Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

За вносителите на клими в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #1

    За вносителите на клими в България

    Здравейте искам да споделя някои размисли относно всички вносители на клими в България.
    Моето лично мнение , че това са мошенници от най-висок клас които явно купуват само бракувано производство от вънка и го продават на цени като за оригинални климатици!!!Ще кажете защо така - ето защо!
    1. Преди две три години за свестен инвертор се смятаха тези с цени от 1000 лв. - всеки "майстор" казваше ако искаш да топли не си вземай инвертор на Мидеа -боклук са -за свястан клима минимум 1000 лв..И какво става човека си взема Хитачи за 1200 лв. без монтаж и започва да реве по форума - не топли !! И какво - някакъв спец му отговаря " Ти какво искаш за ивертор за 1000 лв. и да топли ли ? трябва да е от 2000 лв."Ай стига бе!То в тоя ред на мисли мобилният телефон Нокиа 1208 който купих на сина си за 29 лв. чисто нов даже и не трябва ду светни дисплея Когато влезете в един магазин за техника ще видите ,че цените на климатиците са едни от най-високите съпоставени с останалите електроуреди и да си вземеш ел. уред за 1200 лв. ит ой да е с ниско ка чество за това трябва
    2. Да видим какво стана с малайзийският Панасоник - "Мерцедеса на климатиците" с 5 г. гаранция на компресора - троши компресори наред още на вторият третият месец.Ами като излезе от гаранция!! Даже ако влезете на сайта на К&К сервиз с големи червени букви пише " Има компресори за инверторни Панасоници" И това за климатик от 1500 лв.Е как да неги
    Не вярвате отидете на www.klimaservice.hit.bg .
    3. Ами Тошиба - купил си го човека за 1700 лв. с монтажа и реве в един форум - дрънчи по-зле и от Нео.И какво казва фирмата
    4. И не е ли странно ,че във форумите има най-много оплаквания от лоша работа на климатици!!Почти никой не се оплаква от печки, телевизори или хладилници и перални !!Странно защо ?Да не говорим , че дори за Windows Vista се чуват по-малко оплаквания от
    колкото за климите .То работата почва да намирисва!
    5. Че то да се чудиш тогава какви са тези гении кито създават автомобилните двигатели дето работят по 100 ,200 , 300 хиляди км..Или пък тези дето произвеждат телевизори - старият Шарп в къщи от 1992 г. насам почти не е изключван и не е мръднал.
    6. Какъв е извода - ЯВНО НЯКОЙ ВНАСЯ БРАКУВАНИ КЛИМАТИЦИ ОТ ПО 200 , 300 ЛВ. И ГИ ПРОДАВА ЗА КАЧЕСТВЕНИ !!!!
    Но за това няма санкция няма контрол!!!
    И после ти обясняват ти като искаш да топли - вземи си от 2000 лв. Егати държавата егати чудото!!!Да не говорим ,че гаранцията се поема единствено от монтажната фирма - и представи си ,че тя вземе ,че фалира климатикати от 2000 лв. напрактика няма гаранция нищо ,че вносителя си съществува!!!!!Е гати кефа !
    Вярно е ,че всяко стадо си има черна овца но то с партидите климатици явно трябва да важи правилото " Всяко стадо си има бели овце"

    ~~~ Четем и малки букви, да знаеш ;-) ~~~

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2

    Re: ЗА ВНОСИТЕЛИТЕ НА КЛИМИ В БЪЛГАРИЯ!

    Мисля че проблема с автомобилите ще е същия като с климатиците ,че даже и по-тежък ако бяха ги внасяли отделно купе ,отделно двигател ,и отделно ходова част.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #3

    Re: За вносителите на клими в България

    @GalinBelos - съгласен съм с тебе 100%. Вкарват ни боклуци и ни правят на глупаци.

    Ще добавя и така охотно поддържаните митове от монтажници и "разбирачи":
    "... то свястен компресор 1000 лв..." - след проверка в интернет и сървис книжки излиза, че и има и скъпи и евтини клими с един и същ компресор.
    "... то инверторната платка 500 лв..." - горното мнение.
    "...замръзвали им уж тампоните на компресора..." - нали уж качествени - що не ми замръзват тампоните на КОБЕ-то, като е на 7-8 метра от Кариер-а.

    Затова - само Осака, Кроун, БАРД, КОБЕ, Пролукс, САНГ. Нищо друго. Поне си викаш - набутаха ме най-малкото възможно.


    ОФФ:
    Днеска минах през моя монтажник - човека беше заредил над 30 компресора за малайзийците. Гърмят яко.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re: За вносителите на клими в България

    Като пишеш май не се топлиш с санг че да видим дали ще кажеш че си се набутал малко че после да си купиш свестен и кво излиза че си платил дори по скъпо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #5

    Re: За вносителите на клими в България

    Аз не сам сагласен нямям фирма но работя в такава.И да не излиза като реклама нямя да я споменавам от три години работя в нея и климите ни струват за 9 ка 1300-1600лв. за 12 ка 1600-2000лв.Монтирал сам вече сигурно кам 1200- 1300 клими за тея години.Изгорял компресор 0бр.дребни оплаквания около 200бр.изгоряли платки 2бр.поради проблем в ел. захранването.Това са мои монтажи 20 човека екип сме статистиката горе долу е същата.Аз имам задачата да ги следя тези неща и после се пращат в Германия кадето е централния вносител за Европа.

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #6

    Re: За вносителите на клими в България

    Нищо лично,но ако монтираш така,както и пишеш-тежко и горко на клиентите ви.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #7

    Re: За вносителите на клими в България

    съгласен съм напълно,"качественият" климатик струва колкото 2-3 големи хладилника, пък устройството им е почти еднакво.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #8

    Re: За вносителите на клими в България

    Не ми е удобно,не ангажирам с мнението си никого,но доскоро работих в Холандия,често ходех на гости,доста климатици съм видял,без да са ме интересували,и очите са ми изтичали от дизайн,на външни,вътрешни тела,дистанционни,не казвам,че са извънземни ,дори моделите не помня,само едно Саньо и един Шарп ми направиха много хубаво впечатление-красиви,и просто лъха топлинка от тях,няма шум,няма тракане,свистене...Пак казвам-изобщо не съм се заглеждал.Тогава разбрах,без да искам,че разполагат със най-различни филтри,защото влизайки в стая,ми замириса на пресен,свеж въздух,и попитах...Не искам да говоря за обслужване от какъвто и да е род,да не се засегне някой,но търговци като българите-безцеремонни,нагли без съвест и срам,прощавайте-дори и в Румъния няма.100% българин съм и умирам за Родината си,но съм бесен...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re: За вносителите на клими в България

    Като погледнеш листата на К&К, виждаш, че повреди има горе-долу само в един модел на определен производител.Например има няколко Е14 на Хитачи, и нито един Е10.Не знам на какво се дължи, може би на добре поректирана машина, а и ХИТАЧИ по пронцип като гледам са само няколко климатика.Не че това е някакъв абсолютен критерий.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #10

    Re: За вносителите на клими в България

    Цитат Първоначално публикувано от ivoru
    съгласен съм напълно,"качественият" климатик струва колкото 2-3 големи хладилника, пък устройството им е почти еднакво.
    Ако се съмнявате за цените на климатиците ,може да ги проверите в рускоговорящите и други европейски и световни сайтове.Не мисля ,че тези в България се различават... А за коректноста на Техномаркет .....Купих си скоро пералня и книжка за експлоатация на български няма .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #11

    Re: За вносителите на клими в България

    За БГ превода ги задължиха вносителите да ги превеждат.Защото никой от производителите нямя да тръгне да превежда на БГ.Ние заемаме едва 3% от европейския пазар.Помисли малко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #12

    Re: За вносителите на клими в България

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Като пишеш май не се топлиш с санг че да видим дали ще кажеш че си се набутал малко че после да си купиш свестен и кво излиза че си платил дори по скъпо.
    Виждам , че си професионалист в бранша и искам да те попитам нещо - През 2005 г. си купих климатик Хитачи 12ка инвертор с 410 фреон с 2 г. гаранция. Монтираха ми го февруари 2005 г. цена -1150 лв. с монтажа! Ноември 2007 г. - проблем скапан компресор!!
    Общо е работил едва 2г. и 10 месеца.Проверявах в К&К за цена на компресор -препратиха ме към Техноклима Варна .
    От Техноклима ми обявиха цена(след два дена мислене) - 600 лв. само на компресора .Ако сложа и още поне 150 по монтаж , демонтаж и презареждане става 750 лв.
    Питам те как ти би постъпил в такъв случай ?
    план А - Давам им 750 лв. и ми монтират нов компресор който в най- добрият случай ще изкара още 3г.

    план Б - Купувам си нов климатик от 2000 лв.

    план В - От тук нататък само Мидеа за 500 лв без монтаж.

    Надявам се да ми отговориш.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re: За вносителите на клими в България

    GalinBelos
    план Г - Купуваш си нова 100 волтова машина за 1200-1500лв.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #14

    Re: За вносителите на клими в България

    А не мога ли да си купя за 1500 лв.- 3 бр. по 500 лв. и като се счупи единият просто слагам другият .При този вариант ще имам около 9 г. климатик!!!

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #15

    Re: За вносителите на клими в България


    Разбира се че можеш!!! Действай!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 01-01-13, 15:04
  2. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 20:53
  3. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  4. Пълно разочарование от вносителите на Yamaha
    От lansling във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 26-02-11, 12:45
  5. Къде се продават клими Хайсенс
    От corkie във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 09-03-10, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе