Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #1

    Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    Здравейте,
    тъй като ще сменям жилището и се реши, че кухнята ще е "вградена", искам мнения за съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор. Нямам особено големи познания що се касае до уреди за вграждане и ще съм благодарен за всяко мнение.Бюджетът за тези уреди е около 4-5-6000лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Отговор: Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    Питай веригите каква отстъпка ще ти дадат. Искай поне 10% върху цялата сума.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    Няма да им се размине със сигурност натискането за по-ниска цена, въпросът е за какво да ги натискам точно

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #4

    Отговор: Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    За съдомиялната гледай да има колкото се може повече програми, разпръсквач на тавана и отстрани на стените дупки за въздух за изсушаване на съдовете.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    Имам една на Ariston, която е на 20 години и бачка без отказ. И реших да взема една пералня със сушилня, пак на Ariston (напълно безмислено, ако някой иска сушилня, да си купи отделно), която я ползвах (сушилнята) веднъж за 5 години и преди месец изгоря двигателят. Един приятел работи в BOSCH и каза, като цяло, да отбягвам техните уреди, защото щом мине гаранцията и им става нещо.
    Корекция - оказа се, че съдомиялната ще е 45см, че няма място за 60см.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #6

    Отговор: Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    Направи някоя гимнастика да се събере 60 см, че иначе бързо се пълни, и като сложиш една тенджера и не остава място за чиниите /ако сте повече от 2-ма/. Ползваме 3-та година Електролукс 65070R - /10 вноски по 80 лв беше/ - добре си измива със всякакви таблетки /дори и с половинки съм я пробвал/, но при високата температура. Ако я пусна на АВТО, т.е. 70 или 45 градуса и като не са мръсни много чиниите ги "пере" на 45 и дори и с Финиш таблетки, се забелязва тук там недобре измито. Извода е - да има отложен старт и се пуска на висока температура на нощна енергия, хем не ви бучи пък може и "без" таблетка даже
    Като минуси - няма 1/2, няма горна перка /но пък долната е с допълнително разпръскване/, и няма само изплакване - ама пък хич и не ми липсват тези функции, всичките се "заобикалят" с подхода и на работа - т.е. не харчи много, мие много добре дори и да не са наредени перфектно посудата. Подреждането е бих казал най-важното, дори повече от марката на миялната и вида препарат/таблетки!
    Мисля да сменям пералнята Индезит за пералня+сушилня/термопомпа/ Електролукс също

    Плотовете за вграждане - повечето "марки" слагат само лепенки, а производителите са 2 основни - гледай къде някъде има по-незабележим надпис. 2 плота НЕО /5 и 3-годишни/ няма проблеми - не бяха съвсем без пари, но са от качествения производител! /не съм вкъщи да ги погледна сега/. Абсорбаторите ми са също НЕО /е от тях има кво да се желае/ но пък за под 100 лв инокс отпред /не са коминен тип дизайн/ са бомба - най-важното - гледай абсорбатора да е с 2 МОТОРА! - сещай се защо
    Печките за вграждане Електролукс също ми хващат окото, но засега пасувам /жената търпи още НЕО-то /най-високия им клас/. Там гледай да е с поне 3 стъкла отпред /не е задължително да има самопочистване при висока температура, че лесно падали боклуци от горната и страна в тавата с готвено/баница.
    Успех!
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 05-04-15 в 02:10.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Избор на съдомиялна за вграждане (60см.), Печка за вграждане, плотове за вграждане и абсорбатор

    Благодаря ти за типовете, V_Simeonov Гимнастика, не ами, даже и йога няма да ми помогне да се побере 60см. съдомиялна, тъй като кухнята е тип ниша и пространството е бая ограничено...Успях да отскоча уикенда до Техномикс и да разгледам по-подробно и печки и абсорбатори. Имат голям избор от уреди за вграждане - като започнем от абсорбатори и стигнем до кафе машини. След около 1-2 часа разглеждане и обяснения, научих няколко неща, които може да са от полза хората да ги знаят - Siemens = Bosh. Конкретно, за плотове и печки, разлика - нил. Абсорбатори за вграждане - 32см. са мощните, имайки предвид, че кухнята е свързана с трапезарията, си трябва в моят случай, мощен абсорбатор, за да не мирише постоянно на гюведж. Колкото по-малко електроника, толкова по-добре. Конкретно за посудата, гледах една миялна на Siemens, с отделно отделение най-горе за посуда, и с разместващи се тарелки, за да може да набуташ и някоя тенджера - с отложен старт, А+ енергиен клас и 43дб - сравнително тиха. Гледам да са с висок енергиен клас, поне. Хладилникът вече е избран Liebher. Плотовете трябва да са комбинирани на газ и ток - търся 2 газ, 2 ток, ама нещо повечето са 3/1. Абсорбаторът - едно е ясно - да е мощен, но не съм навлизал там в детайли, предполагам и че няма кой знае каква разлика между производителите. Обиколките ще продължават ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  2. Избор на съдомиялна за вграждане
    От joretonyc във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-14, 10:06
  3. Фурни и плотове за вграждане на Панасоник
    От choko66 във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-13, 12:27
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-09-13, 07:14
  5. Отговори: 0
    Последно: 23-02-09, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе