Резултати от 1 до 12 от общо 12

Необходим ли е външен ключ за бойлер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #1

    Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    Та това е въпросът - необходимо ли е да монтирам външен ключ за бойлер, който обикновено работи постоянно?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #2

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    дали ще е превключвател или отделен предпазител в таблото - въпрос на личен избор и удобство. аз лично имам и двете.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #3

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    На отделен предпазител е, но се чудя дали да не използвам неговото си копче в редките случаи, когато ми трябва да го изключа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    При тези обстоятелства не е необходимо, но ако искаш още един ключ да ти виси на стената, слагай.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #5

    Re: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    ако ще го включваш/изключваш по няколко пъти в седмицата си сложи външен ключ. Аз поне така бих направил.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #6

    Отговор: Re: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    Говорим за изключване 3-4 пъти в годината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    Външен винаги е полезен, стават фалове, да не дава Господ,с меки връзки и т.н. по бойлера и е добре да има от къде да прекъснеш захранването по-далечко от бойлера.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #8

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    Ползвай предпазителя щом е 3-4 пъти годишно.
    Излишни неща не ти трябват.

    Аз ако така го ползвах и ключа на бойлера щях да шунтирам.
    За предпочитане ако може изключвай когато е загрял, т.е. няма консумация.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #9

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    Не знам какъв е бойлера, може да е умен, но с умен ключ можеш да си направиш таймер кога да се включва и изключва и да използваш повече нощна електроенергия. Другото е че имаш възможност да го включваш и изключваш дистанционно. Не е наложително, но някой път е удобно.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    +1

    При мен съм и с външен и на бойлера и използвах само този на бойлера - за 8 години 2 пъти ми се разваля на бойлера ключа, защото изключвам от него, а не от външния.

    Сега съм решил да махна външния ключ който у без това не ползвам и на негово място да сложа таймер-ключ, който да включва бойлера в 5'00 сутринта и да го изключва в 6'00 часа.

    А бойлера ще е постоянно включен от своя си ключ.Така се запазва и термостата на бойлера по-дълго здрав.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #11

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    И аз съм по описаната по-горе схема, външен ключ, който е постоянно включен и след него смарт контакт от който през телефона си съставям графици и контролирам отдалечено. Удобно е, особено когато се връщам от път.
    Към колегата по-горе, защо термостата на бойлера се запазва по-дълго здрав? И с този 1 час работа, стига ли ти двама човека да се изкъпят спокойно? Моя го държа на 60 градуса и при напълно загрял е достатъчен, но го включвам мин. за по 3 часа вечер, а той си изключва когато загрее.
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 14-05-21 в 10:13.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Отговор: Необходим ли е външен ключ за бойлер?

    Защото по рядко работи/изключва термостата.
    Тоест той няма да прекъсва захранването/нагряването на реотана на бойлера, а ще го спира смарт ключа.В този смисъл термостата "ще работи наполовина"- почти няма да стига до изключване през повечето време на годината.



    Брой ги като цикли -всеки един до изключване от термостата .Ако не го "мъчиш" може и 10 години да изкара.
    Сега нямам смарт ключ.Ще имам.

    То и аз зимата го оставям да изключва сам през термостата, НО:

    1. Самият термостат има регулатор на температурата от - до + и може в приличен диапазон да се регулира.
    Та "загрятата вода" е нещо относително - може да е загрята до 55 градуса, може да е и до 85 градуса.
    При последната температура ми стига дори почти за 2 дни дори зимата, ако не е много студена(зимата).И то за 2-ма човека.80 литра не са малко за 2-ма човека.

    Лятото 30 минути на денонощие ще ми стига, то и без това навън ще е 34-35 градуса и повече и се къпя с хладка вода, та дори ако съм "прегрял" когато се прибера може и само със студена вода да се освежа...Поне на мен при 35+ градуса навън ми действа доста освежаващо.

    А това което ме питаш- времето на загряване не зависи само от времето на загряване, а преди всичко от температурата на водата която се загрява, тоест колко студена е/влиза в бойлера преди да започне стоплянето й.

    Аз съм на последен етаж и докато дойде до мен се се "отвърнала " по тръбите през различните апартаменти под мен.
    Например на партера има магазин и дори лятото независимо от горещината водата за пиене от чешмата му е приятно студена за пиене, а горе при мен си е като сгрята от слънцето бира колкото и да я източвам...Затова пия вода от хладилника лятото, та и пролетта до късна есен.

    Всичко е относително и не еднакво...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ключ за бойлер
    От pgv70 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 45
    Последно: 16-08-23, 22:57
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-02-15, 18:28
  3. Външен плеър плюс отделен външен HDD или плеър с WiFi
    От chefobg във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 17-04-12, 15:22
  4. Отговори: 11
    Последно: 19-06-08, 01:05
  5. Необходим ли е някакъв софтуеър за ТV out
    От ivan_76 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 09-05-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе