Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem

Проблем със съдомиялна АЕГ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    15
    #1

    Проблем със съдомиялна АЕГ

    Здравейте закупих съдомиялна АЕГ ffb62400pm. Свързах машината, настроих я и пуснах в описанието като "за първи път". Пуснах я на кратка програма, понеже пишеше, че може която и да е да се избере, та избрах 30 минутна, като накрая замръзна часовника на 0:01 и стоеше индикатора за измиване светнат и само пълнеше и изхвърляше водата. Реших да я спра от контакта и да отворя да погледна да не би да не съм махнал някой стиропор или нещо друго, след което я затворих, включих я пак, пуснах ЕСО програмата и след няколко минути светна грешка '30, която в упътването пише, че се е активирал Aquastop-а. Има ли вариант аз да съм я бъгнал и да мога да изчистя сам грешката или трябва да викам сервиз?
    П.п. Понеже не можах да я поместя заради 1 см под плота с котлони в магазина казаха, че мога да махна горния панел( таблата) и в описанието за монтаж също беше описано като вариант. Това влияе ли на гаранцията?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Изключия я, спри й водата и се обади на сервиза,а ако си я взел скоро онлайн, направо я връщай. Това че си махнал капака не трябва да те притеснява, щом е посочено в упътването като опция.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Онлайн съм я вземал, обаче е с кредит на изплащане без оскъпяване. Отделно днеска бях звънял и в АЕГ за всеки случай преди да махна капака и оттам казаха, че се нарушавала гаранцията и като попитай, тогава защо е дадено като опция получих мълчание. Ще се обадя първо в сервиз да дойдат и тогава ще видя как ще процедираме. Благодаря за отговора!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Изключия я, спри й водата и се обади на сервиза,а ако си я взел скоро онлайн, направо я връщай. Това че си махнал капака не трябва да те притеснява, щом е посочено в упътването като опция.
    Онлайн съм я вземал, обаче е с кредит на изплащане без оскъпяване. Отделно днеска бях звънял и в АЕГ за всеки случай преди да махна капака и оттам казаха, че се нарушавала гаранцията и като попитай, тогава защо е дадено като опция получих мълчание. Ще се обадя първо в сервиз да дойдат и тогава ще видя как ще процедираме. Благодаря за отговора!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Не можеш да се обадиш директно на сервиза!
    Само през обявения национален телфон.
    Прочети си гаранционните условия!

    Сглобявай, опаковай и я връщай направо. Влезе ли в сервиза не се знае в какво състояние ще я получиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не можеш да се обадиш директно на сервиза!
    Само през обявения национален телфон.
    Прочети си гаранционните условия!

    Сглобявай, опаковай и я връщай направо. Влезе ли в сервиза не се знае в какво състояние ще я получиш.
    Добре, обаче има вече сипана сол и вода в машината, понеже проблема се появи след като я включеих за първи път според инструкциите. Как да източа тази вода и може ли да се транспортира така, докато е пълна с вода и сол или първо да звъня в АЕГ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    https://www.youtube.com/watch?v=W432vwBjdaQ

    Не може да се транспортира с водата, естествено!
    Да не си бутнал нещо при свалянето на капака/панела?
    Прочети раздела в упътването за отстраняване на проблеми.
    Потърси в нета и YouTube как става номера с Reset и / или принудително изпомпване на водата за AEG, Electrolux, Zanussi.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 21-11-20 в 19:33.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=W432vwBjdaQ

    Не може да се транспортира с водата, естествено!
    Да не си бутнал нещо при свалянето на капака/панела?
    Прочети раздела в упътването за отстраняване на проблеми.
    Потърси в нета и YouTube как става номера с Reset и / или принудително изпомпване на водата за AEG, Electrolux, Zanussi.
    Благодаря! При свързването спазвах всичко, както е в описанието. Само маркучите не минават по пода, Ами през средата на преградата на съседния шкаф, който е под мивката, където са сифона и крана за вода, но не мисля че това е проблем, защото ако беше, то нямаше да върти цялата програма до край и накрая да даде грешка. По време на програмата чувах как уреда си пълнеше и изхвърляше водата, така че свръзките са наред, нивелацията също. Ходих в търговската верига, оттам казаха, че ще звъннат в понеделник на АЕГ и ще ме информират как ще процедираме. Като аз исках замяна на стоката и не искам да се ангажирам със сервиз, както ме посъветвахте. Ако се правят на разсеяни,ще се възползвам от клаузата,която предлага търг. верига за връщане на стоката до 60 дни от покупката или ще търся КЗП...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ


  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Средно ниво ми е руският! Разгледах сайтовете, но към момента смятам да не я разглабям, защото все пак е чисто нова буквално и не искам да имам проблеми с гаранцията.
    Прилагам снимки как минават и маркучите на миялната. IMG_20201122_091342.jpgIMG_20201122_091230.jpgIMG_20201122_091223.jpgIMG_20201122_091146.jpg

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Цитат Първоначално публикувано от pohoki Виж публикацията
    Благодаря! При свързването спазвах всичко, както е в описанието. Само маркучите не минават по пода, Ами през средата на преградата на съседния шкаф,
    Moже точно това да ти е проблема. И на моят съдомиялна е посочено, че мъркучите трябва да се минат по пода, така като ги качваш вероятно правиш воден трап. Изкарай я, извади маркучите и ги пусни по пода до сифона да видиш дали няма да се оправи.
    tanatos одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Проблем със съдомиялна АЕГ

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Moже точно това да ти е проблема. И на моят съдомиялна е посочено, че мъркучите трябва да се минат по пода, така като ги качваш вероятно правиш воден трап. Изкарай я, извади маркучите и ги пусни по пода до сифона да видиш дали няма да се оправи.
    Ще опитам, но ако това е проблема, щеше ли да изкара цялата програма?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pohoki Виж публикацията
    Ще опитам, но ако това е проблема, щеше ли да изкара цялата програма?
    Извадих я и я вързах, през шкафа. Нямаше грешка на дисплея, пуснах програма на 30 минути и малко след като снимах клипа отново даде същата грешка '30 Ето видео как съм я свързал https://drive.google.com/file/d/1ZUd...w?usp=drivesdk
    Този пост е редактиран от pohoki; 22-11-20 в 11:03.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със съдомиялна
    От avalon4o във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-07-17, 07:07
  2. Проблем със съдомиялна Candy.
    От adgj във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 25-08-15, 01:22
  3. Проблем със съдомиялна
    От li4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 15:27
  4. Съдомиялна Gorenje GVI 682 S1 - проблем
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-12, 17:23
  5. Проблем съдомиялна Indesit DI72
    От Тихо във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-10, 08:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе