Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

И все пак 9-ка или 12-ка ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #1

    И все пак 9-ка или 12-ка ?

    След много четене тук , пак не можах да се ориентирам. Стаята ми е 5 х 3.5 х 2.65 м , среден апартамент на среден етаж,
    панел, южно изложение, дограмата е стара дървена но с опция да се сменя. Останал съм с впечатление , че ми трябват около 2.5 - 3 kW за качествено отопление. По цял ден ме няма в къщи, но искам като се прибера да се стопля бързо . Струва ли си да се взема по мощен климатик за да се стопли по бързо.
    Бюджета го смятах 1000-1200 лв. ама като чета мненията за качествени и надеждни климатици трябва да се радвам ако мина с 1500-1600 лв. ( с монтажа де... . И в тази връзка ако изключим магазините започващи с ТЕХНО..., кой ще препоръчате във ВАРНА. Ефендулов ? МСМ? други? всичките еднакво са ми непознати. Много мразя да отида някаде и да ме гледат като натрапник, а не като клиент (така се вързах с една др. фирма във Варна за 2 години, където за да дойдат сервизните им техници трябва все да почвам изречението с:"А бе аз мога ли да Ви Е** М*****А на вас), не искам и с климатика да става така

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Каква 12ка бе човек? Стаята ти е 17,5кв.м., като се имат впредвит и конкретните условия, 9ка ще се справи без проблем.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #3

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    9-ка инвертор е най-точно според мен. За конкретна марка и модел , разгледай темите.
    С Хитачи или Фуджицу влизаш в бюджета. Първия е по-евтин, аз лично препоръчвам втория.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #4

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    На абсолютно същата стая, само че с добра дограма, сложих 9-ка Mitsubishi SRC SRK 25 ZG-S и съжалявам, че не сложих по-малък (има и парно, което не работи, но тръбите топлят). В момента е около 0 градуса и работи като конвенционален - като си достигне температурата спира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #5

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    И още един-два въпроса изникват в мен четейки тук форума:
    1. Ако купя изолация k_flex за тръбите със съответния диаметър(6 или 9 мм дебела) и им купя даже и бандажна лента за резерв(тези неща струват няколко лева) ще ми ги монтират ли?
    2. Същотия въпрос за PVC канали ( да изглежда по добре )
    3. Ditto за гумени амортисьори на външното тяло ( да не шуми) ( това не знам какво е и от къде да го купя)

    Мога и сам да си ги сложа ама нали специалист трябва да пипа като е в гаранция

    Та въпроса де ако им подсигуря материали имам ли право да изисквам да ги вложат?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #6

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    кой ще препоръчате във ВАРНА. Ефендулов ? МСМ? други? всичките еднакво са ми непознати. Много мразя да отида някаде и да ме гледат като натрапник, а не като клиент (така се вързах с една др. фирма във Варна за 2 години, където за да дойдат сервизните им техници трябва все да почвам изречението с:"А бе аз мога ли да Ви Е** М*****А на вас), не искам и с климатика да става така
    Ефендулов е доста нахакан,но си разбира от работата!Кажи му,че не искаш ЛУКСОЗЕН МОНТАЖ А той ще разбере защо... .И не се подвеждай дето жена му ще ти покаже снимки на монтажите им

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #7

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Ефендулов е доста нахакан
    Дай ми нахакани най - ги обичам . А ликсозния монтаж включва ли споменатите в горния ми пост екстри?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #8

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    И още един-два въпроса изникват в мен четейки тук форума:
    1. Ако купя изолация k_flex за тръбите със съответния диаметър(6 или 9 мм дебела) и им купя даже и бандажна лента за резерв(тези неща струват няколко лева) ще ми ги монтират ли?
    2. Същотия въпрос за PVC канали ( да изглежда по добре )
    3. Ditto за гумени амортисьори на външното тяло ( да не шуми) ( това не знам какво е и от къде да го купя)

    Мога и сам да си ги сложа ама нали специалист трябва да пипа като е в гаранция

    Та въпроса де ако им подсигуря материали имам ли право да изисквам да ги вложат?
    Тампони ще слагаш на маркови инвентори..... стига смях, допълнителните изолации..... ненужни /единствено за твоя утеха може да се сложат/, PVC канали - вътре задължително /иначе много грозно/.

    Ефендулов се славят като едни от най-добрите. Предполагам затова казва, че са нахакани. Но монтажа там е много скъп. Далече над 150 лв.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #9

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Доста варира отоплителната мощност м/у 9ки и 12ки на различни производители.
    В случая е важно да се спази отоплтелната мощност, не да се гледа само общо BTU.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #10

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Добре де да не се отклоняваме .9 -ка инвертор това е ясно. Без много лигавни (тампони и тем подобни). Дайте класация на 2-3 климатика в тоя клас (ама без да се оливаме в цифрите трябва и за пиене да остане ). И да мога да ги купя във Варна pls, не с София. btw Защо тая омраза към Техномаркет? Всичко ли им е от така наречената турска афера?
    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Доста варира отоплителната мощност м/у 9ки и 12ки на различни производители.

    В случая е важно да се спази отоплтелната мощност, не да се гледа само общо BTU.
    Да кажем , че повечето покриват 3 - 3.5 kW отопление

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #11

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Добре де да не се отклоняваме .9 -ка инвертор това е ясно. Без много лигавни (тампони и тем подобни). Дайте класация на 2-3 климатика в тоя клас (ама без да се оливаме в цифрите трябва и за пиене да остане ). И да мога да ги купя във Варна pls, не с София. btw Защо тая омраза към Техномаркет? Всичко ли им е от така наречената турска афера?Да кажем , че повечето покриват 3 - 3.5 kW отопление
    За Хайери и Панасоници забрави. Те са в тоя ценови диапазон, но в момента тия модели са много зле. Панасониците скъпите модели стават, но са над бюджета.
    Варианта е за инвертори 9ки: Хитачи има 900 - 1000 лв модели или Фуджицу (~1300 лв).
    Конвенционални 9ки: Дайкин, Фуджицу 1000-1100 лв


    Техномаркет - лошо гаранционно обслужване. А и повечето фирми дават и по-добри цени от там.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?


  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #13

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Дай ми нахакани най - ги обичам . А ликсозния монтаж включва ли споменатите в горния ми пост екстри?
    Абе като си поговориш с него не е толкова страшен,ще ти докара от 9 дерета вода и пак ще те убеди!Но, имай едно наум.........

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #14

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Jackas , благодаря и двата варианта изглеждат перфектно, пък и в бюджета ще влезнем. Остава да ги на меря във Варна.
    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Абе като си поговориш с него не е толкова страшен,ще ти докара от 9 дерета вода и пак ще те убеди!Но, имай едно наум.........
    Не ща вода искам топло .Мерси все пак ще имам едно наум при преговори.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #15

    Re: Все пак 12-ка или 9-ка ?

    Едва ли някой ще монтира климатика на по ниска цена само защото клиента си е купил материалите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе