Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

AEG vs Bosch

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1

    AEG vs Bosch

    Здравейте, налага се покупка на кухненски уреди и се двоумя между тези две марки най-вече за фурна, плот и микровълнова. По принцип не съм в час с подобни уреди и чета, че aeg не са това, което са били, от друга страна на aeg има повече модели произведени в Германия, докато повечето bosch гледам са испанско производство. Какво е вашето мнение, оглеждам се за плотове около 700-800лв и фурни 700-1000лв.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Отговор: AEG vs Bosch

    В днешната глобална икономика и производство, марките не са от голямо значение! Значението им е до колко имат традиция в дадена област. Тези които са от по-дълго време на пазара, уредите им имат по-добра функционалност и по балансирани екстри, а и по-добро обслужване в сервизите.
    Аз бих заложил на Горение! Отдавна са наложиха с много добро качество и прилични цени и станаха доста масови.
    През 2008-ма си обзавеждах апартамента и тъй като държах всичко да ми е вградено, волю-неволю избора ми се сведе до 2 марки. Аристон и Електролукс. Много държах готварски плот да бъде с 2 котлона индукция и 2 керамика и като се разрових, само Електролукс, Бош и Сименс предлагаха такъв модел, но на Електролукс беше 1050 лева, а на Бош и Сименс гонеше 2000 и дори и да преглътнеш разлика от 700-1000 лева за плот, то и фурната трябва да е от същата марка заради дизайнерски особености и там една такава разлика и става страшно!
    Ако не държах на индукцията, щях да мина и с 1000 лева за комплект плот и фурна на Горение.
    При хладилниците, пак избор голям, но като е за вграждане, избора става съвсем много тесен и пак Елекролукс! При пералните, също голям избор, но като стана въпрос за модел за вграждане, избора се сведе до Аристон със сушлня за 800 лева или Бош с по-малка функционалност и без сушилня за 1200 и предпочетох аристона и миялната я взех от същата марка.
    Ако нямаш някакви специфични изисквания към техниката както в моя случай и избора който имаше към онова време, съвета ми е за Горение като по-балансирано съотношение между цена/качество/функционалност.
    Дори и новите модели на Миеле не са като тези произведени преди 10+ години.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    AEG vs Bosch

    Имаме плот на Бош с 2 стандартни керамични + 2 индукционни, произведен в Германия. Преди около 3-4 години беше към ~ 750 лв. Фурната, пералнята и съдомиялната също са техни. Да чукна на дърво, засега всичко работи идеално. Съветвам те да заложиш на тях. Поразгледай форума - от марките, които се споменават досега в темата, май от бошчетата се срещат най-рядко оплаквания и са най-често препоръчвани.
    Този пост е редактиран от Shmi; 11-05-14 в 19:31.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #4

    Отговор: AEG vs Bosch

    Благодаря и на двамата за мненията. По принцип bosch ми допада повече на външен вид на снима, но ще трябва да ходя да ги видя и на живо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: AEG vs Bosch

    gorene на повече от 10г - още си държи цената - два керамични , два газови.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #6

    Отговор: AEG vs Bosch

    Прави са колегите по горе....до някъде!АЕГ е само три буквички,води се висок клас бранд на Електролукс.Фирмата е фалирала отдавна и сегашното АЕГ не е "онова"АЕГ дето е даянило маса време в кухните на родителите ни.БОШ си е част от концерна Сименс-Бош,производството им е разхвърляно в маса заводи из Европа ,че и Китай дори-Турция ,Испания,Полша,и Германията естествено.....Интересното е,че тука у нас преобладава вноса на БОШ,СИМЕНС се предлага по малко и с много ограничени модели...Фирмена политика!.....Когато купуваш много уреди,хватката е,кой ще даде по голяма отстъпка,като определено големите вериги не им се дава много много!....Горенето са добри,но голяма част от идващото у нас е събирано в Сърбия и е под всякаква критика-хлабава пластмаса,личи си че е рециклирана,опростени до максимум модели с цел да се сваля цена и т.н...Естествено това рефлектира и в качеството!Гледах в магазин в Хърватия Горение-няма нищо общо с това ,което влиза у нас,уредите "стегнати"всичко изпипано.....Тъй,че в края на краищата всичко опира и до късмет,но аз бих заложил на БОШ........

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #7

    Re: AEG vs Bosch

    Отиди по магазините, ръка да пипне, око да види. На качествените уреди им личи от самата изработка. Аз в крайна сметка се спрях на Бош, ама от Бош до Бош пак си има разлика. По интернет си бях харесал фурна Бош(испанска), ама като отидох до магазина реших, че вместо 800 по-добре да дам 1000 и да взема немския Бош. Само като го видиш и пипнеш си личи разликата. Котлони взех два индукционни и два стандартни керамични, сега съжалявам, че не взех 4 индукционни :-)

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Отговор: AEG vs Bosch

    Котлони взех два индукционни и два стандартни керамични, сега съжалявам, че не взех 4 индукционни :-)
    Сигурно скоро си ги взел или си имаш и газов котлон на терасата! Рядко си трябва обикновен котлон, но си трябва.
    Аз когато в 2008-ма чух за първи път за такива котлони бях тръгнал да гледам и да подбирам обзавеждането на кухнята и бях се насочил първо към газ+ток, но като видях случайно един малък Сименс с раклама и описание на технологията и се отказах от газа, но пък тогава само Електролукс имаха модел с 2 индукция и 2 керамика. Сименс и Бош имаха само малки двойки или големи четворки, но всички индукция.
    В моята къща аз съм готвача. Жена нямам и добре се оправям

  11. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #9

    Отговор: AEG vs Bosch

    Добре де, ти си готвача ми назначи си и една сервитьорка!Иначе индукционните нагреватели
    са умни и икономични джаджи.Фирмите не са това което бяха, само цените са същите и плюс.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #10

    Отговор: AEG vs Bosch

    Само да остане малко време и ще обиколя магазините да поразгледам, аз съм решил /беше ми препоръчано/ да избягвам индукционни котлони.


  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #11

    Отговор: AEG vs Bosch

    Не ги избягвай... Бързи са, икономични са, управляват се прецизно...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #12

    Отговор: AEG vs Bosch


  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #13

    Отговор: AEG vs Bosch

    За сега съм се спрял на това AEG и този Bosch за фурни и съответно това AEG и този Bosch.На дизайн боша ми допада повече, но ми се иска да ги видя на живо първо.


  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #14

    Re: Отговор: AEG vs Bosch

    Виж това - Bosch HBA24U250 (HBA-24U250, HBA 24 U 250) - с телескопични водачи е, много са удобни. Не разбрах какво имаш против индукцията :-)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Сигурно скоро си ги взел или си имаш и газов котлон на терасата! Рядко си трябва обикновен котлон, но си трябва.
    Аз когато в 2008-ма чух за първи път за такива котлони бях тръгнал да гледам и да подбирам обзавеждането на кухнята и бях се насочил първо към газ+ток, но като видях случайно един малък Сименс с раклама и описание на технологията и се отказах от газа, но пък тогава само Електролукс имаха модел с 2 индукция и 2 керамика. Сименс и Бош имаха само малки двойки или големи четворки, но всички индукция.
    В моята къща аз съм готвача. Жена нямам и добре се оправям
    Не съм от най-големите готвачи, но не виждам нещо, което мога да направя на нормален котлон, да не мога да го направя и на индукция :-) А, иначе, съм против газта :-) От година и половина ги имам котлоните :-)

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #15

    Отговор: AEG vs Bosch

    Според мен, каквото и да избереш от двете марки, няма да сбъркаш. Търговската марка АЕГ е собственост на Електролукс, но това не е причина, заради която да се отказваш от тях. Боша си е Бош, но фурните им са с по малък обем от тези на АЕГ. Ако това е важно за теб...Избора е ясен. Иначе в твоя ценови диапазон, има и фурни и плотове Бош ( четворки-керамични) Немски сглобки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Bosch gbh 7-46 de
    От gaba във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-15, 11:22
  2. Перална BOSCH WAT 28460BY /879 лв./
    От evgeni.mz във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 11:04
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-09-14, 13:01
  4. BOSCH или LIEBHERR???
    От Sasch във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-11, 18:54
  5. Климатици BOSCH
    От gnf във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-10, 19:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе