Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Избор на пералня между Бош и АЕГ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #1

    Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Здравейте,
    общо взето избора съм го свел до тези 2 модела:

    1. AEG L8FEC68S - https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...EC68S/p/687474

    2. BOSH WAW 28590BY - https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...590BY/p/683918

    Боша по принцип е по-скъп с около 100 лева, но в момента е на промоция и цената на двете перални в момента е еднаква - 1349 лв.

    Това, което установих към момента след няколко посещения на различни магазини и различни продавачи:

    - АЕГ има повече екстри - ОКОМИКС - предварително смесване на препарат и вода, функция Пара, това са основните но имаше и още
    - БОШ е доста по тежък от АЕГ 110 кг срещу 70 кг, това поне ми го каза един от консултантите, но не съм сигурен, тъй като никъде не съм го прочел.
    Но ако е вярно и Бош наистина е по-тежък, това може ли да се даде като предимство.
    - БОШ е произведен в Германия а АЕГ в Полша, това ми беше изтъкнато като 100 процента предимство - така ли е наистина.
    - БОШ е малко по безшумен, поне по данните, които са дадени от производителя

    Принципно мен ме интересува на първо място пералнята да е стабилна и да не помръдва при работа.
    Другото, което е при евентуален ремонт, някой от посочените модели има ли предимство - разглобяем казан, по - евтини части и т.н.

    Ще съм много благодарен на всички мнения и препоръки.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Бош-а ти е между 70-85кг според това ръководство: https://gzhls.at/blob/ldb/e/1/9/6/dc...0c799bac3e.pdf
    Не се връзвай на тея в магазините ама изобщо. 110кг може да е някое Миле.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    и ако вземаш АЕГ-то недей от ТЕХНО-тата.същата я купих преди 3 месеца(не помня сайта.но лесно се намира)за 1150 кинта.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #4

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    На електрон.бг АЕГ-то е 1169

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Познат купи края на ноември 2018г. АЕГ и му в докараха чак между Коледа и Нова година 2018г., но преди това му бяха взели 100% парите.

    От теномаркета.

    В имавай на кого си даваш парите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    и ако вземаш АЕГ-то недей от ТЕХНО-тата.същата я купих преди 3 месеца(не помня сайта.но лесно се намира)за 1150 кинта.
    Някакви реални впечатлениь може ли да споделиш от пералнята.
    Аз също мисля да я взема онайн за 1169 лева,но като гледах сайта видях че този модел се предлага на 2 позиции, едната за 1169 и другата за 1329 и леко се усъмних да не правят някакви врътки с примерно върнати перални. Писах им но още нямам отговор.
    Иначе за Боша намерих инфо че тежи 72 кг, което е равностойно на АЕГ-то - бая са ме хвърлили на джанката с тези 110 кг

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #7

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Имал съм все висок клас перални- Бош и шведска Електролукс.Сега имам Миле от най-евтиния модел- ами разликата е доста голяма и от към липсата на шум и качество на изпиране.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    в полза на ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #9

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    В полза на Милето.Сравнявам и като качество на изработка-дебели пластмаси, корпус от дебела ламарина, барабан и д-р., явно е мислено и правено за продължителна употреба.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    ЗА ДА СЪМ ЧЕСТЕН,не виждам разлика с АРИСТОНА ми(но и той беше ЛЕВ)пере добре,безшумна е.ТЕЖИ(начи има МАТРЯЛ),МНОГО БЕЗМИСЛЕНИ ЕКСТРИ,ма аз съм малко ДРИСЛЬО икато купувам техника,гледам да е уж ЧОК ГЬОЗЕЛ(ма питам във форума и досега не съм сбъркал).не че няма перални за 300 кинта,които ще изкарат поне 10 години,ма (уж)да си вържа ГАЩИТЕ.НЕ СЪЖАЛЯВАМ ЗА ПОКУПКАТА.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #11

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    А някаква информация относно поддръжката и евентуален ремонт.
    Разглобяем или лепен казан, цена на части и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #12

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Здравейте отново,
    след няколкодневно обикаляне по различни магазини в опит да попадна на по-разбиращ консултант,
    от който да измъкна повече инфо, започнах да харесвам все повече БОШа:

    - изглежда по здрав и масивен

    - има допълнителни шумоизолации, което го прави по-тих от АЕГ-то - БОШа е 44 на 68 db докато АЕГ е 47 на 75 db съответно при пране и центрофуга

    - БОША е с по голям барабан 65л сравнено с 55 на АЕГ - това не знам като предимство ли да го посоча

    - предимствата на АЕГ са малко повече екстри - ОКОМИКС - предварително смесване на препарат и вода и функция ПАРА

    Така, че засега клоня към БОШ, ако има някой с реални впечатления от този модел моля да ги сподели.

    Още нещо което ме интересува, може ли да се провери кои години са пуснати двата модела, аз не можах да открия.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #13

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Здравей, спря ли се на марка и модел? Купи ли я? Нашето домакинство сме с Бош-а от няколко месеца и сме доволни. Тиха е верно, пере добре, има готини функций и благини които ги ползваме всеки път при пране с нея. Общо взето има всичко което всяка една модерна пералня в наше време трябва да има. Ние преди да се спрем на този модел и марка гледахме Миле, за същите пари /около 1400-1500 лв/, но доста по орязана от към функций спрямо точно този Бош. Милето нямаше aqua stop, нямаше осветление вътре, беше 7 кг спрямо 8 кг за Бош-а, оборотите на центрофуга бяха и те надолу, общо взето глезотийки които е ясно, че всички можем без тях, но е по-добре да ги има, нали?! АЕГ автоматично отпадна след първата огледана на живо във веригите. Качеството на изработка на дребните детайли беше от земята до небето, представих си зад лъскавата обвивка отвън, каква ли би била изработката отвътре... Така, че ако все още не си взел нещо, се цели в Бош-а.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #14

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    Много благодаря за коментара
    И аз така се бях залетял към АЕГ, имат по-добра презентация, не може да им се отрече.
    Но в течение на близо 1 месец след много четене и гледане се преориентирах към БОШ-а.
    Сега се чудя дали да я взема на текущата промоция 1349 лева или да чакам блек фрайдей, когато евентуално ще е с около 30 лева наодолу.
    Най вероятно ще я взема сега защото в лудницата на блек фрайдей ще се псувам ако ида в техното да пазарувам

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #15

    Отговор: Избор на пералня между Бош и АЕГ???

    АЕГ са с 5г гаранция .. това мисля приключва темата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на пералня
    От Nikito82 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-19, 15:28
  2. Избор на пералня до 500-550 лв.
    От nikibol във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-17, 23:30
  3. Избор на slim пералня?
    От solo5 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-03-15, 11:12
  4. Избор на пералня - спешно.
    От a.petlichkov във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-15, 00:05
  5. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе