Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

проблем с видео/драйвер/монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #1

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Озаглавих темата така, защото не зная точно къде е проблема. Та значи. Преди няколко дни внезапно на екрана на монитора се появиха трептящи цветни линийки, предимно в розов цвят, които след време изчезваха от само себе си. Пробвах с преинсталация на драйвера на видеото. Оправяше нещата, но само до следващото появяване на линийките. Рестартирането на компютъра също.



    След няколко десетки преинсталации, заключих, че може би е от драйвера. Ала сега не съм толкова сигурен.



    Конфигурацията ми е следната:

    Монитор - Белинеа 10 17 25 LCD

    Видео - АТИ Рейдон 9700 Про

    Драйвери - Каталист 4.1



    П. С. Ще постна и картинка на част от декстопа, щом се появят аномалиите [:D] А да, също така подменях и драйверите - от версия 4.1 до 4.3 и обратно. Все тая. А игри не помислям да играя, в 3Д режим е непоносимо. Там трепери целия образ и линийките са предимно в жълто и зелено.



    Ще съм благодарен, ако споделите своя опит при подобни ситуации.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #2

    проблем с видео/драйвер/монитор

    А ето и за какво става въпрос:



    Работният плот http://msan.data.bg/pics/untitled.jpg



    Диабло ІІ http://msan.data.bg/pics/Screenshot002.jpg

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Видеопамет...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #4

    проблем с видео/драйвер/монитор

    breii взе ми думите от устата

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Tичай бързо в магазина да я върнеш, ако е гаранционна. Аз на времето имах подобни проблеми и се оказа 4е видеокартата е бъгава. В Лирекс ми я смениха и от тогава нямам проблеми. Не си заслужава да изчакваш, носи видеото.........ако си в гаранция са длъжни да ти го подменят!!!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #6

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Към breiii: 128 МВ DDR Samsung



    Към g_velev: и това ще видя, в момента съм на работа, гаранционната карта е вкъщи, но мисля че й дадоха три години.



    ПС Картата е закупена ноември 2002 г. и оттогава досега работеше без грешка. Проблемът се появи... не е за вярване... на 1 април тази година.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #7

    проблем с видео/драйвер/монитор

    msan breii искаше да каже че така става като ти се прецака видео паметта съвета на g_velev е доста добър занеси я и им обясни какъв ти е проблема и разбира се им кажи да тестват не по принципа "ако пали значи работи" късмет

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #8

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Хмм, даа. Гаранцията не съм я догледал. Една година е и е изтекла януари. За подмяна трудно ще стане, защото Рейдон-а не е евтин, а заплатки чак след 2 седмици. Дано издържи дотогава.



    Все пак, благодаря ви за отзивчивостта []

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Щом няма гаранция:

    Изваждаш картата при загасен компютър, и притискаш силно с пръсти паметите...може и да помогне.

    Хубаво е да си облечен с естествени материи.

    А ако намериш някой приятел да ти презапои чиповете, ще е най добре.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #10

    проблем с видео/драйвер/монитор

    breiii, направих това, което ме посъветва, извадих картата, притиснах паметите, поставих я обратно и включих компютъра. По ръба на иконките се появиха малки артефакти, пак като тънки пикселови линийки в розово.



    Майката му е смяна. Това е. Имам приятели, които са вещи в запойките, но никой няма да се ангажира с бъзикане на карта от 250-300 долара.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #11

    проблем с видео/драйвер/монитор

    И сега, нов въпрос

    На служебния компютър съм с ГеФорс2 МХ. След инсталации на ФорсУеър 56.хх и 52.16, с които съм в момента не мога да пусна монитора на повече от 60 херца опресняване. Мониторът е Самсунг SyncMaster 755DFX. Най-странното е, че с драйверите, които си идват с ХР-то монитора се пускаше на 75 херца на 1280 по 1024 пиксела резолюция.

    Ако знаете как да го пусна с драйверите на НъВидия на 75 херца, споделете.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    проблем с видео/драйвер/монитор

    Относно Видеото- аз искам да се занимавам - за несвършена работа пари не ща

    а ако стане 30 лв

    ако те устройва пиши на мейл.

  16. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #13

    проблем с видео/драйвер/монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И сега, нов въпрос

    На служебния компютър съм с ГеФорс2 МХ. След инсталации на ФорсУеър 56.хх и 52.16, с които съм в момента не мога да пусна монитора на повече от 60 херца опресняване. Мониторът е Самсунг SyncMaster 755DFX. Най-странното е, че с драйверите, които си идват с ХР-то монитора се пускаше на 75 херца на 1280 по 1024 пиксела резолюция.

    Ако знаете как да го пусна с драйверите на НъВидия на 75 херца, споделете.



    <div align="right">Originally posted by msan*-*14/04/2004*:* 17:01:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За да работи над 60, трябва уина да ти е разпознал коректно монитора. Ако не е, отиваш на пропъртис на монитора, даваш мо нов, казваш че е плъг & плей... Ако и така не стане, измисли му някакъв тип монитор подобен на твоя (пр. Philips 17"xxx).

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #14

    проблем с видео/драйвер/монитор

    @MrTECHNO

    От фирмата (СофиСтар) би следвало да върнат компютъра на 16 април. Ако не са успели да направят нещо за картата, с радост ще пратя мейл, да се пробваш.



    @breiii

    Ми, не стана както и да е. Тенкс.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #15

    проблем с видео/драйвер/монитор

    И аз имах такъв проблем на 98. Изключих Automaticaly detect plug & play monitors и показа всички възможни честоти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 11:32
  2. Проблем с видео карта ati 5750 и монитор Samsung 24 инча
    От Lozev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-11, 12:01
  3. Проблем с драйвер ATI
    От mailsvor във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 12-04-09, 12:52
  4. смяна на видео драйвер
    От Gotmog във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 21-07-05, 02:28
  5. Търся драйвер за монитор DELL
    От GENERALAT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-04, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе