Резултати от 1 до 5 от общо 5

Препоръчайте ми безшумна пералня с горно пълнене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    8
    #1

    Препоръчайте ми безшумна пералня с горно пълнене

    Здравейте,
    Търсих доста из форума за отзиви за перални с горно пълнене, но не открих нищо.
    Имаме пералня Whirpool AWT 2084 от 5-6 години, не е създавала проблеми макар че е изпрала тонове пране.
    С регулируеми обороти е 100 до 800 на няколко степени.
    Проблема е че при центруфугиране е като излитащ самолет, не се живее около нея. Направо ми идва да я изхвърля през терасата.

    Искаме да си купим друга пералня БЕЗШУМНА и с горно пълнене. Всичко друго е без значение.
    Проблема е че няма как да я пробваме в магазина колко е шумна. Можете ли да препоръчате нещо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #2

    Re: Препоръчайте ми безшумна пералня с горно пълнене

    Сега си купих зануси с горно пълнене и моята излита на високи обороти .Повече няма да направя тази грешка да си купя пералня с горно пълнене.Тя просто иска первектно нивелиране, ако знаеш ква работа ми се отваря с това нивелиране.Не знам тези от 900 лв как са. Моя съвет купи си нормална.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    8
    #3

    Re: Препоръчайте ми безшумна пералня с горно пълнене

    Не е от нивелирането според мен. Пробвал съм да я нивелилам как ли не. Моето мнение е че свири правотоковия мотор или тиристорите които го управляват. И предавката на мотора към барабана е много голяма. Тоя мотор сигурно се върти с над 10000 оборота при центруфуга на 800.

    С удоволствие бих си взел нормална пералня, но мястото ми е като за пералня с горно пълнене. Те са 40 см широки за разлика от 60 см за нормалните. Какво ще кажете за пералня с горно пълнене с превключване на оборотите на центруфугата 500/800 с бутон. Те не са с правотоков мотор ако не се лъжа.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    2
    #4

    Re: Препоръчайте ми безшумна пералня с горно пълнене

    Пичове по-надежни от към механика от пералните с горно зареждане няма. Да оставим на страна и въпроса че са с малко по малки размери. Похвалиха ми един електролукс 1000 об/ 599 лв. Казаха че била нов модел и изключително тиха - не се чувала като работи. Има ги в технополис. На мен също ми предстои покупка, но аз все пак мисля да си взема AEG от 850 лв. - 1200 об. Не можах да разбера обаче къде е правена - отзад на табелката пише само Еклектролукс и произведено в европейския съюз. Някой има ли идея по въпроса?

    Поздрав

    Краси

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #5

    Re: Препоръчайте ми безшумна пералня с горно пълнене

    Цитат Първоначално публикувано от lisper
    Не е от нивелирането според мен. Пробвал съм да я нивелилам как ли не. Моето мнение е че свири правотоковия мотор или тиристорите които го управляват. И предавката на мотора към барабана е много голяма. Тоя мотор сигурно се върти с над 10000 оборота при центруфуга на 800.
    .......
    Точно от типа на двигателя е проблема. Колекторните двигатели са шумни. Не е от значение и дали е с горно пълнене.
    Новата за да е със същите параметри, но безшумна, трябва да е с двигател с инверторно управление. При нас в Техномаркет не пробват мострите, нов в друг магазин ми пуснаха за сравнение Аристон с тих двигател и Индезит с колекторен. Разлирата е огромна. Жалко, че заради разлика в цената тогава от ~ 100 лева вече се бях набутал с индезита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня Miele W933-слабо основно пълнене
    От nikolas3 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 03-09-14, 07:28
  2. Отговори: 5
    Последно: 27-10-09, 13:44
  3. препоръчайте пералня ведно със сушилня?
    От tottenham във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 10-05-08, 16:48
  4. Препоръчайте ми пералня за 500-600 лв.
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 05-11-07, 19:11
  5. Пералня + Сушилня -> горно зареждане?
    От 4i4i във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 26-06-07, 23:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе