="red">EDIT - никакви подобни грижи няма при мен (biostar m7ncd pro)</font id="red">

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #20

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Олеле, сега ми показаха темата - имам проблем с 2 9800Про и един 9600Хт - горепосочените съобщения като сложа което и да е от ATi-тата. Дъното е IC7, проверил съм всичко по хардуера, само не бях сменял AP Size - той си е на 128..ще побвам на по-малко. Два дни вече се мъча чистя драйвери, трия, слагам..в момента, в който рестартирам след инсталиране на драйвера и става мазало..

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #21

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Аз съм с Р9000 128ДДР Samsung,128битова и 256 СДРАМ,апертурата съм я оставил 16мб,защото както казва Stenlius не е удачно да оставя 128 за ВК,при положение ,че съм с 256мб РАМ.Иначе стойностите в биоса почват от 4 мб до 256,но съм пробвал само с 16,32 и 64-и при трите нямам никакви проблеми-и игри вървят и всякакви други програми като 3Dмарк и PCмарк(пробвал съм с различни стойности на апертурата и няма никаква разлика в това как върви дадена игра или в точките на тестовете!).FAST WRITE ми е изключен по простата причина, че не ми го поддържа дънотоДа не би при вас проблемите да се появят от това че слагате картите на по-стари дъна?(въпреки че и моето не е никак ново и поддържа само 2x)



    П.С.Аз съм с FAT32 i XP и нямам никакви проблеми.......Но и на NTFS не съм имал проблеми!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #22

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Два бързи въпроса:



    Защо не обръщате внимание какво е дъното? Това е значително по-важно от каква точно е картата, предполагам че всички ATI-та в съчетание с въпросното (или въпросните) дъна ще има проблеми.



    Знаете ли какво всъщност е AGP Aperture Size? Това е колко от ОСНОВНАТА памет МОЖЕ да адресира видеокартата за текстуриране през AGP порта. Ако ще е 4/8/16 по-добре изключете AGP Texturing въобще. НЯМА да има негативен ефект ако го направите на толкова, колкото всъщност е паметта (на компютъра, не на видеото!), дори и на повече. 256 е добро число. Самата памет се заема САМО когато има текстури, които не се събират във видеопаметта, и се заема толкова, колкото трябва, не целия aperture!



    А дали ще стане ако си преинсталираш драйвера като сменяш апертурата? Може той да не си ъпдейтва стойността и да маже другаде по паметта без да знае?

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #23

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Абе пробвано...при мен проблема не е там, но е същия като краен резултат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Я си погледни дъното или по-добре гои флашни - ако пак стане така - дънцето или видеото

    а относно това кой използва фат - аз използвам , както и много други - не заради друго а затова че ако ми се скапе инфото мога да я извадя без проблеми пак , за разлика от НТФС

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #25

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Започвам да се побърквам аз .. същия проблем и с едно 9800 XT ... по последни мои проучвания причината може да е:

    1. Дъно (стигнах до този извод след като прочетох на моето дъно в инструкцията, че не се препоръчва да се работи с ATI9500, 9700... с серийни номера едни какви си.... което ме навежда на мисълта, че това е общоизвестен, но добре крит проблем за който нищо не пише в сайта на ATI)

    2. *****ските драйвери на ATI - започввам да си мисля че проблема не е толкова в самата апертура колкото в това, че някой я променя на инсталирани драйвери.

    (защото човека преинсталира целия WINDOWS и уж се оправи, за съжаление не съм в състояние още да излизам за да мога да я видя с очите си как работи). Щанс 1:1000 000, другите ми подобни опити не дадоха резултат.

    3. Upgrade на Catalyst-a.. 99% от случаите това става при смяна на Catalyst-a с по-нов.

    4. Че ATI видеокартите като цяло са боклук - или има някаква голяма недомислица в цялата тази работа. Дотук се сблъсквам с този поблем поне с 20 конфигурации.



    Преинсталирал съм драйверите със сменена апертура, не оправя проблема. За сметка на това ако се мине в VGA Mode, проблема го няма.

    Ще флашвам всичко при първа възможност. (говоря за конфигурацията MSI i865 + ATI 9800XT, другите са били флашнати до дупка)



    //offtopic

    Mr Techno вероятността NTFS да се скапе в сравние с това да се скапе FAT32 е 1:10000, и информцията от NTFS може да се спаси по същия начин както и на FAT32... за повече инфо Ontrack E-Z Recovery.

    offtopic//

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #26

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Значи май всичко опира до това какво е дъното и дали може да работи с даден модел на РАДЕОН.Ама е малко глупаво от страна на АТИ ако знаят за този проблем и не са се постарали да си оптимизират картите-значи са големи ****раси!!!

    Имам доста познати с АТИ и досега никой не се е оплаквал от такова нещо-за първи прочетох за него във форума.Друг въпрос е,че може би половината от тях изобщо не зная какво е AGP Aperture size и нито го пипат,нито променят каквито и да било настройки в биоса свързани с видео картата!Има в биоса и една насройка INIT DISPLAY FIRST,която може да е PCI или AGP-аз съм я сложил на AGP предполагам и всички вие,но ако е на PCI да не би да е от нея нещо проблема???

    Според мен решението е да се проучва по-обстойно дъното и картата преди да се сложат заедно в конфигурация-ако проблема е в дъната въобще!Вярно,че е безмислен целия труд свързан с това ,но щом се налага........

    Моето 9000,което не поддържа 8x съм го слагал на ASUS P4P800 DELUXE дъно и работи перфектно-няма никакви проблеми-и на 2000,ина XP и с LINUX!Моето дъно е старичко-и на него работи без никакви проблеми,така че май не зависи от това дали е по-старо или последен модел дъно!

    Просто не знам вече какво да кажа по този проблем ,защото при мен го няма.........Дано да съм бил полезен с нещо

    Успех на всички при разрешеването му!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #27

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Аз имах същия проблем когато на работещ XP pc си сложих GB Radeon 9800 Pro 128 MB, същите съобщения и непрекъснати проверки на дисковете, опитах със различни драйвери каталист но нищо, само с vga drivers работеше, и мислех че е може да е от tv tuner Avermedia, но и без него не работеше, апертурата ми беше 128, дъното ми е GB 7VA, naloji se da preinstaliram i sega vsichko raboti may v procesa premenih aperturata pak na 64, shtoto 128 mb video pamet mi se vijdat dobre. sega nyamam problemi i ne znam na kakvo se duljat, oshte iskam da kaja che mi se struva che kartata koyato po revuta se hvali mnogo na nyakoi testove (3Dmark 2001) ne moje da dade poveche ot 10900 , nyakoy da mi kaje ako tryabva neshto da se po nastroi, ili puk dunoto GB 7VA ne e koy znae kakvo , cpu e barton 2800+

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #28

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Процесора и видео картата са ти хубави,така че може нещо дъното да ти се ебава,че вадиш само 10900 на 3дмарк!Пробвай я на някакво ново(като модел) и скъпичко дъно със същия процесор да видиш там колко ще направи-доколокото съм чел в нета трябва поне 15000 да изкараш с тази видео карта!Може ако е куча марка и заради това да дава ниски резултати?Имаш ли хубаво охлаждане на нея???Ако не и сложи и тогава пак пробвай!

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #29

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    s 3Dmark03 izkarah 5444, koeto spored men e normalno, a 3DMark01 ne moha da go podkaram pak shtoto iska DX 8.1 a az imam 9



    <font color="orange">DK: Пиша ти тук да не разводняваме допълнително темата... Изтегли си 3DMark 2003 последна версия, тя работи с DX9. Нали с нея се тестваме []</font id="orange">

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #30

    ATI Rаdeon + AGP Aperture = #%^^@&

    Да за 2003 нормални резултати си изкарал,но мисля ,че тази карта може и още

    За 2001 има един пач,който като се сложи и не дава грешка,че не си с 8.1 и си върви с 9 без проблем!

    И все пак ако има къде я пробвай на по-хубаво дъно от твоето!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе