Re:Перални,Препоръки 2005г
Само от година я ползвам, сравнително често, почти всеки ден.
Не мога да кажа как ще се държи след време.
Сетих се, че когато има бебе, може да се окаже важно и вместимостта на пералнята.
Също така разглеждах разликите между вградените и невградените. Не открих друго освен горния капак, но при невградените дават една скоба, с която да можеш да закрепиш отходния маркуч към легена на умивалника, ако няма да го вкарваш директно в канализацията.
Не вярвам някой да ползва такова решение, но подозирам, че при пералня за вграждане не го дават това, тъй като съвсем си губи смисъла.
Re:Перални,Препоръки 2005г
Незнам,готов съмда дам повече пари стига да е нещо свястно,може би ще се ориентирам наистина към Bosch или AEG от малко по висок клас
Re:Перални,Препоръки 2005г
Аз съм с Привилег ... :Super:
Re:Перални,Препоръки 2005г
Имам пералня "BRANDT" от ДЕНСИ - около 600 лв, 1000 оборота, без LCD дисплей, мисля че е най ниския модел. Произведена е във Франция, изключително съм доволен, пере отлично (сравнено с предишната "Zerowat" idrostop +) няма вибрации и е тиха. Енергиен Клас А. Препоръчвам ви тази марка.
Re:Перални,Препоръки 2005г
А какво ще кажете за WHIRLPOOL FL-5120? Клас АА, регулиране на оборотите от 100 до 1200об/мин, електронен програматор, ръчно регулиране на температурата! Скоро я взехме и още не съм я свързал!
Re:Перални,Препоръки 2005г
Цитат:
Първоначално публикувано от badr
Категорично е доказано че Калгона е вреден за пералнята--Собствен опит и опита на всички колеги.Невероятно единодушие по-този въпрос.
Но в ТВ-рекламата всички твои колеги твърдят че "пералнята живее по-дълго със Калгон" :grin: Аз също мисля че вместо да се добавя Калгон е по-добре да се ползват само качествени прахове,които притежават съставки против котления камък.Иначе у дома сме с десетгодишен Силтал,на който скоро смених лагерите и маншона на капака и си бичи без проблем-отгледал е две деца.Но май вече му омекнаха карачките и при ценруфугиране не винаги е поносим ;)Навремето се спрях на него защото беше по-евтин от Перлата.При следващата покупка вероятно ще избера друга марка, но искам да кажа,че и най-евтиния модел издържа 10г сериозна експлоатация(дано издържи поне още 5),тъй че не е фатално ако не вземеш най-прехвалената :) На търсещите желая сполучлив избор!
Re:Перални,Препоръки 2005г
Аз ще ти препоръчам по-евтината...
Звучи малко несериозно , но за мен това си е критерий..
Изгледах 2 деца с Перла04-Вариант, 13 години ми служи вярно и още две с добутване
Разпадна се и си купих Самсунг - 3 години си работи - не знам как да я отворя и как да поправя нещо
Та мисълта ми бе - няма вечни предмети - не вярвай на гаранция "до живот"
В съвременния свят всички са с близко качество - не се жениш за пералнята де...:))
Не вярвай на марки - късмет си е:))
Re:Перални,Препоръки 2005г
Цитат:
Първоначално публикувано от Lazar
Но в ТВ-рекламата всички твои колеги твърдят че "пералнята живее по-дълго със Калгон" :grin: Аз също мисля че вместо да се добавя Калгон е по-добре да се ползват само качествени прахове,които притежават съставки против котления камък.!
Калгона не съдържа добавки които разтварят варовика,а съставки които пречат на отлагането му.Добре,но калгона се отлага в/у нагревателя и докато варовика може да се разтвори с Антинакип то калгона не може.След което нагревателя изгаря не от варовика а от натрупания калгон.И тук окрийте разликата? Кое вещество по бързо се отлага варовика или калгона.На отговорилите правилно--калгона честито
Цитат:
Първоначално публикувано от Wise
В съвременния свят всички са с близко качество - не се жениш за пералнята де...:))
Не вярвай на марки - късмет си е:))
Тази теория има само един недостатък.И той е че е абсолютно невярна
Re:Перални,Препоръки 2005г
''bosch'' не са вече немски(поне тези със цена до 800лв.),а турски или испански.аеg са немски но май наистина откакто electrolux ги купиха не са със старото качество.аз лично бих заложил на gorenje wa 984 от старата серия на gorenje.механичен програматор който и да се завърти на обратно няма опасност да се счупи,плавно регулиране на обороти и температура,казан от неръждавейка-май вече само METRO я продават.новата серия на горенйе са наблегнали на комфорта ,но не и на здравина.
за мен е обаче спорен въпроса кой тип пералня(с горно или с предно зареждане) е по здрав,а и чух нещо за два вида двигатели-асинхронен и четков.ако някой може да ме светне за предимства и недостатъци там,ще съм му много благодарен :033:
Re:Перални,Препоръки 2005г
Еми те май неостанаха марки за купуване :undecided:
Re:Перални,Препоръки 2005г
Здравейте,
Ние имаве Зануси от 3 години, никакви проблеми! Така, че според мен и тази марка не е лош избор.
Re:Перални,Препоръки 2005г
и все пак ми препоръчайте пералня с цена до 500лв, ама конкретно модели, не само да ми казвате марки. интересува ме конкретно Bosch или Whirlpool...за Indesit и Ariston не ща и да чувам, че съм патил вече...
Re:Перални,Препоръки 2005г
Цитат:
Първоначално публикувано от aram
и все пак ми препоръчайте пералня с цена до 500лв, ама конкретно модели, не само да ми казвате марки. интересува ме конкретно Bosch или Whirlpool...за Indesit и Ariston не ща и да чувам, че съм патил вече...
whirlpool e по-зле защото е словашки(не словенски).zanussi или bosch са по-добре като съвета ми е за zanussi.koнкретно модел - няма смисъл-те се различават главно по обороти.zanussi faе 826 или bosch wfa 1661 са 800 оборотни модели със сходни екстри.1та е унгарска а втората-един господ знае-в най добрия случай е Испанска.успех :headbang: