Резултати от 1 до 5 от общо 5

Защо в бойлерите "неръждавейка" производителите им не се слагат магнезиев анод ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #1

    Защо в бойлерите "неръждавейка" производителите им не се слагат магнезиев анод ?

    Продават ли се магнезиеви аноди в магазините за резервни части или на друго място?- Да, продават се, намерих в 1 магазин за 5.50лв. Могат ли да се използват в бойлери "неръждавейка" с цел удължаване живота на нагревателя или са само за емайлираните или стъклокерамичните? Питам понеже на нагревателя ми долу има резба в която да се завърти магнезиев анод. Но този нагревател е и за бойлери с други водосъдържатели (моят е неръждаем). Та да го взимам ли този магнезиев анод като съм с неръждаем казан ?
    Изчетох всичко за бойлерите и нито 1 от фирмите производители не слагат такива магнезиеви аноди в неръждаемите водосъдържатели, питах и в сервизи-никой не ми даде добре обоснован отговор. Дали не става въпрос за катодна защита при неръждаемите бойлери?
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25799.0.html
    "Цитат на: TexHuk в 21.03.2006, 19:07
    А някой химик има ли. Интересува ме катодната защита.
    Не съм химик, но разбирам малко от ел. техника. Самоделна /ако нямаш такава/ се прави като се зачистят с пила 4-те извода /тръбите/ на нагревателя. Увиват се и запояват всичките тръбички с не много тънък меден проводник, който се вързва към /зануляването на/ казана. По този начин потенциалите на нагревателите и казана се изравняват и спира електролизата, т.е. изяждането на нагревателя и казана.
    P.S. Някой ще каже, че нагревателя е набит на фланеца и е надежно свързан електрически към казана. Това не е съвсем така. "
    Относно това последното изречение при мен има идеална фабрично направена връзка м/у нагревателя, фланеца, казана на бойлера и нулата на захранването. На фланеца имам една пластина занулена с проводник към нулата на захр. кабел която контактува с казана и съответно с нагревателя, който посредством болт е хванат за фланеца и контактува с него, същото като на снимката- бойлера ми е Фламина:
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/7/1708_966.JPG -( снимката е от drago7708).
    Да смятам ли че имам катодна защита и нямам нужда от анодна защита ? Има ли смисъл и от катодна и анодна защита едновременно?

    Резултат: Звънях в Фламина и там ми казаха че почнали и в бойлерите с неръждаем водосъдържател да слагат магнезиев анод (преди не слагали). Така че си купих и аз и го сложих. Ако не помага, надявам се,че няма да вреди.

    EDIT: На запитването ми до ФИКОСОТА получих следният отговор:
    "Бих искал да уточня това ,че магнезиевият анод не удължава живота на нагревателният елемент, а предпазва стъклокерамичното покритие на бойлерите от корозии, които обикновенно биват причинени от
    вода с висока твърдост или киселинност. Бойлерите с неръждаем водосъдържател нямат нужда от подобен протектор, тъй като материалът от който са изработени е значително по скъп и устойчив на корозии. "
    Това е. Надявам се информацията да е полезна на някого и затова е споделих. Поне на мен ми се изясниха нещата с бойлерите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #2

    Отговор: Защо в бойлерите "неръждавейка" производителите им не се слагат магнезиев анод ?

    Да вземи си го и го монтирай.
    Но ти трябва и нагревател произведен от неръждаема вместо медна тръба.
    Защото производителите на бойлери слагат медни такива за по- евтино.
    Завода за нагреватели на Одрив 4 пуска такива от време на време.
    Машинно е производството и имат качество.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #3

    Отговор: Защо в бойлерите "неръждавейка" производителите им не се слагат магнезиев анод ?

    LG си поръчва от един производител в норвегия неръждаеми бойлери с анодна защита незнам дали е цинкова или магнезиева но за 200 литровия бойлер защитата е прът с дължина 1 метър и дебелина ~30мм ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Защо в бойлерите "неръждавейка" производителите им не се слагат магнезиев анод ?

    Да точно така защото потенциалът между нагревателя и водосъдържателя е по голям.Площтта и мощността са по- големи.
    Също ,ако нагревателя се изолира от водосъдържателя с пластмасови уплътнения и на резбата се навие подходяща изолация нагревателя се спасява.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Защо в бойлерите "неръждавейка" производителите им не се слагат магнезиев анод ?

    Няма нужда от аноден протектор при нераждавейка.Освен ако не е менте.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. От боклука и "Новера" до защо да учим арабски...
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 39
    Последно: 17-04-09, 13:32
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-12-06, 11:48
  4. Отговори: 4
    Последно: 12-01-06, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе