Резултати от 1 до 10 от общо 10

пералня АЕГ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #1

    пералня АЕГ

    Здравейте, моля за мнение!
    Въпросната пералня AEG LFR73944OE е закупена в началото на тази година.Работата и беше безпроблемна до снощи. Понеже ще се сменя кухненското обзавеждане, а и има майстор в къщи, въпросният уред не бе в употреба за около седмица и половина. Пуснахме пране, програмата беше Cottons, то не, че е от значение, но стигна си до центрофугиране, оставаха си около 46 минути,та така в това положение- въртене напред-назад за около 10-13 минути, нямаше вода в барабана. Спрях цикъла и пуснах нов, само изплакване+центрофуга. Звукът беше като от кола имаща проблем с ремък, на която като подадеж газ свисти/вие. Опитах се да кача видеото което заснех, но файла се оказа големичък. Бихте ли споделили мнение, някой има ли идея на какво може да се дължи за да се вземат съответните мерки.Благодаря за отделеното време

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: пералня АЕГ

    това е гаранционен уред ,викай майсторите

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: пералня АЕГ

    Здравейте,
    техникът се появи в началото на тази седмица и заключението му беше, че не чува нищо необичайно!
    Шумът бил типичен/нормален за инверторни машини, просто преди не съм обърнал внимание!?WTF
    Това означава ли, че всичко което съм си взел у дома, ще дрънчи като за световно!? или нашите инверторни машини тук в България са различни от инверторите във Великобритания, примерно?
    Благодаря

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #4

    Отговор: пералня АЕГ

    С това обяснение ще трябва врачка за да каже има ли проблем или не. Аз само ще ти кажа че ако

    Цитат Първоначално публикувано от AcidSun Виж публикацията
    Спрях цикъла и пуснах нов, само изплакване+центрофуга. Звукът беше като от кола имаща проблем с ремък, на която като подадеж газ свисти/вие.
    си задал обороти при центрофуга над 1000 е нормално да се чува свистене. Вече колко е силно и дразнещо е субективно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: пералня АЕГ

    Зависи какво се има предвид под "свистене".
    При ниски обороти ако няма такова, а се появява при ускорение и звукът става още по-високочестотен - еднозначно лагери.
    При въртене на ръка нищо не се чува.
    Моята го направи този номер още на 50-я цикъл/ 1 година на нормално домашно натоварване.
    Твоята е направо рекордьор!
    При обаждането ми до гаранционния телефон, отначало даже не искаха да изпращат техник.
    После ме заплашиха, че ако е фалшиво повикването, ще си плата посещението.
    В крайна сметка смениха казана комплект, защото се оказа, че това било масово явление за Electrolux марките.

    Така, че щом остава доста гаранция, можеш да си я ползваш с едно наум. Рано или късно ще излязат и други симптоми.
    Аз, обаче, бих ги гонил до дупка и да искам друг техник!
    Успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: пералня АЕГ

    Здравейте,
    благодаря за отзивите. Глупаво се получи,че когато закупихме пералнята се оказа, че само някой от веригите магазини имаха офертата за 5-те години гаранция, макар това да е все един и същ продукт, продаван в България, но различни магазини.Така и не успях да я регистрирам! Но нали си казваме, да ще изхарчим някой лев екстра в името дългогодишно ползване, не говоря за 20 или 30 години, понеже съфорумците ще скочат и предложат вариянта Miele! Заради това и избрахме АЕГ, все пак 1500 лв не са малко пари!Факт във Великобритания сме ползвали пералня Самсунг 17 години, да развали се 2 пъти, дойде човека смени лагер, но горката пералня какво не е видяла, жената пере маратонки, одеала, завивки, а да не казвам че никога не си е правела труда да сменя оборотите-1600, както се казва too much hassle. Тук в България не бих си позволил лукса да си я купя, при условие че АЕГ се дъни на първия месец, не ми се мисли за другите.Да не споменавам факта, че в магазина си поисках запечатана пералня, прибрах се в къщи и единият панел беше леко вдлъбнат!Не сме я блъскали, изтървали и т.н., имах си хас да наринеш тези пари и да тръшкаш уреда. Но нали аз съм си я превозил до вкъщи не можех да претендирам каквото и да е било. Опитвам се да кача видео, но явно е твърде голямо. Определено ще се наложи да си платя и извикам някой друг “специалист” .Получи се доста голямо лирическо отклонение.Не съм пробвал на ниски обороти, при нормална работа, когато си пере да го наречем този звук го няма, явно само при достигане на максималните си обороти, хм като се замисля това беше дори и при 1200 оборота.На ръка когато го въртя барабана не се чува шум, опитвам се да разбера дали има луфт, но за човек с никакъв опит в тази област едва ли ще доловя някакъв.
    Този пост е редактиран от AcidSun; 24-02-24 в 18:55.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #7

    Отговор: пералня АЕГ

    1500 лв са малко пари това са 750 евро и по малко от кралските пари.Просто парите в България са малко а пералните за съжаление не се правят в България.Явно не си научил нищо от престоя си при нейно кралско височество но това е нормално.Апропо и друг път съм го казвал немците не си купуват също миеле колкото и да ни втълпяват подобни щуротии както и не карат всички бмв и мерцедес.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #8

    Отговор: пералня АЕГ

    Тоя 17 годишен Самсунг почти 100% е бил с колекторен мотор и на 1600 оборота трябва да е виел като самолет.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: пералня АЕГ

    Здравейте,
    не желая да коментирам по-горните отзиви, причината е след това темата се разводнява. Не това е целта на този форум, търсех съвет!
    Благодаря за отделеното време!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Отговор: пералня АЕГ

    Не търси друг специалист, а гаранция от вносителя/ магазина!
    Цената на комплект нов барабан е около, че и малко по-висока от половината цена на машината!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня + сушилня
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 22-04-21, 09:51
  2. Пералня Пералня INDESIT WG 432 TXPT
    От hrulev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 29-11-19, 07:08
  3. Бош или АЕГ пералня за 700лв?
    От jujo_si във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-18, 00:03
  4. Пералня Бош
    От nasko_pol във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-15, 19:40
  5. Пералня Indesit
    От krasiika във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-07, 16:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе