Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By orlincho
  • 1 Post By kokovox

Принципни въпроси за сушилните

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dat
    dat е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16
    #1

    Принципни въпроси за сушилните

    Здравейте!

    Четох голямата тема за сушилните, признавам, прескачах страници, защото е огромна, а и има доста конкретни обсъждания. Но, за да реша, са ми необходими базови познанния, каквито не намерих (или съм пропуснал). Моля някой да има търпението да ми разясни.

    Нов апартамент в голям блок. 2 бани, по-малката от които решихме да превърнем в перално. Съответно има вентилационна шахта, както за баня.
    Каква сушилна машина да избера: коминен тип или кондезационна?
    1. Първите са без, а вторите с термопомпа, така ли е? Консумацията била 2:1. Ако е така, моето решение е ясно, още повече:
    2. Ако е коминна, представям си, че парата от сушенето, издухана във вентилацията, ще кондензира в нея и не знам какво би станало там?
    3. Ако е кондензационна, в помещението не може да не излиза пара -> мухъл? Питам, защото мислех да не облицовам стените с плочки, а само пода + первази. Май ще се наложи и стените?
    4. Прочетох съвет машината да има отложен старт. Вероятно, за да се използва нощната тарифа.1 продавачка ми каза, че ако прането стои до сутринта, няма как да не се намачка. Тогава?
    5. Какво още трябва да имам предвид?

    Аз лично не виждам ползата от това чудо с всичките му усложнения, ток и обслужване на филтри, още повече за едната зима (имаме 2 тераси) и сме 2-ма души, но мъдрият човек не спори с жена си

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #2

    Отговор: Принципни въпроси за сушилните

    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    Здравейте!

    1. Първите са без, а вторите с термопомпа, така ли е? Консумацията била 2:1. Ако е така, моето решение е ясно, още повече:
    Точната консумация я има на евроетикета и по сайтовете на производителите.
    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    2. Ако е коминна, представям си, че парата от сушенето, издухана във вентилацията, ще кондензира в нея и не знам какво би станало там?
    Става гадост но при изходящ комин това не те интересува въздух от там не влиза а само излиза. Същото което става и в комина който изкарва парата от банята докато се къпеш.
    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    3. Ако е кондензационна, в помещението не може да не излиза пара -> мухъл? Питам, защото мислех да не облицовам стените с плочки, а само пода + первази. Май ще се наложи и стените?
    Кондензира водата в едно чекмедже. влагата от дрехите няма общо с въздуа в помещението. След цикъла изливаш контейнера а доста модели можеш направо да пуснеш тръбичка към канала.
    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    4. Прочетох съвет машината да има отложен старт. Вероятно, за да се използва нощната тарифа.1 продавачка ми каза, че ако прането стои до сутринта, няма как да не се намачка. Тогава?
    Ще я отлагаш толкова че да свърши когато може да извадиш дрехите. Моята например след самия цикъл може да върти от време на време барабана за да не се мачкат дрехите и така в продължение на 4ч. през 10-20 секунди.
    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    5. Какво още трябва да имам предвид?
    Количеството пране което побира - удобно е да бъде поне колкот може да изпере пералнята.
    Имай предвид че машините с термопомпа обикновено имат и много други екстри.
    Преди известно време бях дал някакво сравнение на цени и електропотребление на два БОШ-а един със и един без термопомпа и изплащането на по-скъпата ставаше за 10г при текущата цена на тока за България.

    Цитат Първоначално публикувано от dat Виж публикацията
    Аз лично не виждам ползата от това чудо с всичките му усложнения, ток и обслужване на филтри, още повече за едната зима (имаме 2 тераси) и сме 2-ма души, но мъдрият човек не спори с жена си
    Моята пък спореше наобратно, че си иска простора, но откакто имаме сушилня 1+г е простряла точно 3 пъти по едно две неща, които си мисли, че не могат да се сушат в сушилня ( плюшени играчки).
    По въпроса за усложненията ако и изведеш конденза към канала трябва да се чисти/ят филтъра/ите.
    Конкретно при моя БОШ филтъра е един а кондензатора е самопочистващ се. И този един филтър според упътването трябва да се чисти на всеки цикъл, но жената го чисти на 3 цикъла а машината започва да се оплаква, че е за чистене едва на 4-я цикъл. Но това е много до машина имам колеги на които машините им спират в рамиките на сами цикъл с оплакване да се изпразни контейнера и да се изчисти филтъра.
    Друго което ми направи впечатление е, че дрехите излизат от машината далеч по-меки и приятни на пипане от колкото ако се сушат на простор.
    Иначе и ние докато бяхме двама работехме с простора, но при наличните вече деца спестява много време и усилия. Реално прави м/у 4-7 цикъла на седмица. А простора особено зимата няма подобен капацитет на сушене. Трябва дрехите да се сушат вътре и на пуснат влагоуловител за да няма мухъл.
    kokovox и dat харесват това.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #3

    Отговор: Принципни въпроси за сушилните

    Чистете въздушния филтър на вратата след всеки цикъл. Иначе ще гори повече ток, ако не друго.
    dat одобрява това.

  5. dat
    dat е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16
    #4

    Отговор: Принципни въпроси за сушилните

    Много благодаря за изчерпателните отговори и съвети! Няма да питам "Miele" от Германия или ново '"Beko", че ще изпортя заглавието на темата . Ще питам други работи по-нататък, че не е само сушилнята... Като слушам началничката, май ще трябва да се дострои Белене, та да се вържем директно .
    Късмет и успех на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  2. въпроси за сат. ТВ
    От zorbata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-11, 13:16
  3. TV RIP въпроси
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-05, 23:00
  4. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18
  5. TV Out Въпроси
    От Executor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 30-06-04, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе