Резултати от 1 до 4 от общо 4

въпрос за бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #1

    въпрос за бойлер

    Здравейте,

    Дилемата е следната. Бойлер Дипломат, неръждаем водосъдържател, 80л вертикален. Моделът изглежда е стар, защото на входящата тръба оригинално имаше вкарана една пластмасова тръбичка, затапена отгоре и с няколко отвора отстрани за разпръскване на студената вода към дъното. Обаче тази пластмасова тръбичка макар видимо да е здрава, влиза много хлабаво в металната, при пълнене на бойлера, чух звук, от който разбрах, че тръбичката се е изстреляла навътре от налягането на водата и е на дъното на водосъдържателя, т.е. никаква работа не върши в момента. Всичко това се установи след ремонт, свързан с подмяна на нагревателя, при което се наложи сваляне на фланеца и подмяна на нагревателя заедно с уплътненията.

    Питах в сервиза на Елдом, и там се учудиха, казаха, че сега ги правят с нещо метално заварено, което не позволява на студената вода да отива нагоре, но при мен това го няма. И двете метални тръбички - и входящата и изходящата са заварени наравно отвътре с водосъдържателя. Съответно за изходящата е ясно - там си сложих такава от неръждавейка, каквато се продава в магазините за резервни части, но за входящата не знам какво да измисля.

    В сервиза казаха, че такива нямат, и ме посъветваха да сложа полипропиленова, която да запуша отгоре с нагряване и стискане и да разпробия отстрани, но знам, че полипропиленовите не издържат дълго в бойлер.
    Друг вариант - да се ползва тръбичка от парнаджийските, пак разпробита отстрани, но как да я затапя отгоре?
    Някакви други идеи можете ли да ми дадете? Бойлера и сега си работи добре, но предполагам, че водата по-бързо ще изстива поради по-активното смесване на топлата вода в горния край със студената водя, която идва отдолу.

    Всякакви идеи са добре дошли пък ще видим накрая как ще се реши този проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2

    Отговор: въпрос за бойлер

    Нашите имат бойлер EUROLUX, не го знам български ли е какъв е, но е над 15г и едната тръба - тази за топлата вода която стига почти до тавана със сигурност е полипропиленова. Явно от топлината горе се беше размекнала и деформирала на върха и топлата вода едвам течеше. Беше станала е така /\.
    Отрязахме я 2см по-надолу и готово.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3

    Отговор: въпрос за бойлер


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: въпрос за бойлер

    Ако можех да сложа такъв завой щеше да е чудесно, но за съжаление не виждам как това ще стане с фитингите от тези линкове.
    Аз не мога да заварявам неръждавейка, още по-малко вътре във водосъдържателя. А тези фитинги от линковете са с твърде голям диаметър. Разпръсквача за входящата вода трябва да може да влезе плътно в тръба половин цол, каквато е входящата тръбичка, заварена за водосъдържателя.

    Мисля си, че може би най-лесно ще е да огъна една парнаджийска тръбичка, тя може би ще пасне по размер. Но ми се щеше да разпръсква в различни посоки, а не да предизвика кръгово движение на водата или пък да е насочена към нагревателя директно.
    Този пост е редактиран от movx2000; 30-11-19 в 20:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за хоризонтален бойлер
    От Yasen6275 във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-15, 20:54
  2. Въпрос за (комбиниран) клапан на бойлер
    От deasa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-10, 22:05
  3. Въпрос за топла вода от бойлер
    От veskob във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 06-08-09, 08:30
  4. Въпрос за Хасковски бойлер............
    От Tonyo във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-08, 16:16
  5. Въпрос за 10 литров бойлер
    От fiuri във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-02-08, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе