Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By inches9
  • 1 Post By kokovox

Пералня + сушилня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #1

    Пералня + сушилня

    Здравейте Приятели,
    Дайте съвет за пералня и сушилня.
    Пералнята да е среден клас а сушилнята малко по-висок клас.
    За сушилня съм готов да извадя 1000-1100 лв, може ли да се намери нещо хубаво в този диапазон от Electrolux/Aeg?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Пералня + сушилня

    С този бюджет можеш да си позволиш среден и висок клас, ама на старо. То няма нищо лошо. Поне ще вземеш нещо наистина качествено правено в Германия. Аз бих взел на старо, отколкото някое турско/китайска/полска ширпотреба правена за Източна Европа.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #3

    Отговор: Пералня + сушилня

    Сушилнята гледай да е с термопомпа.1 100 лв. са напълно достаъчни за добър клас.Вкл. AEG

    https://www.tehnomix.bg/edra-byala-t...termopompa/aeg

    А перални среден клас колкото искаш.
    И в никакъв случай не бих гледал втора употреба.Не всеки в Германия си купува скъпа кола,но всички си купуват нови.
    podredko и tony34al харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4

    Отговор: Пералня + сушилня

    Абе то, ако средната заплата в България е 7500лв, каквато е в Германия, никой нищо на старо нямаше купува и средния клас пералня машина щеше да е 2000лв вместо 700лв. Че сме бедни бедни сме, но поне имаме достъп до втора ръка първо качество уреди на достъпни за нашата черга цени. Също имаме достъп и до шир-потреба китайско/турски/полски уреди, които я си изкарат гаранцията, я не. Аз вече си опатих няколко пъти с разни нови Горене, Беко Мидеи, Кандита и тем подобни боклуци.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #5

    Отговор: Пералня + сушилня

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    С този бюджет можеш да си позволиш среден и висок клас, ама на старо. То няма нищо лошо. Поне ще вземеш нещо наистина качествено правено в Германия. Аз бих взел на старо, отколкото някое турско/китайска/полска ширпотреба правена за Източна Европа.

    Благодаря,
    Ако какво ще кажеш за тези Electrolux (имам 2 фурни от тях страхотни) не виждам някакви разлики между тях а разликата в цената е 300-400 лв.
    https://www.technomarket.bg/produkti...i;b=ELECTROLUX

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #6

    Отговор: Пералня + сушилня

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Абе то, ако средната заплата в България е 7500лв, каквато е в Германия, никой нищо на старо нямаше купува и средния клас пералня машина щеше да е 2000лв вместо 700лв. Че сме бедни бедни сме, но поне имаме достъп до втора ръка първо качество уреди на достъпни за нашата черга цени. Също имаме достъп и до шир-потреба китайско/турски/полски уреди, които я си изкарат гаранцията, я не. Аз вече си опатих няколко пъти с разни нови Горене, Беко Мидеи, Кандита и тем подобни боклуци.
    Средната заплата е такава ,каквато е.Първо качество втора ...или трета употреба-няма.Ако имаше Германците щяха да си ги държат,а не да ги изхвърлят на боклука,
    Последните 2 перални-SAMSUNG-15год. работа и AEG oт 7/8 год. не съм ги поглеждал.Ама ако иска човека може да си купи п2у-парите са си негови.

    >ilhanbg

    AEG/ELECTROLUX сигурно занеш ,че са под една шапка и доколкото знам са подобни като качество.E/LUX са малко по-евтини,мисля.
    Едва ли някой може да ти каже нещо за всеки конкретен модел.Даже и да е майстор -да не ги е пробвал всичките?
    По добре си избери конкретен модел по характеристики и питай само дали има често срещан ,повтарящ се проблем.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #7

    Отговор: Пералня + сушилня

    Втора ръка не бих взел в никакъв случай. Те ако са хубави няма да ги хвърлят
    Да знам, че Electrolux/Aeg са на една поточна линия и предполгам, че са едни и същи само дизайна е различен и има вероятност първите да са малко по-евтини.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #8

    Отговор: Пералня + сушилня

    Дето са 1100 там са и 1300 , за 1300 Мийле се взима...

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #9

    Отговор: Пералня + сушилня

    Електролукс може и да са по-свестни, но не знам. Имам сушилня Горение в този ценови клас и не бих я препоръчал (за 2 години имах счупена турбина и програматор). Не знам дали за същите пари Електролукс използват по-добри части.
    Фурна е едно, а пералня/сушилня друго. Второто има движещи части и има значение, какви са му частите.
    Отделно не бих пазарувал от Техномаркет. Притежателя е оффшорка и заплатите в България никога няма да се вдигнат значително, докато купуваме от мафиоти. Техномикс (technomix.bg) е читава малка фирма с добро обслужване, добри цени и собственици, които не се крият зад оффшорки (давам ги като пример).

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #10

    Отговор: Пералня + сушилня

    Хубаво препоръчвате Техномикс, но в дълбоката провинция (Варна) ги нема тези магазини

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Пералня + сушилня

    имам 8-ма серия сушилня и пералня на АЕГ-много съм доволен,но ако имах парите КЕШ,бих купил ВТОРА РАДОСТ още по-висок клас машина,например МИЙЛЕ

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #12

    Отговор: Пералня + сушилня

    Цитат Първоначално публикувано от ilhanbg Виж публикацията
    Хубаво препоръчвате Техномикс, но в дълбоката провинция (Варна) ги нема тези магазини
    Поръчай по Интернет и ще ти доставят каквито искаш. Можеш да върнеш продукта до 2 седмици, ако не ти харесва. Това го няма с покупките, които не са по Интернет.
    podredko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с пералня и сушилня LG
    От MadHead във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-19, 19:25
  2. Пералня / сушилня с компресор
    От koko-bg във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 14:31
  3. Въпрос: Пералня/Сушилня
    От blago във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-07, 20:56
  4. Пералня Candy със сушилня CMD 126
    От sunshine във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-07, 13:10
  5. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе