Резултати от 1 до 13 от общо 13

Bosch и AEG - страна на производство :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1

    Bosch и AEG - страна на производство :)

    Здравейте
    Ще започвам голям ремонт на кухнята и ще сменям всичката техника. Спрял съм се на уреди Bosch , като все още имам колебания дали да не взема AEG (иска ми се предимно една марка да ползвам). Прави ми впечатление ,че по форумите се говори за това къде е произведен електроуреда. Как да разбера страната на произход?. Ясно е ,че от съкращението на буквите в модела идва цялата работа ,но дали някъде се намира легенда за всички уреди ? Подразбира се ,че се търси родено в Германия . Печка, котлони, хладилник, аспиратор и съдомиялна.. . Всичко ще е за вграждане.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Единствено за съдомиялните зная, че всички на 45 см се правят само в Германия (за Бош става дума) това с една марка за всичко ... ти си знаеш.

    Малко като в тоя клип звучи
    https://vm.tiktok.com/ZSu3LAAn/

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #3

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Единствено за съдомиялните зная, че всички на 45 см се правят само в Германия (за Бош става дума) това с една марка за всичко ... ти си знаеш.

    Малко като в тоя клип звучи
    https://vm.tiktok.com/ZSu3LAAn/
    Хахаха Евала за клипа ! Напълно съм съгласен с теб.. Принципно хич не робувам на марки ,но като харесам нещо обикновенно съм се базирал на разни критерии , които съвпадат с артикулите на дадена марка... От там се получава нанизването на няколко уреда от една марка.. Уж най-много държа на качеството и баланса в екстрите. Няма да купувам от скъпите модели ,а по-скоро към средния клас. По-евтините марки (като цена) предлагат доста повече екстри за тези пари,но от стажа ми в автомобилната сфера предпочитам качество в изработката

    п.с тепърва проучвам какво и къде има за това съм малко объркан Не са ми спешни ,но исках да проуча марките и моделите ,за да се оглеждам следващите 2 месеца за евентуална "мега разпродажба" хахаха

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #4

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Не е вярно че всички Бош на 45см се правят в Германия. Аз използвам за справка понякога сайта на veto.bg там пише конкретно кой уред къде е произведен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Съдомиялните и хладилниците на Бош за нашия пазар, в най-добрия случай, са в Полша.
    Фурните и плотовете имат шанс да са в Германия, на Нефф са 100% в Германия, аз бих заложил на Нефф.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #6

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    По-високите серии уреди на Бош са правени в Германия. И на съдомиялната ни и на фурната в метала има щампован надпис made in germany, за БГ пазара си бяха с книжки на български и гаранционни карти от Бош. Вече колко си струва да се държи да са произведени там е друг въпрос. Нефф разбира се ще са по-добри. Те санай високия клас уреди на коцерна Бош-Сименс.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #7

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Рядко една фирма може да направи среден клас и телевизор и кафемашина и т.н. Има си лидери в различните технологии. Не е добра идея всичко да е една марка в среден и нисък клас. Ако можеш да купиш мийле - става.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #8

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    . Те санай високия клас уреди на коцерна Бош-Сименс.
    Не са Нефф, една друга марка е, ама ич нема да ти харесат цените .

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #9

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Мерси много за съветите ! Както споменах не се зачеквам толкова да са една марка уредите.. Както и не мисля да харча много пари за тях. Например за фурна се загледах в BOSCH HBG5370S0 и BOSCH HBA554ES0. По-скоро в този ценови клас бих се вписал. Харесват ми каталитичните панели (но е само отзад на първия ) и плавното затваряне (на това хич не държа) + телескопичните водачи. 5 години гаранция също е голям +. Тепърва събирам мнения и информация за този тип електроуреди. Ще видя и какво ще се появи покрай "черен петък".
    п.с за плот нещо около BOSCH PKN645FP1E гледам
    Този пост е редактиран от Globe; 04-10-20 в 21:58.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Предполагам говориш за Gaggenau, но те май не се предлагат за нашия пазар, дори и да можеш да си ги позволиш, така че ако се държи на качество Neff или Miele, ако ти се дават 20-30% отгоре. Но официалните представители правят добри отстъпки ако си вземеш всичко от тях.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #11

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Някой дали случайно знае за главни разлики между Серия 4 и Серия 6 на Бош? Освен ,че 6 трябва да е по-висок клас...?! Защото 2-те фурни, които съм загледал са различна серия.. Тази , която е серия 6 има плавно затваряне (не е налични при всички от серия 6..) ,но каталитичния панел е само отзад.. ,а тази серия 4 всички панели са каталитични?! Реално не видях друга разлика конкретно между тях?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #12

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    За 200лв отгоре на Бошовете които гледаш има Миле, пак с тел. водачи.
    И Rakeem ти е писал за Миле-то.Тежи 5 кила отгоре - дали не е с по дебели ламарини примерно .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #13

    Отговор: Bosch и AEG - страна на производство :)

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не са Нефф, една друга марка е, ама ич нема да ти харесат цените .
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Предполагам говориш за Gaggenau, но те май не се предлагат за нашия пазар, дори и да можеш да си ги позволиш, така че ако се държи на качество Neff или Miele, ако ти се дават 20-30% отгоре. Но официалните представители правят добри отстъпки ако си вземеш всичко от тях.
    Да не пропуснем от немското трио и Küppersbusch от Гелзенкирхен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-09-14, 14:01
  2. Microsoft пусна Windows 8 за производство
    От nikolin във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 05-08-12, 05:55
  3. Отговори: 17
    Последно: 03-04-12, 00:40
  4. Conegliano чие производство е?
    От NO CARRIER във форум Друга битова техника
    Отговори: 32
    Последно: 18-01-10, 17:40
  5. Тапети собствено производство
    От Aliana във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-09, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе