Резултати от 1 до 5 от общо 5

Помощ при покупка на нова пералня-AEG L-7FEE48S или BOSCH WAN24162BY

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #1

    Помощ при покупка на нова пералня-AEG L-7FEE48S или BOSCH WAN24162BY

    Здравейте,приятели,нуждая се от вашата помощ при избор на нова пералня.Изборът е между тези 2 модела:
    https://www.technomarket.bg/peralni/...ee48s-09151737
    https://www.technomarket.bg/peralni/...162by-09175167
    Бях се спрял на AEG-то,но продавача ме замъкна при Bosh-a,като изтъкна следните причини:
    -лагерите на AEG-то са капсуловани и се разбивали за 3 години
    -лошо сервизно обслужване от AEG
    -по висока цена
    -по тесен и висок барабан от което следват вибрации и т. н.
    +лагерите на Bosh-a били сменями(не са капсуловани)-ВЯРНО ли е това твърдение и решаващо ли е за избора ми?
    +по ниска цена на Bosh-a
    +по добро качество на Bosh-a
    +лопатките на барабана на Bosh-a са метални,а не пластмасови,които се чупели
    И 2-та модела в момента са с 0% лихва,което ме привлече и удовлетворява.По принцип AEG-то ми хареса много повече и като
    визия и като качества(от това което съм чел за марката),предимството на Bosh-a е 140лв.по-ниска цена.Моля за вашите съвети
    и препоръки,кой от 2-та модела да избера.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Помощ при покупка на нова пералня-AEG L-7FEE48S или BOSCH WAN24162BY

    Като гледам наличностите, и двата модела са мостри там.
    Bosch-а е по-шумен при работа, лопатките да не те притесняват, гледай релефа на барабана и дали има функциите, които ползваш (не общата бройка програми)..
    Вземай каквото ти харесва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Като гледам наличностите, и двата модела са мостри там.
    Bosch-а е по-шумен при работа, лопатките да не те притесняват, гледай релефа на барабана и дали има функциите, които ползваш (не общата бройка програми)..
    Вземай каквото ти харесва.
    Благодаря за отговора,а това,че лагерите на Bosh-a не са капсуловани и могат да се подменят (макар,че не съм сигурен дали е така в действителност) сериозно предимство ли е?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4

    Отговор: Помощ при покупка на нова пералня-AEG L-7FEE48S или BOSCH WAN24162BY

    Това продавачът няма как да го знае. Освен това производителите постоянно "усъвършенстват" изделията си в посока кратък експлоатационен период и смяна на цели възли, а не на отделни части.
    Ако не си сервизен техник, това какви са лагерите и дали е разглобяем казана няма абсолютно никакво значение за теб. Цената за ремонта с частите (оригинални или с такова качество) е ако не цялата, то 1/2 от тази на нова no-name пералня. А и след 5 години я камилата, я камиларя.
    Сервизът на двете марки е един и същ - България Сервиз.

    Взимай тази, която е с по-голяма пълна гаранция от вносителя. И не е задължително да е най-скъпият, с най-големия обем или големи обороти (1000 са напълно достатъчни) от моделите на съответната марка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #5
    Благодаря за съветите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на нова пералня.
    От nstoynov във форум Бяла техника
    Отговори: 131
    Последно: 13-10-19, 15:09
  2. Отговори: 3
    Последно: 24-08-18, 09:59
  3. Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20
    От dps62 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 29
    Последно: 28-02-18, 19:35
  4. Проблем с пералня bosch
    От elmarr във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-13, 13:44
  5. Продавам качественна прахосмукачка BOSCH BSG72223 нова
    От mitak1969 във форум Приключили продажби
    Отговори: 14
    Последно: 22-12-10, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе