Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree1Одобрявам

Перални,Препоръки 2005г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #1

    Перални,Препоръки 2005г

    Здравеите на всички,темата е малко по различна от тази по долу за пералните,затова пиша нова,препоръчйте каква марка(модел)пералня са за предпочитане,избора е наистина голям и е доста трудно да се избере,интересувам се и от перални от по висок клас за домашно ползване,примерно клас АА или ААА,моля някой който е имал проблеми с някоя марка да сподели опита си или пък други които ремонтират също може да ни напишат някой съвет,всяка дума ще е полезна за тези на които ни предстои да купуваме перачки ,благодаря предварително!!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Избягвай италиянските особено на МерлониГруп (Силтал,Индезит,Аристон) ,Беко,Самсунг,Лж ,всички китайски
    Добре би било Миеле-категорично номер1,но цената?
    Качествени марки са АЕГ,БОШ,Сименс,Привилег,Баукнехт,Електролукс
    Сигурно изтървам някои ако имаш въпроси пищи
    Ремонтирал съм от всички марки
    Важен критерий са материала на ваната,не барабана(всички барабани са инокс)
    Избягвай емайлираните вани
    Хоризонталн,Вертикална--хоризонталните са по-добре
    Един съвет към ползващите перлни машини.
    Категорично е доказано че Калгона е вреден за пералнята--Собствен опит и опита на всички колеги.Невероятно единодушие по-този въпрос.
    stklol одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #3

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Мерси Badr,ориентираш ме твърдо към немските модели,за Миеле спор няма,но наистина и цената си безспорна,днес гледах в нета тези модели на Gorenje:WA64163 до WA65205,изобщо от тази серия на марката,какво ти е мнението за нея,предлагат ги в www.electron.bg,в българския сайт на Gorenje пишат чудеса за тях,заслужават ли си парите,има ли значение за параметрите дали ще е вградена,изобщо сподели опита си?

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Аз съм доволна от тях. Нека да каже и някой, който си е играл да ги отваря, все пак.
    Разлика между вградената и невградената е само в горния капак.
    Тази, която е за вграждане, е с плосък капак и идва 2-3 см по-ниска, за да се мушне под стандартен по височина плот. На невградената понякога се налага да се демонтира капака, за да влезе. Мисля, че друга разлика нямат.
    Още нещо, което се сещам за перални: ако даден модел разполага с функция "половин пране", това означава, че му липсва вграден датчик за теглото и съветът беше по-скоро да избирам модел, който няма тая "екстра"...
    Марки, които се сглобяват алтернативно и в Корея/Гърция и т.н. и за които е трудно да се установи къде са произведени, крият риск. Gorenje не е от тях

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    На тия цени 939лв и1469лв за Горение не бих дал.Виждам на линка който си дал,оттам взех и цената,няколко машини Бош доста по-надеждни са.
    Напиши функциите които те превличат най-много.
    Особено пък клас не знам си кой е практически без значение.Икономията постигната от класа трудно достига 5лв на месец и то при над 30 пранета на месец
    Малка сметка
    Пералня от най-ниския клас пере примерно със 120л вода и харчи 1,5квт ток за цялото пране
    За 30 изпирания 3,6 кубика вода и 45квт ток
    Сумата я смятам така 5лв вода и 9лв ток приблизително
    Пералня от какъвто искаш по висок клас ще има най-малко половината от горните разходи,като от сметката за ток 2/3.
    Това при 30 изпирания които реално са само в случай че има бебе или малко дете
    По-важна е надежността.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Аз от 1995г. съм с Аристон - модел* "Маргарита" AI848TX. Няма ""функция "половин пране"", но пък има плавно регулиране на оборотите на центрофугата и температурата на прането. Редовно ползвам калгон (на таблетки - слагам го в барабана при прането). Много съм доволен от нея. Единственото нещо което съм сменял е копчето за вкл./изкл. - от много натискания*
    (чукам на дърво да нямам проблеми и за напред* , макар че за 10 години работа.....и то поне 2-3 пъти седмично - простено ще и е!)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    В нас използвам вече година и някоко месеца Gorenje WA1184. Доволен съм много от нея пере перфектно. Мислех че не е от най-тихите, но като я сравних след това с други модели се оказа доста тиха на фона на 1100 оборота, които обаче си искат и съответният зор при нивелиране, но пък за сметка на това ги изцежда много добре. На нея пише, че харчи 49л вода и 0.75KWh ток, струва мис е доста поносимо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #8

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Имаме Gorenije обаче е много шумна бучи много , хич не съ м доволен ! Майка казва ,че била по доволна от старата Перла 05 в пъти повече перяла по добре ! Между другото перлата работи вече повече от 15 години и все още е здрава! AEG е истината! Имаме познати който имат AEG на около 20 години - няма такава пералня !

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Да,но перла 05 е по лиценз именно на горение,марката е средна хубост,а за посочената сума аз бих си взел маркова машина без да се съобразявам с разни сензорни бутони,дисплеи и друга подобна глупост,която при един евентуален ремонт някога ще струва мама и тати.
    Разхода 1,5 квт го слагам за пране поне на 60*
    Механичните програматори са по-надеждни от електронните,особено ако има монттиран контактор за тока на нагревателя.
    За АЕГ съм съгласен не съм виждал тяхна реклама,но марката е известна буквално на всеки първи и то от години.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    От 1998г. съм с Conegliano AM 1000 GXD със сушилня и 1000 оборота. Казан от Inox .При центуфугиране се развърта бавно за наместване на дерхите, после на малки обороти и едва след около 1,5 мин на високите обороти. Досега съм сменил само семеринг и 2 та лагера -миналата година и2 дръжки за отваряне на люка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #11

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Прав си за електрониката Badr,наистина ако се прецака нещо незнам колко ще струва,живот и здраве ще чакаме бебе,пералнята ме интересува да не ми създава проблеми,да си е тиха и икономична,ти предлагаш Bosch или AEG,кажи някой модел тогава от клас около 1000 лева,може да ми се наложи да я слагам под плот,ако не e предназначена лесно ли става това с капака дето каза Bibi?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    BOSCH WFD-1660 (1661)
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09001806
    Този модел има ръчен терморегулатор,което е почти задължително
    За капака по-лесно не-може да бъде отзад има две видии отвиват се и капака се сваля
    Каквато и пералня да избереш прочети внимателно инструкцита
    Пералните имат транспортни планки които се отстраняват преди пускането
    Обезателно СТРИКНО.СТРИКТНО спазвай инструкцията за монтиране особено зануляването и свързване към В.И.К

  16. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #13

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    В такъв случай спирам да хваля Gorenje, макар че моята е много тиха - дори ходя да проверявам дали не е спряла да работи (модел WU 62122). Това за минимум електроника и аз си го мислех, но тогава не открих модел с механичен програматор. Понеже се интересувам от темата, бих помолила badr да разсее съмненията ми относно AEG - има ли нещо вярно в твърденията, че има "ментета" от тази марка и е въпрос на късмет на каква ще случиш? Докато за BOSCH не съм чула подобни слухове.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    @ Bibi
    Няма нищо лошо в това човек да е случил на машина и в такъв случай да се оплаква ли
    Върши ти работа що да не я хвалиш.Нямам информация за ментета АЕГ но може и да има.
    Моделите с механичен програматор и регулиране оборотите на центрофугата имат електронен модул за тази цел.
    Повечето перални са от този тип.

    Eто един линк на който можете да прочетете за вредата от Калгон.
    Това е форум на специалистите по-перални машини
    http://84.19.178.186/forum/viewtopic.php?t=24301
    http://www.tehcomservis.com/forum/index.php

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #15

    Re:Перални,Препоръки 2005г

    Bibi от колко време го имаш Gorenje-то,и колко често го ползваш,това за АЕГ-тата и аз съм го чувал,гледам че Bosch държат и по висока цена за класа си

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  4. Перални,Препоръки 2008г
    От tyo_bg във форум Бяла техника
    Отговори: 244
    Последно: 28-12-08, 21:07
  5. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе