Резултати от 1 до 7 от общо 7

Телевизор върху хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #1

    Телевизор върху хладилник

    Тъй като кухнята ми е малка и няма къде да сложа телевизора (21 инчов). Мога ли да сложа телевизора върху хладилника като оставя място зад телевизора за вентилация на хладилника??? В ръководството нищо не пиша по този въпрос. Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Телевизор върху хладилник

    Виждам три потенциални проблема:
    1. Смущения в захранването, причинени от включването и изключването на хладилника - съответно спадове и пренапрежения за телевизора;
    2. Вибрация, която може да повреди телевизора - няма да стане веднага, но ще окаже влияние;
    3. Топлината, отдавана от хладилника може да наруши охлаждането на телевизора.
    Според мен е по-добре да измислиш някаква стойка, която да е забита в стената над хладилника и да включиш телевизора в самостоятелен контакт, който е в различен токов кръг от контакта на хладилника.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #3

    Re: Телевизор върху хладилник

    1. Смущения в захранването, причинени от включването и изключването на хладилника - за това няма проблем мога да ги включа в вда отделни кръга на два различни контакта

    2. Вибрация, която може да повреди телевизора - това ме притеснява (Хладилника е нов и си мисля че няма толкова големи вибрации, ама не съм сигурен)

    3. Топлината, отдавана от хладилника може да наруши охлаждането на телевизора - не знам как да реша този проблем

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Телевизор върху хладилник

    Купи си една ПДЧ плоскост сложи я на 15 сантиметра над хладилника и няма да имаш ядове.

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Телевизор върху хладилник

    Телевизорът на баба ми стои върху хладилника вече 10 години и нищо му няма. Споко.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Телевизор върху хладилник

    Няма никави проблеми с телевизора да е върху хладилника. Само трябва да е отдалечен максимално от стента. Вибрациите са минимални и немогат да предизвикат повреда. Топлината отдавана от хладилника няма да наруши охлаждането на телевизора. А това за смущянията в захранването направо е несериозно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #7

    Re: Телевизор върху хладилник

    Много ви благодаря за отговорите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник - смущения на колони и телевизор
    От JacksonSoloist във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-14, 14:14
  2. UPS - Съвет за закупуването на UPS за телевизор и хладилник
    От ROBOTA във форум Друга битова техника
    Отговори: 13
    Последно: 13-03-11, 16:58
  3. Телевизор върху хладилник
    От periel във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-09, 11:10
  4. Записване върху CD с XP
    От decho във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-05, 12:48
  5. Запис върху CD
    От zdoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-04, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе