Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By iveto
  • 1 Post By iveto

Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #1

    Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Здравейте,

    налага ми се да сменя пералнята със комбинирана - такава със сушилня.

    В момента има добра оферта за Whirlpool wwdc9716. ПЕР+СУШ. WHIRLPOOL WWDC 9716 | Перални със Сушилни | Перални | Д

    Идеята е сушилнята да се ползва за детски дрехи и чаршафи само. 9кг пере, 7кг суши (уж). Ревютата са оскъдни, намерих само няколко потребителски мнения в холандски сайт, явно е нов модел.
    Като основен минус за момента за мене, че е на центофуга й датва 83db. Сегашният ми Electrolux е 76db за сравнение, а е на 6 години.
    Блазни ме гаранцията от5г, което за мен е важно за такъв уред.

    Също - има ли нещо по-добро в този диапазон и малко отгоре като цена?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #2

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    60 прегледа и никой няма мнение?!

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Цитат Първоначално публикувано от erix Виж публикацията
    60 прегледа и никой няма мнение?!
    Мнението ми е ,че по-добре дай някой лев отгоре и си вземи нещо читаво....защо мислиш я продават на тази цена?...ако ще и 10 години да и е гаранцията...
    bagerista9 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #4

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716


  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #5

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Мнението ми е ,че по-добре дай някой лев отгоре и си вземи нещо читаво....защо мислиш я продават на тази цена?...ако ще и 10 години да и е гаранцията...
    Благодаря, но моля дефинирай "читаво". Същата е 1100лв в Зора.

    Имам още един лаишки въпрос: виждам, че има комбинирани пералня+сушилня, които са с контейнер за вода, а тази не виждам да има. За какво служи - ползва се генерираната от дрехите вода да впръсква пара ли ? Там ли събират водата вместо да отива в канала като на whirlpool-a? В етикета на whirlpool-a пише, че също впръсква пара, ама може и грешка да е.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Мнението ми е ,че по-добре дай някой лев отгоре и си вземи нещо читаво....защо мислиш я продават на тази цена?...ако ще и 10 години да и е гаранцията...
    Колега аз съм кьорав или се майтапиш?
    Ако визираш search-a в Google - вече съм го направил и както написах има няколко мнения на холандски.

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #6

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Бая точец похапва- 6.12Kwh.За тия пари толкова..цена-качество надали по-добро ще намериш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Цитат Първоначално публикувано от erix Виж публикацията
    Благодаря, но моля дефинирай "читаво". Същата е 1100лв в Зора.

    Имам още един лаишки въпрос: виждам, че има комбинирани пералня+сушилня, които са с контейнер за вода, а тази не виждам да има. За какво служи - ползва се генерираната от дрехите вода да впръсква пара ли ? Там ли събират водата вместо да отива в канала като на whirlpool-a? В етикета на whirlpool-a пише, че също впръсква пара, ама може и грешка да е.

    - - - - - - - - - -



    Колега аз съм кьорав или се майтапиш?
    Ако визираш search-a в Google - вече съм го направил и както написах има няколко мнения на холандски.

    Ама купи си я....никой не те спира...само си каваме мненията,понеже попита защо никой не ти отговаря...и сега като ти отговорихме,ние сме ти виновни че искаш да се набуташ с най-тъпия модел на пазара..........Kолегата с багера,ти е казал колко ток харчи,на електромера ти,свят ще му се завие
    Този пост е редактиран от iveto; 06-01-17 в 10:57.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #8

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Благодаря за отговорите. Тези 6,12Kwh, за един цикъл пране и сушене на 60 градуса ли са или разходна норма за час?


    В интерес на истината почти всички комбинирани уреди, които се продават в Технополис да кажем, са с подобен разход. Две Candy са с по около 4.70kwh. Ето Bosch за двойна сума, който пак толкова харчи:

    https://www.tehnomix.bg/bosch-wvg-30441-eu

    Има само една термо-помпена AEG, но над 2К за това не ми се дават.
    И не сърдя, радвам се на всяко мнение
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от erix; 06-01-17 в 19:22.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Разбирам че те блазни 5 годишната гаранция и цената най-вече,и това е напълно разбираемо,въпроса е че този тип уред от тази марка ,не е особено надежден,остави го разхода на ел.енергия,просто нито пере както трябва,нито суши....имал съм подобен такъв преди години...и изобщо не бях доволен,през 4-5 месеца идваше техник да го поправя...и аз тогава бях с 2 малки деца и направо свет ми се изви....
    Изкара 3 години и направо отиде до кофите....после си взех AEG,което беше 3 пъти по-скъпо,и вече 4 години не е мръднала....това имам напредвид....по-добре дай малко повече и си вземи нещо наистина надеждно..не че по-евтината няма да ти върши работа..,но като почнеш да звъниш по сервизите и като ти отговорят че по-рано от 10 дена не могат да дойдат,ще си спомниш какво съм ти писал сега

    Успех с покупката....

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #10

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    6.12kw/h - за изпирането и изсушаване на пълен капацитет на памучни дрехи на 60 градуса. Предполагам 9 кг изпиране и трябва да махнеш 2-3кг преди да ги изсушиш, но не съм сигурен.
    1.17kw/h отиват за изпирането на въпросното пране, останалото от около 5kh.h отива за сушене.
    9/7 кг е капацитета за памучната програма. За други тъкани ще е по-малко въпросния капацитет.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #11

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    Тоест 6.12Кв са за целия цикъл пране + сушене. Да, вадиш пране, след пералнята. Аз не бих сушил и 7кг, защото после няма да имат гладене. По-малко по-скоро.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Разбирам че те блазни 5 годишната гаранция и цената най-вече,и това е напълно разбираемо,въпроса е че този тип уред от тази марка ,не е особено надежден,остави го разхода на ел.енергия,просто нито пере както трябва,нито суши....имал съм подобен такъв преди години...и изобщо не бях доволен,през 4-5 месеца идваше техник да го поправя...и аз тогава бях с 2 малки деца и направо свет ми се изви....
    Изкара 3 години и направо отиде до кофите....после си взех AEG,което беше 3 пъти по-скъпо,и вече 4 години не е мръднала....това имам напредвид....по-добре дай малко повече и си вземи нещо наистина надеждно..не че по-евтината няма да ти върши работа..,но като почнеш да звъниш по сервизите и като ти отговорят че по-рано от 10 дена не могат да дойдат,ще си спомниш какво съм ти писал сега

    Успех с покупката....
    Да, и аз имам подобен опит с един хладилник от същата марка - 2 сервизни намеси за 5г и си казах, че ако пак се издъни ще го сменям. Засега работи Иначе пак личен опит с марката - пералня 8г и не мръднала (освен ръжда по корпуса) и миялна 3г вече, но това е техника - няма гаранция.

    Един колега много ми хвали неговата Miele, която е купил втора ръка, та може да им хвърля едно око и на тях, макар, че втора ръка не е ли по-рисково откъм дефекти с времето..?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #12

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    По-скоро са по-здрави, защото са правени за западно-европейския пазар и струват нови двойно, че и повече. Обикновено се правят с по-добри части, от тези за нашия пазар. Но все пак, да е в магазин за използвани уреди най-вероятно продукта е проявил дефект и германеца го е изхвърлил и някой източно-европеец го е прибрал.
    Аз ползвам пералня Бош правена в Германия за холандския пазар модел 2004 година. Няма грешка. Не знам защо холандеца го е изхвърлил почти нов и дали е имала дефект. Аз я ползвам от 2010 и не е имало проблем. Нови такива перални струват над 1200лв в България.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    28
    #13

    Отговор: Пералня със сушилня Whirlpool wwdc9716

    erix, купихте ли си пералнята? Чудя се дали да не взема и аз такава, но все още не мога да взема решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня / сушилня с компресор
    От koko-bg във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 14:31
  2. Продавам пералня Whirlpool
    От DeepBlue във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-08, 15:16
  3. Пералня Candy със сушилня CMD 126
    От sunshine във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-07, 13:10
  4. Кой модел на пералня Whirlpool?
    От Fileva във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-07, 16:47
  5. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе