Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree2Одобрявам

Проблем с бойлер Елдом

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с бойлер Елдом

    Здравейте,имам проблем с бойлер Елдом за под мивка.При всичко свързано както трябва,не качва топла вода.При пускане на топлата вода,от батерията прокапват десетина капки и спира.Какво не правя както трябва.Бойлерът е този:
    https://www.bagira.bg/8588/%D0%B1%D0...B4%D0%BE%D0%BC

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #2
    Да не си объркал мястото на клапана или да си го сложил обратно?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #3

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Клапана си е монтиран на бойлера, няма как да го обърка.
    Объркал си топлата и студената вода към бойлера. Това е най вероятното. Другото по реда на вероятностите, затворен кран, запушена тръба и залепнал възвратен клапан.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #4

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Прикачам снимки
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #5

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Еми обърнал си клапана. Странно е че когато си купил бойлера не е бил монтиран на входящата тръба на бойлера със синия пръстен, където му е мястото. Ония тефлони дето си навивал на тръбите на бойлера нямат работа там при съединения с челно уплътняване. Гледайки неграмотно изпълнената водопроводна част ми е много притесненително как ли са нещата при тока.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #6

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Той си е с кабел и щепсел,благодаря ви,видяхме грешката.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Колегата вероятно имаше предвид електро инсталацията на жилището и сградата като цяло.
    Не конкретно бойлера.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #8

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Апартамента е след основен ремонти изцяло подменена инсалация,бойлера е бил монтиран от човека,който е монтирал кухнята,днес оправихме всичко,не очаквах,че може толкова грешно да е свързан.Благодаря ви .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #9

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Имам близък приятел, който прави и монтира кухни и други битови мебели. Той много пъти ми се е оплаквал, че клиентите му го притискат освен направата и монтирането на мебелната част да прави и всякакви други съпътстващи операции по кухнята - прекарване на ел.кабели и свързване на контакти, ВиК тръби, кранове и батерии, връзване на плотове, фурни, абсорбатори и други уреди. А той и другите, като него не са нито електричари, нито ВиК или подобни специалисти. Клиентите го искат, защото не плащат нищо повече, освен цената на кухнята. А хората изработващи и монтиращи кухни пък не искат да ги губят като клиенти и по неволя са принудени да правят и електро и вик операции, монтират и свързват ел.уреди за вграждане, проточни бойлерчета, батерии и кранове. И съответно се получават и грешки.
    Gena_bs и gurcayy харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    По тази логика, ако кухнята или апартаментът е на шпакловка, то мебелистите трябва първо да го довършат в строителната му част?
    И ако стане някоя беля кой ще понесе последствията?
    Този "спечелен" клиент може да коства много скъпо на дърводелците в много отношения.
    Това е при положение, че фирмата доставя само мебелите. Ако и уредите са от тях, то тогава отговорността за пълната им инсталация е тяхна. Но си е включена в цената.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #11

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Никакви уреди не доставят. Правят си само кухнята и после монтират. Клиентите искат да получат "завършен" вид със свързани и монтирани контакти по самите плотове, кранове и батерии по мивките. Понякога и уредите за вграждане, закупени отделно от клиентите. Доста от тези, които познавам дори не са и фирми, а са си "майстори" дори не и в сивия сектор. По 1 или 2-3-ма човека обединени. Няма много клиенти по провинцията и си намират нови, като някой стар се похвали пред други хора. Така че гледат да угодят на желанията. Реално не носят никаква отговорност за уредите. Няма нищо черно на бяло като договор или нещо друго хартиено за ел. или вик дейности и никой не може да им търси отговорност по законов ред, освен чрез саморазправа примерно. То и самите кухни се поръчват най-често на устна договорка и примерно хартиен чертеж на проекта. Но пък правят кухните и мебелите съобразени с всякакви индивидуални изисквания и прищевки, а не еднотипни по конвейер, а и често цените са им по-ниски от фирмите с магазините. В зависимост от цената може и качествено, може и с по-евтини материали и компромис донякъде с качеството.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-10-20 в 18:16.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #12

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    В момента обсъждаме само и единствено "страничните" дейности на мебелистите.
    Предимствата са ми пределно ясни. Даже и "бонусите" в натура.
    Относно отговорността пред закона - както се казва: бай бабо да не те срещне мечка!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #13

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    А защо е нужно да си професионалист(с акцент върху професията), за да правиш всичко горепосочено. Нагледал съм се на такива професионалисти и от доста време бягам като дявол от тамян. Точно такива професионалисти и на мен ми бяха обърнали възвратния клапан на входящия водопровод. Заради такива професионалисти съседите отгоре се наводниха, разбира се и мен. Заради подобни професионалисти, други съседи изгърмяха с инсталацията, защото се дупчат стени за шкафове без да се съобразяват с кабелите. Та до гуша ми е дошло от пишман майсторчета дето и чеп не става от тях. Всичко сам си правя, а с парите за професионалисти съм си купил всички нужни машини и инструменти.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Ако я намеря ще я постна, инструкция за монтаж на смесител (тека ли беше) , та там е написано че гъвкавите връзки (маркучите с телената оплетка) се завиват към тялото на смесителя на ръка. Забележете на ръка, без гаечен ключ.
    Този пост е редактиран от milanov; 06-10-20 в 22:19.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #15

    Отговор: Проблем с бойлер Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ....на смесителя на ръка. Забележете на ръка, без гаечен ключ.
    Аха, и после с ключ ....


    п.с. Съседа може и да може - автомомтьор е - ама аз си ползвам ключ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с конденз бойлер елдом
    От batkovan във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-04-18, 08:41
  2. Проблем с бойлер ЕЛДОМ
    От vasilray65 във форум Бяла техника
    Отговори: 40
    Последно: 10-03-18, 00:23
  3. Проблем с бойлер Елдом еврика
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 30-01-17, 20:48
  4. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  5. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе