Резултати от 1 до 9 от общо 9

Малко статистика за марките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #1

    Малко статистика за марките

    Хрумна ми една идея - да направя един оглед на блоковете около нас, да видя какви марки климатици имат съседите. Въоръжих се с бинкъл и се закьорих. От около 80-те машини, които преброих - 90% бяха Осака. На второ място бяха Хаерите, като имаше доста с лепенки "инвертор". На трето място се класират Мидеите, после Панасониците. Също така видях 2-3 Неота, 2 Фуджита /в един и същи блок и вход - явно съседска реклама е сработила /, цял един Самсунг, един Хайсенс, едно LG. Видях и едно Хитачи /14KH-познах го по външното тяло/.
    Аз съм от Бургас. Интересни заключения могат да се направят, но това, което ми се набива на очите е, че повечето са предпочели по-евтиното...
    Разкажете как е около вас.

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #2

    Re: Малко статистика

    Около нас-почти същата картинка като при теб90 процента Осака,след това Мидеа,Ел Джи,Чиго,по-малък процент самсунг,Мицубиши...Хайер-ите са много малък процент,виждал съм и два Шарп-аОсаката рулираОня ден бях малко по София-некъв булевард-Панасоници колкото щеш,гаранция има и маркови клими,но аз по тия баровски квартали не съм ходил,но ми прави впечатление,че в по-големите градове хората знаят какво да купуват,влагат повечко пари за по-качествени изделия.Провинцията...Осака,мамата си трака

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #3

    Re: Малко статистика

    Ех,пари париииии......

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #4

    Re: Малко статистика

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Около нас-почти същата картинка като при теб90 процента Осака,след това Мидеа,Ел Джи,Чиго,по-малък процент самсунг,Мицубиши...Хайер-ите са много малък процент,виждал съм и два Шарп-аОсаката рулираОня ден бях малко по София-некъв булевард-Панасоници колкото щеш,гаранция има и маркови клими,но аз по тия баровски квартали не съм ходил,но ми прави впечатление,че в по-големите градове хората знаят какво да купуват,влагат повечко пари за по-качествени изделия.Провинцията...Осака,мамата си трака
    Ами те и по провинцията хората знаят какво да купуват, ама в провинцията заплата 180 лв, в София 1000 лв

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #5

    Re: Малко статистика

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    Ами те и по провинцията хората знаят какво да купуват, ама в провинцията заплата 180 лв, в София 1000 лв
    Абе сигурно!Ама митничарска къща в Свиленград,дето климата не е монтирана където трябва,а в коридора.....Бе то не е за коментар.Кой ги наложи тези разбирания...АМА ПЛАЩАТ!!!!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #6

    Re: Малко статистика

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Абе сигурно!Ама митничарска къща в Свиленград,дето климата не е монтирана където трябва,а в коридора.....Бе то не е за коментар.Кой ги наложи тези разбирания...АМА ПЛАЩАТ!!!!
    ? Свиленград си е Свиленград. Тук там има няколко места с малко по-заможно население, останалото е беднотия.
    Не знаели хората какво да си купят. Знаят те, ама се опитай да им обясниш как да го направят със 150 лв заплата. И след това обяснявайте колко били образовани софиянци, че знаели да си купуват Панасоник, а простолюдието по провинцията е задръстено и не знае що е то Панасоник, а купува Осака.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re: Малко статистика

    При нас полужението е следното:
    1. Мидеа
    2. Осака
    3. LG
    4. Панасоник
    5. Фидж. Дженерал
    5. Маркови и немаркови преобладават от различни марки.

  10. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #8

    Re: Малко статистика

    ivkony,да не си останал с грешното впечатление че аз съм софиянец...от дълбоката провинция съм,но съм фен на интернет,а и опатих с един климатик от ниския ценови клас,затова,да си избера хубав климатик ми помогна много тоя форум.Аз имам малко повече финансови възможности от хората ,дето взимат по 180 лева,но аз всичките ми климатици съм ги купил със заеми,сега ги изплащам,така че много добре знам защо хората купуват Осаки и Краун-и;промивки на мозъците че са енергоспестяващи,ала-бала...евтинки...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #9

    Re: Малко статистика

    Абе наскоро срещах в интернет май от някакъв Бургаски сайт че бургазлии се оплаквали от некачествени климатици. То качеството и цената са възани параметри и то много здраво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Теми според марките телевизори
    От Радостин Иванов във форум За Форума
    Отговори: 14
    Последно: 20-10-14, 19:51
  2. Въпрос за статистика
    От DragonLtd във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-06, 10:56
  3. марките HDD та на пазара сега ...
    От Светъл във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 18-04-05, 15:20
  4. Интернет статистика за България?
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 30-11-04, 19:14
  5. Статистика за CS в локална мрежа?
    От geof във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 09:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе