Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By tarlyo
  • 1 Post By bajotierra
  • 1 Post By eleena
  • 1 Post By NeRoX

Монтаж на хоризонтален бойлер на лявата страна? Проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1

    Монтаж на хоризонтален бойлер на лявата страна? Проблем ли е?

    Здравейте! Закупих този бойлер на Елдом - https://eldominvest.com/bg/product/551.html . Това беше единствения 80л бойлер, който можеше да се събере на ограниченото пространство, което имам в банята. Буквално нямах друг избор.

    Проблема е, че захранването ми, както електрическо, така и ВиК се пада от дясната страна при хоризонтален монтаж. Инструкциите са, че бойлера трябва да се монтира легнал на дясно, като така захранването му остава от лявата страна и ще бъде тегаво да го захраним. Майстора ми твърди, че няма да има проблем, ако бойлера бъде монтиран на обратно. Т.е. да бъде легнал на лявата страна и така захранването да остане от дясно, където ще го захраним по-лесно и естетически добре. Не съм много убеден в това, обаче, и ми се иска да потърся второ мнение. Благодаря предварително за информцията!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #2

    Отговор: Монтаж на хоризонтален бойлер на лявата страна? Проблем ли е?

    Отговарям със снимка от инструкциите за монтаж ма бойлера. Може да си ги изтеглиш и прочетеш подробно от сайта им.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    eleena одобрява това.

  4. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #3

    Отговор: Монтаж на хоризонтален бойлер на лявата страна? Проблем ли е?

    Тези инструкции ги прочетох. Въпроса е каква е причината за това и какво е физическото обяснение зад тази задължителна инсталация? Не намирам смислена информация по въпроса.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Здравейте! Закупих този бойлер на Елдом - https://eldominvest.com/bg/product/551.html . Това беше единствения 80л бойлер, който можеше да се събере на ограниченото пространство, което имам в банята. Буквално нямах друг избор.

    Проблема е, че захранването ми, както електрическо, така и ВиК се пада от дясната страна при хоризонтален монтаж. Инструкциите са, че бойлера трябва да се монтира легнал на дясно, като така захранването му остава от лявата страна и ще бъде тегаво да го захраним. Майстора ми твърди, че няма да има проблем, ако бойлера бъде монтиран на обратно. Т.е. да бъде легнал на лявата страна и така захранването да остане от дясно, където ще го захраним по-лесно и естетически добре. Не съм много убеден в това, обаче, и ми се иска да потърся второ мнение. Благодаря предварително за информцията!
    При тези ограничения, защо не сте купили хоризонтален бойлер с изводи отдясно? Какъв е смисълът да се прави нещо, което производителя не разрешава? Ако го монтирате грешно, в случай на авария, кой ще носи отговорност - застрахователя няма да поеме щети.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #5

    Отговор: Монтаж на хоризонтален бойлер на лявата страна? Проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    При тези ограничения, защо не сте купили хоризонтален бойлер с изводи отдясно? Какъв е смисълът да се прави нещо, което производителя не разрешава? Ако го монтирате грешно, в случай на авария, кой ще носи отговорност - застрахователя няма да поеме щети.
    Бойлерът трябва да лежи на дясно, за да може тръбата за студена вода да е отдолу, а за топлата- отгоре. По този начин, когато пуснеш топлата вода, тя изтича от горната страна, където се събира най- нагорещената, тъй като е по- лека от студената. А студената вода влиза отдолу и остава там, тъй като е по- тежка от горещата вода. Ако обърнеш посоките, ще объркаш тотално процесите. Затова по принцип е най- добре бойлерът да се монтира вертикално, тъй като при хоризонталното монтиране е много намалено разстоянието между най- долната и най- горна точка и топлата и студена вода много бързо се смесват.
    espace одобрява това.

  7. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #6

    Отговор: Монтаж на хоризонтален бойлер на лявата страна? Проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Бойлерът трябва да лежи на дясно, за да може тръбата за студена вода да е отдолу, а за топлата- отгоре. По този начин, когато пуснеш топлата вода, тя изтича от горната страна, където се събира най- нагорещената, тъй като е по- лека от студената. А студената вода влиза отдолу и остава там, тъй като е по- тежка от горещата вода. Ако обърнеш посоките, ще объркаш тотално процесите. Затова по принцип е най- добре бойлерът да се монтира вертикално, тъй като при хоризонталното монтиране е много намалено разстоянието между най- долната и най- горна точка и топлата и студена вода много бързо се смесват.
    Благодаря ви за точното техническо обяснение! Сега са ми по-ясни причините. На ясно съм, че вертикалното разположение е за предпочитане. За съжаление е невъзможно при мен.

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    При тези ограничения, защо не сте купили хоризонтален бойлер с изводи отдясно? Какъв е смисълът да се прави нещо, което производителя не разрешава? Ако го монтирате грешно, в случай на авария, кой ще носи отговорност - застрахователя няма да поеме щети.
    Както вече споменах, това беше ЕДИНСТВЕНИЯТ 80л бойлер, който можех да събера в малкото пространство, което имам. Хоризонталните модели с изводи от дясно са в различен размер от този и щях да си удрям главата в него, влизайки в банята.
    troll4o одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения и препоръки за хоризонтален бойлер.
    От Legal76 във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 07-11-22, 14:38
  2. Фризер Electrohaus - компресора работи, но лявата страна е гореща!
    От Dr. във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-19, 09:04
  3. Въпрос за хоризонтален бойлер
    От Yasen6275 във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-15, 20:54
  4. Избор на бойлер хоризонтален
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 14-04-11, 17:32
  5. бойлер - вертикален или хоризонтален
    От ivodor69 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-08, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе