Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Kasap

Бойлер Елдом + Sonoff TH16

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #1

    Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    След известно замисляне реших да не сменям 4 годишния бойлер Елдом с термопомпен Аристон , а да се опитам да го направя малко по-умен. Тоест да се възползва максимално от нощната тарифа , и един път седмично да вдига Т° до 70 заради легионелата.
    За целта добавих един Sonoff TH16 . Настроих бойлерния термостат на 72 за да не ме ограничава той. На смарт суича настройките са сутрин преди 6 да вдигне 60 градуса , през деня да изчака да падне чак до 40 преди да включи и да я повиши само до 45 , един път седмично да вдигне до 70.
    С температурния контрол нещата се получиха добре , но с мониторинга на консумацията не се получава , TH16 не поддържа такива опции. За целта добавих и още един Sonoff POW-R2 ,временно докато направя донастройките.
    Въпроса ми е някой намерил ли е по-добри варианти за контрол и мониторинг , не е задължително да има достъп през апликейшън и нет , може и само локално да се настройва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #2

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    На моите бойлери имам Shelly1PM без темп. сензор. Може да се добави Shelly Add-on който поддръжа до 3 темп. сензора. Работи локално, работи и през облак.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    На моите бойлери имам Shelly1PM без темп. сензор. Може да се добави Shelly Add-on който поддръжа до 3 темп. сензора. Работи локално, работи и през облак.
    В къщи - аналогичен сетъп. Но 1РМ има вграден термосензор, който може да служи за ориентир за постигане на определена температура, особено ако прикрепиш шелито към водосъдържателя. Всичко това е с уговорката, че не ни е необходимо точно измерване, а само относителна индикация.
    morfei1 одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Не знам дали няма да се сметне за реклама ако е така може да изтриете мнението ми. В къщи ползвам контролер за бойлер на натурела и има всичките екстри които се търсят

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    аз като технически много малко грамотен-да попитам.кава е цялата идея на упражнението?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Разгледах дата на натурела , имат интересни неща но нямат обявени цени. Сподели ако може точния модел на твоя контролер и цена! В менюто не видях настройки на температурата з ON , само за OFF.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Моя е за парно слънчев колектор и Ел нагревател купувал съм го преди 4 години беше около 110лв ,но сега колко е не знам. Настройва се делта при която да включва. Освен това е с три сензора горе средата и долу включва по средния изключва по долния ако искаш естествено

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Цитат Първоначално публикувано от Билян Виж публикацията
    Не знам дали няма да се сметне за реклама ако е така може да изтриете мнението ми. В къщи ползвам контролер за бойлер на натурела и има всичките екстри които се търсят
    Идеята е повече консумация на нощна тарифа. В момента само 20% от сметката ми е нощен ток.
    Има и други екстри като борбата с легионелата , възможността при дълго отсъствие от вкъщи да пуснете бойлера в часа преди да се приберете , мониторинга на потреблението и диагностиката как се справя награвелателя (трябва да имате база за сравнение). Има го и това че се намалят ON-OFF циклите ,което удължава живота на ел.компонентите.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Има всичките тези неща прочети му инструкциите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Така и не намрих ценова листа.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Бойлер Елдом + Sonoff TH16

    Обади им се

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер Елдом или Теси
    От taralion във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 17-06-21, 00:04
  2. Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow
    От ^Rokera^ във форум Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 29-04-19, 11:06
  3. Проблем с бойлер ЕЛДОМ
    От vasilray65 във форум Бяла техника
    Отговори: 40
    Последно: 10-03-18, 00:23
  4. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  5. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе